PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748293}

The Circle. Krąg

The Circle
5,4 49 067
ocen
5,4 10 1 49067
3,3 12
ocen krytyków
The Circle. Krąg
powrót do forum filmu The Circle. Krąg
ocenił(a) film na 7
karolina_cichowicz12

Z tego co wiem to o przedsiębiorstwie, które tworzy portal do załatwiania wielu spraw naraz. Począwszy od robienia zakupów, po poznawanie ludzi itp. xD

ocenił(a) film na 8
karolina_cichowicz12

na podstawie powieści Dave’a Eggersa Krąg.
Rewelacyjna książka!

aga1011

Ktoś zadaje proste pytanie "O czym będzie ten film ?", a ty mu polecasz powieść...hehe...
Może jeszcze ma ją przeczytać???

ocenił(a) film na 5
karolina_cichowicz12

"A woman lands a job at a powerful tech company called the Circle, where she becomes involved with a mysterious man."
(http://www.imdb.com/title/tt4287320/?ref_=fn_al_tt_2)

ocenił(a) film na 5
karolina_cichowicz12

Film będzie o korporacji która zamienia się z czasem w wielkiego brata. Aluzja do google jak najbardziej słuszna :)

adana4

Lub też do Facebooka, który wykupuje kolejne aplikacje (np. chce bardzo wykupić Snapchata).
A może to jest wizja tego co się stanie jak Google i fb się połączą lub jedna firma wykupi drugą.

karolina_cichowicz12

"TAJEMNICE TO KŁAMSTWA"
"DZIELENIE SIĘ – LEK NA KAŻDE STRAPIENIE" "PRYWATNOŚĆ TO KRADZIEŻ"

Na ile zmienią książkę na potrzeby filmu?
Która nie jest odkrywcza, ale zabawna że zwykłej użytkowniczki mediów społecznościowych robia sam nie wiem co wspaniałego (super celebryte tylko dlatego ze lajkuje/smail'uje) bo pracuje w "super firmie", bo jakiś wspaniałych osiągnięć to raczej nie ma, no chyba że faktycznie praca w biurze obsługi klienta tak wymiata.
Przykre ale obraz zachowań przedstawiony w książce nie odbiega aż tak daleko od rzeczywistości i przedstawia fanatyzm użytkowników.
Strasznie mi przypominało to sieć google (kręgi znajomych) no i ten nacisk na komunikację miedzyludzka skojarzył mi sie z intership, a przy okazji sumie w książce jest wzmianka o tym że firma kupiła archiwa fb.
Swoją drogą trochę odrealniona ta akceptacja na publikację wszystkiego w sieci, ale są i tacy.
Ciekaw jestem czy wytną wątki "erotyczne".

karolina_cichowicz12

Emma jako informatyk i to w połączeniu z genialnym Hanksem - nie powiem, zainteresowali mnie... :-> Do tego produkcja: USA i Emiraty? Co za kontrastowe połączenie krajów... :P

Skaffim

Emma w Kregu nie jest informatykiem. Pracuje dla firmy informatycznej, to roznica. Jest kims w rodzaju PRowca/Brand Managera (ale to dopiero pozniej :))
Jestem bardzo ciekawy jaka bedzie ekranizacja, książka, choć przerazala, byla lekko infantylna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones