PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181219}

Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
6,1 35 171
ocen
6,1 10 1 35171
5,4 7
ocen krytyków
Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek
powrót do forum filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek

Należę do ludzi o raczej mocnych nerwach, jeśli chodzi o horrory, ale TMPM była dla mnie naprawdę odrażająca. Od momentu mięsnej zupki miałam problemy z oglądaniem bez odruchów wymiotnych. SPOILER!

Fabuła oczywiście nie zaskakuje, całkowita przewidywalność, którą scenarzyści nadrabiają dużą ilością krwi i ludzkiego mięsa. Bardziej uważny widz, oprócz makabrycznej historii, zobaczy także tragiczną sytuację Tommy'ego, który nie zaznał innego życia. Zabijał, bo tego był nauczony, był marionetką w rękach Hoyta, gotową na każde jego wezwanie.

Zastanawia mnie też z czego wynikały kanibalistyczne skłonności Hoyta. Wspomniał, że był na wojnie i aby przeżyć, musieli "poświęcać" jednego z kompanów. Nie wiadomo jednak na ile wynikało to z woli przeżycia, a na ile z jego psychicznego niezrównoważenia.

MidasQueen

No niestety muszę poprzeć w całej rozciągłości. Zdecydowanie za dużo krwi, zdecydowanie za mało sensu w kręceniu w ogóle czegoś takiego. Film jest całkowicie przewidywalny dla kogoś kto oglądał 1. część i od razu wiadomo, że nikt nie przeżyje.

ocenił(a) film na 6
Demarest

A ja myślałem, że uda jej się uciec... =(

ocenił(a) film na 1
Demarest

Ja nie oglądałem 1 części i dlatego śmierć całej grupki(choć to przewidywałem) odbieram akurat jako plus. Jeden z nielicznych.

MidasQueen

"Należę do ludzi o raczej mocnych nerwach, jeśli chodzi o horrory, ale TMPM była dla mnie naprawdę odrażająca. Od momentu mięsnej zupki miałam problemy z oglądaniem bez odruchów wymiotnych."

Bez przesady ja na przykład jadłem podczas oglądania tego filmu kanapki.
Nie poświęcić jednego z kompanów tylko jedli jednego na tydzień. :-)

ocenił(a) film na 5
Moderatorrr

W takim razie gratuluję stalowego żołądka ;)

ocenił(a) film na 10
MidasQueen

Ja uważam ten film za świetny slasher!! :) Szkoda że nie był bardziej brytalny... ale i tak wszystko było OK :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones