PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35065}
7,0 42 927
ocen
7,0 10 1 42927
6,2 9
ocen krytyków
The Ring Krąg
powrót do forum filmu The Ring - Krąg

Podobnie jak większość horrorów japońskich tak i w przypadku "Ringu" najważniejszą sprawą jest klimat. I to jest właśnie największa siła tego filmu. To co najbardziej w nim uderza to fakt, że strach podczas jego oglądania nie wynika z tego co widzimy na ekranie, ale raczej z tego, czego nie widać. Reżyser prowadzi z widzem swoistą grę, umiejętnie dawkując napięcie a jednocześnie zawsze pozostawiając pewne niedopowiedzenia. Z początku akcja rozwija się dość niemrawo, aby w końcówce nabrać porządnego przyspieszenia. Zdarzają się momenty, gdy czujność widza jest niejako usypiana, tylko po to aby w najmniej spodziewanym momencie zostać zaatakowana porządną dawką strachu. Całość jest porządnie zrobiona, chociaż realizacja jest bardzo oszczędna w środki wyrazu i obywa się bez zbędnych fajerwerków, co moim zdaniem można zaliczyć na plus. Aktorzy również stanęli na wysokości zadania i stworzyli przekonujące postacie, chociaż widza wychowanego na kinie "made in USA" może nieco razić sposób gry Japończyków a także wolniejsze tempo i stateczne ujęcia.The Ring jest horrorem który trzeba obejrzeć.

Koneser_Kielce

Jedyny - biorę pod uwagę pierwszą i drugą część, film jaki obejrzałem, który jest sugestywny do tego stopnia że mam do niego i do reszty horrorów/ thillerów z Japonii stosunek "a idźcie w piz##du z tym filmem". Zobaczyłem raz 14 lat temu, przez miesiąc miałem problemy z poruszaniem się w nocy po domu ;)
Remake to szajs, nie ma chwili doskoku do oryginału.

ocenił(a) film na 8
Jasir_Karim

Kawał dobrego horroru.

Koneser_Kielce

Ten " horror" jest o kant rzyci rozbić. Nie ma się nad czym rozpisywać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones