PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=441631}

Tetro

7,1 6 983
oceny
7,1 10 1 6983
5,5 10
ocen krytyków
Tetro
powrót do forum filmu Tetro

"Powrót" Francisa Forda Coppoli, ale jeszcze nie w takiej glorii i chwale, jaką przepowiadali niektórzy. Łączący kameralność z barokowym przepychem "Tetro" to film dosyć nierówny. Raz ironiczna telenowela z łzawymi wątkami rodem z najpodlejszego melodramatu, kiedy indziej obraz jak najbardziej serio. W efekcie można się w tym wszystkim nieco pogubić, co nie oznacza, że jest to pozycja nieudana, prędzej niewystarczająco przemyślana. Dobre jest tu aktorstwo, z Gallo na czele, podobnie jak i "wystudiowane" czarno-białe kadry. Operowe wtręty dodają pikanterii, ale już z kolei warstwa emocjonalna nie porusza już tak, jak powinna. Zbyt chłodne to, by konkretnie "porwać" widza, ale pewne wybrane elementy "układanki" warte docenienia.

ocenił(a) film na 9
Caligula

Jak dla mnie taka właśnie konwencja bardzo odpowiada. Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów jakie w ostatnim czasie oglądałem. Oglądając film cały czas miałem wrażenie, że czytam jakąś dobrą prozę południowoamerykańską. Dokładnie takie miałem wyobrażenia, gdy czytałem niezapomnianą Grę w klasy Cortazara. Szczególnie chodzi mi o czarnobiałe kadry, ale również i wtrącane elementy burleski. Znakomite.

ocenił(a) film na 7
chemas

Przemku, ''Tetro'' to na prawdę dobre kino w swoim gatunku, ale moje odczucia skłaniają mnie do wystawienie ''siódemki'' tak jak zrobił to Caligula. Miałem wrażenie, iż w niektórych momentach brakowało tu spójności, a przede wszystkim pomysłu na lepsze rozciągnięcie fabuły. I tak jak filmwebowy znajomy pisze, są tu dwie warstwy czyli ta o charakterze telenoweli (na szczęście zdecydowanie mniej jej jest) oraz ta która zapiera dech w piersi. Aktorstwo imponujące (no może poza Aldenem Ehrenreichem, gdyż miałem wrażenie, że ten chłopak zdusił w sobie emocje) i na pewno w pełni udane oraz naturalne. Ale cóż będę się tu rozpisywał. Idę założyć oddzielny temat :)
pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
djrav77

Co do Aldena Ehrenreicha masz rację. Z tym brakiem spójności pewnie też, ale to mi po prostu nie przeszkadzało. Mi się film bardzo bardzo podobał. Na pewno w późniejszym czasie wrócę do niego i wtedy zobaczę, jaki będzie odbiór. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones