PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10740}
8,0 1 234
oceny
8,0 10 1 1234
The Plague Dogs
powrót do forum filmu The Plague Dogs

Szokujacy

ocenił(a) film na 10

Jeden z nielicznych filmow ktory wywolal u mnie lzy. Zapomniany klasyk angielskiej animacji autorstwa tworcow rownie znakomitego Watership Down. Mroczna, ponura, wzruszajaca historia dwoch psow-uciekinierow probujacych przezyc w odludnych terenach angielskiego Lake District. Polecam szczegolnie wersje nieocenzurowana, zawierajaca kilka szokujacych scen poglebiajacych jeszcze wrazenie. Film zdecydowanie nie dla ludzi nadwrazliwych. W epoce amerykanskich masowek wspolczesnego Disneya, Pixara czy innych Dreamworksow brakuje mi wlasnie takiego kina animowanego, inteligentnego i poruszajacego, z klasyczna animacja a nie bezdusznym CGI.

Kriss de Bielau

Z podobnych klimatów polecam "Felidae"

ocenił(a) film na 10
creepy

Dzieki wielkie, juz sie zainteresowalem, z opisu wydaje sie interesujace. Dam znac jak obejrze, narazie na urlop sie wybieram wiec pewnie za okolo miesiac dorwe to w swoje lapska.

użytkownik usunięty
Kriss de Bielau

"W epoce amerykanskich masowek wspolczesnego Disneya, Pixara czy innych Dreamworksow brakuje mi wlasnie takiego kina animowanego, inteligentnego i poruszajacego, z klasyczna animacja a nie bezdusznym CGI. "
Nic dodać, nic ująć. Sama prawda.

ocenił(a) film na 9
Kriss de Bielau

a co to za szokujace sceny? Chciałam zapytać by wiedzieć którą wersję oglądałam.
Prawda jest taka że to wszystko co robiono tym zwierzakom bylo ochydne i niedopuszczalne ale pomimo wszystko eksperymenty na takich zwierzętach jak szczury są nadal praktykowane w dzisiejszych czasach i bardzo przydatne nauce. Przede wszystkim w dzisiejszych czasach zadbano o to by zwierzaki (szczury i myszy) nie cierpiały- większość badań prowadzi się u nich w całkowitej narkozie. Mnie rownież oburzało okrucieństwo i głupota eksperymentów pokazanych w filmie. Bylo to przerażające i nieetyczne. Nie mozna jednak porównywac tych okrutnych procedur do badań na gryzoniach które przeprowadza się przed wprowadzeniem wszystkich leków na rynek. Bada się metabolizm leków i wplyw na narządy docelowe na przykład na nerki. Szczur w trakcie badania śpi na podgrzewanej płytce calkowicie znieczulony i nie przytomny.
O tym że nestety albo i stety takie badania są konieczne nauczyła nas historia talidomidu-gdyby przeprowadzono badania na cieżarnych szczurach potwierdzonoby dzialanie teratogenne i uratowanoby tysiace istnień

Cadavera

Prowadzisz tu jakąś kampanię na rzecz poparcia humanitarnych eksperymentów na zwierzętach?

ocenił(a) film na 9
Ogami_Itto

Nie bo takie badania sa i będą prowadzone-na szczęście dla milionów osób stosujących leki.Mam wrażenie że duzo osób moze nie rozumiec tego ze sa one potrzebne

Cadavera

Zwierzę to zwierzę. Szkoda, że tych ratujących ludzkie istnienia badań nie przeprowadza się na ludziach właśnie.Tyle mamy pasożytów w więzieniach.

ocenił(a) film na 9
mornedhel

przeprowadza się! 2 fazy są prowadzone na ludziach. Najpierw na zdrowych potem na chorych.

ocenił(a) film na 9
mornedhel

Zachęcam do pooglądania tej strony http://www.badaniaklinicznewpolsce.pl/najwazniejsze-informacje-dla-uczestnika-ba dan/wazne-dla-uczestnikow-badan-klinicznych/kto-moze-brac-udzial-w-badaniach-kli nicznych/

ocenił(a) film na 9
mornedhel

tu lepiej opisano http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_kliniczny

ocenił(a) film na 9
Cadavera

tak jak juz gdzies pisalam. Sa one potrzebne nam - ale wciaz usmiercamy zwierzeta aby nasze ciezarne kobiety mialy lepiej. To wcale nie stawia nas w lepszym swietle. Poza tym testy na zwierzkach dotyczace lekow to jedna strona medalu, ktora - co sama podkreslasz - idzie jakos uzasadnic. Jednak przypominam o tym ile firm kosmetycznych testuje swoje produkty na zwierzetach. Na psach, krolikach, myszach i MALPACH. Wbrew temu co ludzie mysla, takie testy nie polegaja na nakladaniu na zwierzeta kosmetykow. Zachecam do zapoznania sie z tematem, poniewaz TO SIE NADAL DZIEJE i zwierzeta cierpia, a nie musza. Dodatkowo, cierpia dla naszej wygody...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones