PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643758}

Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society
7,0 20 654
oceny
7,0 10 1 20654
5,7 3
oceny krytyków
Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek
powrót do forum filmu Stowarzyszenie miłośników literatury i placka z kartoflanych obierek

Ciekawa jestem przedstawienia tej książki na dużym ekranie, jest to zbiór listów, a jednocześnie mam nadzieje, że nie zepsują tej historii. Bardzo ciepła książka, od czasu przeczytania marzy mi się odwiedzić wyspę. :)

olina95

Tylko Lily James średnio pasuje mi na główną bohaterkę, ale się zobaczy :))

olina95

Hahahaha, ja poleciałam na Guernsey właśnie po lekturze książki:) Warto:)

pani_karka

O to fantastycznie :) W takim razie to będzie mój następny cel podróży :)

ocenił(a) film na 6
pani_karka

Mam podobne marzenie :)

spacey1

Pamiętać warto, że marzenia trzeba spełniać :) Choćby małymi kroczkami, ja tak działam. :)

spacey1

Chętnie podzielę się doświadczeniem:)

ocenił(a) film na 6
pani_karka

Zatem poproszę o wskazówki, jak to zrobić i nie zbankrutować :)

spacey1

:):):) To w wiadomości prywatnej prześlę:)

olina95

ktoś wie coś na temat polskiej premiery? :)

mrs robinson

Niestety, nigdzie nie znalazłam :(

mrs robinson

Zamarzyło mi się napisać do kilku polskich dystrybutorów z tym pytaniem. Nie mam jednak kont na portalach społecznościowych, a myślę, że tak najłatwiej byłoby do nich dotrzeć i uzyskać odpowiedź. Ktoś może pomóc?;)

PS Premiera na wyspie była w ten weekend. Film ma niezłą ocenę na IMDb.

pani_karka

Właśnie oglądam w ramach sneak preview w kinie w Holandii. Bardzo ciepły i wzruszający film. Książki, niestety, nie czytałam, więc nie mam porównania. :)
Dziwne, że na filmwebie nie ma podanej nawet daty premiery.

insia

O, zazdroszczę, że już widziałaś:)

Przejrzałam wczoraj strony kilkunastu polskich dystrybutorów i u żadnego nie znalazłam tego filmu w zapowiedziach. Może nie znają książki i nie wiedzą, że ludność czeka;)

ocenił(a) film na 6
insia

Nie ma daty premiery, bo żaden dystrybutor zapewne się nie zdecydował jak dotąd na wprowadzenie filmu do kin. Pracowałam w wydawnictwie, które wydało tę piękną książkę (polecam tym, którzy nie czytali!). Od dawna czekam na film, śledziłam jego losy. Początkowo miał być duet Kenneth Brannagh + Kate Winslet (oszalałam z radości!) potem coraz bardziej producenci spuszczali z tonu i zaczęłam wątpić, czy coś w ogóle z tego wyjdzie. Możliwe, że dystrybutorzy też się zniechęcili. Książka nie była jakimś wielkim bestsellerem, więc to dla nich żaden punkt zaczepienia, niestety. Czasem nawet tytuły o dużo większym potencjale "książkowym" bywają niezauważone, na przykład ekranizacja hitowego tytułu "Kwiat śniegu i sekretny wachlarz" Lisy See. Film przepadł. Cóż, czekajmy dalej, może ktoś się jednak zdecyduje...

spacey1

Miałam na myśli daty premier w innych krajach. :)

ocenił(a) film na 6
insia

Podali: 19 kwietnia

spacey1

To może jutro będę mogła wystawić ocenę.
Musiałam przegapić. :)

insia

Niemcy mają premierę 9 sierpnia (wg Wikipedii). Ich zwiastun ukazał się dopiero tydzień temu.

spacey1

Książka (zwana w skrócie "Obierkami") jest w czołówce moich ulubionych, odkąd ją przeczytałam. Że bestsellerem nie była, wiem: kilka lat temu pewna księgarnia, prawdopodobnie chcąc się pozbyć nakładu, sprzedawała tę powieść po 5 zł. Nakupiłam dla rodziny i znajomych, poszerzyłam grono wielbicieli:) Drugie wydanie - i drugie życie - "Obierki" zawdzięczają chyba tylko ukazaniu się nowej powieści Annie Barrows.

Państwo dystrybutorzy, my tu tęsknimy... Od lat... Ja też pamiętam informacje o ekranizacji z Kate Winslet, a to było ho ho, jak dawno temu.

pani_karka

Opowiedźcie proszę o książce,o bohaterach, chętnie przeczytam:)

mrs robinson

Wczoraj zamówiłam ''Obierki'',nie mogłam się powstrzymać :)!

mrs robinson

:) Wystarczy odwlec odpowiedź, a czytelnictwo wzrasta;)

Chętnie poznam Twoją opinię o książce i bohaterach, jeżeli zechcesz się podzielić.

pani_karka

Jak tylko przeczytam! :D

olina95

Dość luźna adaptacja, moim zdaniem. Wszystko zatem, co napiszę, będzie spoilerem dla czytelników i dla czekających na obejrzenie. Ograniczę się tylko do jednego [SPOILER]: cudownie iskrzy między Juliet a Dawseyem:) [PO SPOILERZE]. Film już wszedł do czołówki moich ulubionych, ale na pewno nie jako ekranizacja. Książkę nadal będę lubić osobno:)

Ciekawostka: sala pełna. Najmłodsze dziewczę pod dwudziestkę, potem długo nic, mama dziewczęcia i ja mniej więcej w tym samym wieku, a reszta widzów to 50+, 60+ i wręcz 70+. I wszyscy jak jeden mąż syknęli, że to nie Guernsey, gdy jednostka z Juliet na pokładzie wpłynęła do portu:)

ocenił(a) film na 10
olina95

Ja tu mieszkam od 7 lat

Mmaluutkka

To zazdroszczę :) jak się mieszka?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones