film

The Line, the Cross & the Curve

1993
50m
7,4 68
ocen
7,4 10 1 68
"The Line, the Cross and the Curve" jest z jednej strony wariacją na temat baśni Andersena "Czerwone trzewiczki", a z drugiej próbą połączenia przez Kate Bush kilku... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
The Line, the Cross & the Curve zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

"The Line, the Cross and the Curve" jest z jednej strony wariacją na temat baśni Andersena "Czerwone trzewiczki", a z drugiej próbą połączenia przez Kate Bush kilku piosenek z płyty"The Red Shoes" w narracyjnie spójną całość. Film opowiada historię tancerki (Kate Bush), którą podczas burzowej nocy odwiedza tajemnicza kobieta (Miranda"The Line, the Cross and the Curve" jest z jednej strony wariacją na temat baśni Andersena "Czerwone trzewiczki", a z drugiej próbą połączenia przez Kate Bush kilku piosenek z płyty"The Red Shoes" w narracyjnie spójną całość. Film opowiada historię tancerki (Kate Bush), którą podczas burzowej nocy odwiedza tajemnicza kobieta (Miranda Richardson) z owiniętymi w bandaże rękami. Kobieta prosi tancerkę o pomoc: o trzy skrawki papieru, na których mają być namalowane linia (the Line), krzyż (the Cross) i półkole (the Curve). W zamian za to daje tancerce swoje czerwone baletki, które oczywiście posiadają diabelską moc i skoro raz się je założyło, nie można ich zdjąć i przestać tańczyć. "The line, the cross and the curie" namalowane przez tancerkę były swoistym cyrografem i podpisując go straciła line - swoją ścieżkę, cross - serce i curve - uśmiech. Aby je odzyskać musi zejść do piekła i odśpiewać, to co straciła. Jej przewodnikiem jest słynny mim Lindsey Kemp, u którego Kate Bush jako nastolatka pobierała lekcje. Po odśpiewaniu i odtańczeniu piosenek "Lily", "Moments of Pleasure" i "Eat the Music", trzy magiczne skrawki papieru i to, co one symbolizują wracają do Kate, a czerwone baletki - na nogi Mirandy.

Film, jak również piosenki z płyty "The Red Shoes" zainspirowane są klasycznym filmem "Czerwone trzewiki".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

I ,naturalnie, nijak to sie ma do "The Red Shoes"(1948r) -reż.Michael Powell. I to nie z nim rozmawiała,krótko, przed jego śmierciom..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones