PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740813}

Outsiderka

The Bad Batch
5,1 10 884
oceny
5,1 10 1 10884
4,8 13
ocen krytyków
Outsiderka
powrót do forum filmu Outsiderka

jest metoda. Oglądając byłem pod wrażeniem pomysłowości tego obrazu. Nie dość, że zaczyna się z grubej rury, żeby nie napisać, z uciętej nogi i ręki. Kawał dziwacznego kina, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Oprawa muzyczna, jak i wizualna in plus. Sam film mega dziwny, bo czasem poleci sobie tasak, albo zostanie komuś coś ucięte, a przy tym wszystkim mamy okaleczoną główną bohaterkę, która zmaga się z przeciwnościami losu. Nie ma co więcej pisać, jak ktoś jest ciekaw, ciekawego kina, to warto zobaczyć, bo robi wrażenie.

dzyniu88

Wszystko fajnie, wszystko pięknie, a pod opisem ocena 4...

Anonimus_Perfidius

A jak miałaby być? 10 - arcydzieło? Czwórka to "ujdzie", bo ten film ujdzie, ładny wizualnie, na podstawie 1 kartki A4 scenariusza.

nietzsche

A co - nie widać mojej oceny przy filmie? I po co w takim razie wyjeżdżasz z tą dziesiątką? Jest w tym jakiś cel?
Opis założyciela tematu sugeruje, że film zasługuje co najmniej na ocenę niezłą (6/10). 4 w 10-stopniowej skali to jednak zawód, więc skąd tyle pozytywów ? Nie napisałbym pod 4/10, że to 'ciekawe kino' i że 'robi wrażenie' tylko, że jestem zawiedziony. Sam dałem pięć, więc uważam, że film nie jest tragiczny, ale nawet do miana dobrego wiele mu brakuje.

Anonimus_Perfidius

Wyobraź sobie, że nie widać.

Anonimus_Perfidius

Poza tym film jest naprawdę ładny, można się wizualnie nim zachwycać, ale poza ładnymi zdjęciami nie oferuje niczego

ocenił(a) film na 5
nietzsche

Oferuje swego rodzaju dziwny niemal surrealistyczny klimat... cały film jest jak sen. Daleko mu do arcydzieła ale fajnie że ktoś kombinuje i bawi się konwencjami. A oprawa wizualna dzięki zastosowaniu super jasnych anamorficznych obiektywów. Miodzio.

Anonimus_Perfidius

Nie widząc twojej oceny (bo jej nie widać), zrozumiałem, że oburzasz się na zbyt niską ocenę ;)

nietzsche

U mnie widać..Sprawdzałem w opcjach i wszystko powinno być ok. Niby przywykłem do tych problemów tech. na fw, ale myślałem, że ogarnęli już temat (jak jakiś czas temu ze spacjami po znakach przestankowych, przez co nie można było umieszczać postów..).
Ok to teraz rozumiem. Ale jak czytam tekst o 'dziesiątce' to mam wrażenie, że sugerujesz, iż jestem jednym z tych niedojrzałych użytkowników filmweba, którzy oceniają wszystkie filmy w skrajny sposób (na 1 albo na 10). Nie robię tego, wręcz nie cierpię. A ten opis założyciela tematu nijak mi pasuje do jego oceny. Naprawdę nikogo bym nie zniechęcał do obejrzenia tego filmu (bo komuś może się spodobać), ale takimi słowami jak powyżej oceniłbym obraz zasługujący na 6-7/10.
Ps. Wiem, że obecnie 4/10 to 'ujdzie', ale sam stosuję starą skalę ocen filmweba, gdzie czwórka oznaczała zawód.

Anonimus_Perfidius

Nie widać :/ ...

ocenił(a) film na 3
Anonimus_Perfidius

Ciągle nie widać.

logan_slupsk

Być może zgłoszę problem do działu pomocy..

Anonimus_Perfidius

A wracając, to jest film, który pomimo 4, którą dałem, polecę znajomym, polecę z adnotacją: wyobraź sobie ten film z fajnym scenariuszem, a nie kartką A4 bzdur ;)

nietzsche

No to jestem w szoku, że stawiając filmowi TAKĄ ocenę jesteś w stanie polecić go komukolwiek. Ja nie zaproponuję go nikomu choć mój brat i siostra oraz paru znajomych lubią krwawe historię;) Fakt, otoczka jest całkiem spoko, ale scenariusz (po początkowym kbum!) wieje nudą a dziewczyna, której na początku się kibicuje, zaczyna po jakimś czasie niesamowicie wkvrwiać. Szkoda, że start był obiecujący.

Anonimus_Perfidius

A widziałaś "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu", czyli debiut Any? To samo, śliczna wydmuszka, no może mniej pusta niż to. Ma dziewczyna talent reżyserski i jest beznadziejną scenarzystką, mam nadzieję, że kiedyś połączy siły z kimś, kto potrafi pisać dobre historie.

nietzsche

Nie widziałem właśnie, pewnie kiedyś obejrzę. Siostra mi mówiła, że film ładnie wygląda;)

ocenił(a) film na 2
nietzsche

Z tych ooohhów i aahhów jakie wypisał to minimum 6 albo 7 powinno być. Wiec opinia sprzeczna z wystawioną ocena.

Anonimus_Perfidius

U dzynia najwyższą notą jest 5.

ocenił(a) film na 6
dzyniu88

"In plus"? Widzę, że ktoś uczy się języka szykując do wyjazdu na zachód. Będziemy tęsknić.

ahenathon

A co jest niby nie tak w określeniu ,, in plus'' ? Bo jest jak najbardziej prawidłowe i prawidłowo użyte.

ahenathon

A przed wyjazdem do jakiego kraju należy się uczyć łaciny?

ahenathon

A tak na serio, in plus, ad hoc, ex aequo, de facto etc. (nomen omen et cetera) to latynizmy o kilkusetletniej tradycji w języku polskim, wrosłe w polszczyznę, czasem (poza romańskimi) tylko w polszczyźnie spotykane, to brak ich znajomości może świadczyć o wychowywaniu się za granicą.

ocenił(a) film na 6
nietzsche

Dixi :) Miło poczytać opinie kogoś obytego z podstawami łacinizmów, sa, lubię wtrącić. Inaczej gdy ktoś nadużywa bądź ładuje na siłę te bardziej skomplikowane frazy. Co do opinii innych nt.twojej oceny filmu, to muszę z nimi zodzić niestety-ocenę dałeś lekko nieadekwatną do tego co akurat myślisz o filmie. Mam tożsamą opinię, a dałem 6. Kino dla wąskiego odbiorcy. Elementy zaczerpnięte z Rodrigueza są oczywiste, jednak pani dodaje od siebie sporo i za to należy się podciągnięcie oceny. Dialogi jednak kuleją, monolog Keanu prawdopodobnie najlepszym werbalnym elementem filmu ;) Omnes principuim dificile est ;))) , więc niech pani reżyser działa dalej, bo wizji i talentu odmówić jej nie można. :)

nietzsche

dobrze że trafiłem na cała dyskusje, bo nie będę tracił czasu na ten film

nietzsche fajnie napisane, się ahenathon chciał popisać, nic nie wnosząc do tematu,

ocenił(a) film na 4
dzyniu88

zgadzam sie calkowicie z ww opisem filmu ;)

ocenił(a) film na 3
dzyniu88

Zgadzam się, chociaż zakończenie mnie tak naprawdę nie usatysfakcjonowało(?). Ale film nie jest najgorszy. Pomysł ciekawy, ale momentami (żeby nie powiedzieć, że przez większą część filmu!) naprawdę dziwny.

ocenił(a) film na 7
senna_lilia

Eeee tam narzekacie,wiecej takich filmów a nie papka komercyjna,którą teraz robią.

ocenił(a) film na 3
aronn

Nie widzę w moim komentarzu narzekania - jedynie obiektywna ocena, moje odczucia. Nie napisałam zresztą nigdzie, że film jest zły i nie jest jednym z tych lepszych, które teraz powstają. Ale wydaje mi się, mimo wszystko, że potencjał nie został wykorzystany na tyle, na ile mógł być. Bywa.

ocenił(a) film na 7
dzyniu88

Dokładnie. Wykład Keana z ekonomii "marzenia" genialny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones