PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485118}
4,4 2 193
oceny
4,4 10 1 2193
Taras Bulba
powrót do forum filmu Taras Bulba

Totalna porażka

ocenił(a) film na 1

Byłem świadomy propagandy tego filmu, lecz to co zobaczyłem mnie przerosło...

Ukraińcy walczący o ruską ziemie !?
Facet palący się na stosie prowadzi sobie dialog z widzami !?
Wątek miłosny jest tak beznadziejny, iż brakuje mi słów...
Husaria szarżująca bez szyku i szabelkami !!! I jakieś małe pistoleciki ich dziesiątkujące !!!
Pobożność, honorowość, uczciwość (!) kozaków - jak to w ogóle brzmi !!!

Oglądając ten film zepsułem sobie tylko humor ... totalnie odradzam i daje zasłużone 1 (moje pierwsza tak ocena)

ocenił(a) film na 3
skryty2

Dopiero z tego filmu dowiedziałem się, że Kozacy są dumni ze swojej ruskiej krwi ;)

W takich produkcjach wychodzi, jak wiele słowiańscy fimowcy musza się jeszcze nauczyć, by tworzyć dobre sceny bitewne, choćby od Mela Gibsona ;)

ocenił(a) film na 1
skryty2

Faktycznie żenada. Kozacy niezniszczalni jak Chuck Norris. Rżnący i mordujący z chrześcijańskim bogiem na ustach...Polacy -samo zło.. bo się bronią?
Jeden fragment był czadowy...jak polski podjazd rozjechał kozaków... Chłopaki się tłumaczyli- Ojcze Atamanie piliśmy, bo co mieliśmy robić. Nie było nic do roboty to chlaliśmy do opadłego to nas napadli i pobili...
A Madzia.. cóż śliczna ze hej

ocenił(a) film na 1
JanuszSu

Film tragedia, przypomina tanie bułgarskie kino (nie obrażając Bułgarów sprzed 20 lat), każdy wątek tragiczny. Kino tanie, nie warte mojego czasu. Tragedia, a w szczególności wątek miłosny(?).

ocenił(a) film na 2
Niebieskooka_3

Scena która mnie dobiła , nie wiedziałem ze dwóch żołnierzy Husarii nie jest w stanie zatrzymać kozaka z dwoma dzidami ;< http://www.youtube.com/watch?v=ATwuhMnpBjQ 1:43 - 1: 47 .

Darthchop

Koszmar. Zero dbałości o realia i bitewne tamtego okresu, że wspomnę o hełmach husarskich, charakterystycznych dla XVII a nie XVI wieku. Zasadniczo niewielka róźnica miedzy radzieckimi filmami wojennymi z lat 70. i 80. czyli jeden Rosjanin z granatem rozwala 10 "Tygrysów".

ocenił(a) film na 1
skryty2

Pełna racja!

ocenił(a) film na 4
Magnuson

film może propaganda ale miał pare ciekawych momentów dlatego na 1 nie zasługuje. Np dobrze dobrane zbroje czy stroje no i historia nawet zabawna.

ocenił(a) film na 1
skryty2

Zgadzam się!

skryty2

No akurat argument typu: "Facet palący się na stosie prowadzi sobie dialog z widzami !?"
Jest słaby bo wystarczy przypomnieć Ogniem i mieczem i Podbipiętę umierającego który mimo przyjmowania coraz to nowych grotów się modli w najlepsze ;)
W każdym filmie historycznym musi być element propagandy.
Ale ogólnie film jest straszny, jakiś idiota nieznający historii pisał ten scenariusz, jak można było pokazać husarię w ten sposób, husarię która była postrachem europy, była szanowana a tutaj kilku osobom z dzidami nie dali rady, chociaż w rzeczywistości by przebiegli po nich i nawet by nie zauważyli tego.

Wątek miłosny żenada, pobił nawet Polskie dzieła historyczne z niepotrzebnym wątkiem miłosnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones