PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=992}

Terminator 2: Dzień sądu

Terminator 2: Judgment Day
7,6 262 549
ocen
7,6 10 1 262549
8,5 26
ocen krytyków
Terminator 2: Dzień sądu
powrót do forum filmu Terminator 2: Dzień sądu

Nie sądzę, żebym musiał specjalnie argumentować, dlaczego uważam T2 (Director's cut w szczególności) za najlepszy film SF.

Natomiast jeśli chodzi o najlepszy film w ogóle - nie znam żadnego innego filmu, który byłby jednocześnie bezbłędny w tych kategoriach:

- spójność (akcji, napięcia, scenariusza)
- klimat (oświetlenie, MUZYKA)
- wiarygodność postaci, dialogi

Szczególną wagę, przywiązuję do tej szeroko rozumianej spójności.
Są filmy lepsze w niektórych z tych kategorii, jak również masie innych niewymienionych, ale naprawdę nie znam konkurenta, który zmiótłby T2 jednocześnie w tych trzech punktach.

Zapraszam do dyskusji (szczególnie pod kątem samej sztuki robienia dobrych filmów ;)

użytkownik usunięty
Szopen_91

Najlepszy film akcja/sci-fi to tak ale najlepszy film sci-fi w ogóle to już gruba przesada.

ocenił(a) film na 8

Może nie najlepszy sci-fi ale top 3 jak nic.

ocenił(a) film na 8
Szopen_91

T2 jest oczywiście zajebiaszczy podobnie jak pierwsza część, ale według mnie najlepszy sci-fi w ogóle (z tych widziałem) to Aliens też Camerona (mistrz!).

użytkownik usunięty
zaja_c

Alien jest jednak lepszy od Aliens.

ocenił(a) film na 8

Ile ludzi tyle opinii, mi po prostu ksenomorf bardziej pasuje właśnie do konwencji filmu akcji aniżeli horroru. Co nie zmienia faktu, że Alien to również świetny film.

zaja_c

T2 to bardziej akcja, niż science fiction. Tego pierwszego jest tam zwyczajnie więcej. Dlatego w kategorii akcja to najlepszy film.

ocenił(a) film na 10
Szopen_91

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10551049_1015444366654 0078_6944088282978478487_n.png?oh=84b3ccef2c54687f6377cf27a26f8ee5&oe=543BAB6A

Muszę sobie Obcych przypomnieć :)

ocenił(a) film na 10
Szopen_91

Zły link wkleiłem, ten jest dobry:

http://postimg.org/image/sdpnbbtub/

użytkownik usunięty
Szopen_91

Daleko szukać nie trzeba - jedynka jest zdecydowanie lepsza.
Podobnie Alien, Aliens, Alien 3 i Blade Runner.

ocenił(a) film na 10

Terminator 2 najlepszy zdecydowanie . Kocham ten film za
-ścieżkę dźwiękową ( do dziś słucham )
-efekty specjalne uwolnione od grafiki komputerowej
- klimat
- scenografia
- wykreowane postacie
-fabuła
-dialogi
-chyba najlepszy też pod względem technicznym film lat 90

użytkownik usunięty
michalkuc1993

"efekty specjalne uwolnione od grafiki komputerowej "

Zabawne stwierdzenie zważywszy na to, że T2 jest właśnie filmem, który w dużej mierze grafikę komputerową w kinie spopularyzował i był pod tym względem przełomowy.

"chyba najlepszy też pod względem technicznym film lat 90 "

A cóż to znaczy? I czemu lepszy niż taki Park Jurajski, Matrix czy Titanic?

"Zabawne stwierdzenie zważywszy na to, że T2 jest właśnie filmem, który w dużej mierze grafikę komputerową w kinie spopularyzował i był pod tym względem przełomowy. "

Pewnie chodzi o to, że CGI użyto tam tylko przy animowaniu płynnego T-1000. Większość filmu powstała jednak przy użyciu makiet, zdalnie sterowanych robotów i różnych efektów pirotechnicznych.

użytkownik usunięty
marcin261287

Pewnie o to. Ale to dalej zabawne, zważywszy na to, że późniejszy zalew CGI jest zasługą min tego filmu.

Ja bym powiedział, że raczej jest to zasługą "Parku Jurajskiego", gdzie CGI użyto dopiero na dużą skalę.

użytkownik usunięty
marcin261287

Park Jurajski był kolejnym schodkiem po T2.

ocenił(a) film na 8
Szopen_91

Uważam, że niektóre sceny to jedne z najlepszych scen akcji w filmach w ogóle - mam na myśli zwł. tę sekwencję od pierwszego spotkania dwóch terminatorów na korytarzu w centrum handlowym aż po scenę pościgu :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones