PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725346}

Wybór

The Choice
7,1 27 000
ocen
7,1 10 1 27000
Wybór
powrót do forum filmu Wybór

#perfectlife

ocenił(a) film na 4

Każdy kadr filmu nadaje się na Instagram - ok, bez czepialstwa, miłe doznanie dla oka, po dwóch godzinach sam siedzisz na trawie. Chociaż nie wiem jak działa zestaw film-książka (Sparks pisze podobno wciąż tę samą) to z tego melodramatu wyszła niezła komedia. Początek bawi, środek niemniej, a i zmartwychwstanie nie może dostarczyć niczego innego jak porcji radości :)

ocenił(a) film na 4
sennywidz

Mnie bardzo wkurzył fakt, że ich związek opierał się na zdradzie, która została przedstawiona jako błahostka przez którą łatwo można przebrnąć, obok gatki o tym, że miłość to lojalność. Czyli jak nie jesteś lojalna to nie kochasz, a skoro nie kochasz, to zdrada nie jest niczym wielkim. Pfff, czym tu w ogóle się przejmować. Zdradź, powiedz o wszystkim chłopakowi - następnego dnia będziesz zaręczona... Ale niczym się nie martw, jak znowu zmienisz zdanie, dostaniesz na tacy drugiego.

ocenił(a) film na 1
Wookieyayou

Dokładnie tak.
Wykładnia światopoglądowa tego filmu jest po prostu skandalem. Ja rozumiem, że może powstać film, gdzie mamy złą bohaterkę lub bohatera, który nie traktuje powaznie partnera i go zdradza - ale wtedy musi być to zaznaczone, przepracowane, uchwycone w narracji. Tutaj mamy klasycznego Sparksa, bezwstydnego autoplagiatora, który tym razem do mizerii fabularnej dokłada jeszcze to potraktowanie zdrady jak błahostki. Być może w książce jest inaczej, lecz film po prostu bulwersuje pod tym względem, bo w tak prościutkiej bajeczce taki strzał w twarz widza jest niedopuszczalny.

ocenił(a) film na 6
laxman

a gdzie mozna zobaczy ten film online?

ocenił(a) film na 1
olencja_filmweb

Jeśli chodzi o polskiego lektora (z napisami pl nie ma) to jest na z a l u k a j lub na a l l t u b e. Niestety, tylko lektor Ivona... ja oglądałem po prostu gdzieś na zagranicznej stronie z napisami eng.

olencja_filmweb

Hej,już jest z polskim lektorem na torrenty.to ;).

olencja_filmweb

Jeżeli jeszcze nie znalazłaś:
http://freedisc.pl/lidia70,f-6533157,wybor-the-choice-2016-lektor-pl-mp4

ocenił(a) film na 3
sennywidz

Mnie najbardziej rozbawił monolog głównego bohatera nad grobem matki. Takiej podniosłej żałości dawno nie uświadczyłam, aż trochę głupio mi się samej zrobiło. Wszystko w ogóle w tym filmie takie puste i wydumane, że scenarzysta chyba masturbuje się do blogów o modzie. Ale czwórka za pieski xD

sennywidz

Dawno nie widzialam filmu ktory tak by mnie zazenowal, a bralam poprawke ze to ekranizacja Sparksa. Z poczatku nie bylo az tak zle, zwlaszcza ze nie pojawila sie zadna tragedia zyciowa (filmowym masochistom polecam inne dzialo based on Sparks - "Dla ciebie wszystko", tam stezenie dramatycznych watkow przekracza granice absurdu).
Watek milosny oparty na zdradzie, ktorej nikt w zaden sposob nie potepia, ba, siostra wyraznie zacheca Travisa do starania sie o bohaterke. Wielka milosc przerwana bo jej chlopak sie dowiedzial...i tu spodziewalam sie klasycznego zwrotu akcji czyli rozdzieleni zakochani musza zyc z dala od siebie ale niespodzianka, Travis znienacka pedzi do swojej ukochanej w idiotyczny sposob sie oswiadczyc, ona sie oczywiscie zgadza zwlaszcza ze namawiaja ja do tego obecni przy tym rodzice (wtf? ponoc byla juz zareczona z innym) i mamy happy end. Wypadek - oho, wrocil typowy Sparks, jest dramat. Czy film w jakikolwiek sposob zaglebia sie w temat eutanazji? Poczucia winy po doprowadzeniu do tragedii? Tak plytkiego przedstawienia opowiadanej historii nie widzialam dawno w zadnym filmie, a gdy juz myslalam ze rezyser postanowil potraktowac watek powaznie, tzn pokazuje dylematy czlowieka ktory zastanawia sie czy odlaczyc ukochana osobe od aparatury, bohater widzi Znak w postaci dyndajacych na wietrze dzwoneczkow z muszelek, pedzi do szpitala i znajduje obudzona zone ktora siedzi wypoczeta na szpitalnym lozku, bez sladow chocby sincow pod oczami - zupelnie jakby obudzila sie z dluzszej drzemki a nie kilkumiesiecznej (?) spiaczki. Nie oczekuje po tego typu filmach dokumentalnego realizmu, ale litosci, zdaje sie nawet dlugosc wlosow sie jej nie zmienila ani opalenizna nie zeszla...
Filmy Sparksa to takie guilty pleasure movies, a Pamietnik darze szczera sympatia, ale ten film jest tragiczny. Idiotycznie poprowadzona historia, aktorzy irytujacy. Na plus ladne widoczki, Tom Wilkinson i pieski, 2/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones