PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30692}

Teksańska masakra piłą mechaniczną

The Texas Chain Saw Massacre
6,5 26 852
oceny
6,5 10 1 26852
7,3 17
ocen krytyków
Teksańska masakra piłą mechaniczną
powrót do forum filmu Teksańska masakra piłą mechaniczną

Trzyma w napięciu. Daje 8. Denerwuje mnie tylko irracjonalne zachowanie bohaterów:
Dlaczego zabierają autostopowicza od którego na kilometr bije psychopatą?
Dlaczego wchodzą do domu z wyglądu przypominającego ten z Koszmaru z Ulicy Wiązów?
Dlaczego w ogóle wchodzą do nie swojego, obcego domu?
Facet obezwładnił dziewczynę z nożem zwyczajną miotłą
Leatherface'owi nie kończy się benzyna w baku?

Swoją drogą Sally musiała używać niezłych kosmetyków...Tyle jej się przytrafiło, a nawet tusz się nie rozmazał...

Mimo tych błędów to i tak solidny horror:)

ocenił(a) film na 9
Opheliac89

Mnie jako jedyne przeszakadza zainteresowanie Pam horoskopem. A najciekawsze w filmie jest to, że najstraszniej jest, gdy nic się nie dzieje.

Shiloh

A dlaczego akurat to?:)

ocenił(a) film na 9
Opheliac89

Moim zdaniem tak po prostu jest. Howgh.

Opheliac89

Zapomniałam; Sally weszła do tira. Dlaczego kierowca nie ruszył i nie odjechali tylko uciekli z pojazdu? i uciekali pieszo?

ocenił(a) film na 7
Opheliac89

Bo byli głupi. Skąd wiesz co komu przyjdzie do głowy w takiej sytuacji. Inny mógłby położyć się na ziemi i telepać się jakby miał atak padaczki w takiej sytuacji zamiast uciekać. W filmie taka scena nie przeszłaby, ale to prawda, nigdy nie wiadomo co komu przyjdzie do głowy, emocje biorą górę :D

KopsonKrk

Oczywiście, masz rację. Nie da się przewidzieć zachowania człowieka w trudnej sytuacji. Mimo wszystko wątpię by ktokolwiek pojechał na zad_pie be telefonu, chodziło w nocy po lesie, czy wchodził do obcego domu... Ale irracjonalne zachowanie bohaterów jest wadą wielu horrorów, więc przymykam na to oko:)

ocenił(a) film na 7
Opheliac89

74 rok, noszenie telefonów jeszcze nie było takie powrzechne ;p

ocenił(a) film na 10
KopsonKrk

No wprawdzie Motorola już w 1973 stworzyła pierwszy telefon komórkowy, ale można go było używać od 1983.

ocenił(a) film na 10
Opheliac89

Irracjonalne zachowanie jest konsekwencją irracjonalnej sytuacji. Jestem człowiekiem bardzo racjonalnym, ale naprawdę nie mam pewności jakbym zachował się gdyby jakiś gość w skórzanej masce gonił mnie z odpaloną piłą mechaniczną. Dlatego np. permanentne krzyki i piski bohaterki mnie jakoś nie dziwiły.

Kamileki

hmmm...Ja bym się chyba ze_rała pod siebie:D ze strachu:D

Sally była mocną, odważną postacią. Walczyła o życie, umiała zachować zimną krew. Ona w irracjonalnej sytuacji zachowywała się bardzo racjonalnie :)

ocenił(a) film na 4
Kamileki

Ale już irracjonalność sytuacji nie ma nic wspólnego z wchodzeniem do obcego domu :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones