PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722397}

W imię prawdy

The Whole Truth
6,3 9 709
ocen
6,3 10 1 9709
W imię prawdy
powrót do forum filmu W imię prawdy

Najwyższy poziom tego gatunku. Film ogląda się tak jakby się czytało dobrą powieść Grishama. Świetna gra aktorów, dialogi i reżyseria. Ogląda się go naprawdę dobrze. Trio Reeves , Zellweger, Belushi rewelacja .

ChrisKrasz

Czyżbyśmy oglądali inną wersję filmu???
Zapowiadał się na dobry,ale z ekranu wieje przeraźliwą nudą.Oskarżony wyznaje dlaczego zabija i oskarżyciel nawet nie wnosi o badanie lekarskie? Na koniec próba zaskoczenia widza,a która chodziła mi po głowie już gdzieś w połowie filmu.A już po rozmowie w pokoju hotelowym z asystentką byłem jej pewny.
Jak można wprowadzać ludzi w błąd,bo jaką ocenę trzeba byłoby wystawić takim filmom,jak-SŁABY PUNKT,POZYTYWKA,czy nawet VIVIANE CHCE SIĘ ROZEJŚĆ...

ocenił(a) film na 8
pawelk1504

Cóż mogę odpowiedzieć. Ciągle uważam że to dobry film. To co napisałeś pokazuje że oglądałeś ten film z ogromna przenikliwością. Zauważyłeś najdrobniejsze niuanse które pozwoliły Ci już w połowie filmu podejrzewać kto zabił itd. No cóż .. Najwyraźniej ja jestem o wiele mniej spostrzegawczy. Bo trudno polemizować z faktami które podałeś. Podobała mi się gra głównych aktorów :-)

ChrisKrasz

A mnie gra aktorska właśnie zawiodła,bo była jakaś bez wyrazu.Poza tym,jak przeczytałem opis,to,jako fan kina,który uwielbia filmy z akcją dziejącą się na sali sądowej oczekiwałem niezłej uczty,a niestety dostałem byle co.
Nie rozumiem zupełnie,że po zeznaniu oskarżonego i wyjawieniu takiego sekretu oskarżyciel,któremu padła linia oskarżenia,nic z tym nie próbuje zrobić-tak jak wcześniej napisałem-badania,psycholog,po raz kolejny przesłuchanie sąsiadów-przyjaciół.Ciężko uwierzyć,że takie ,,cuś''(nie zdradzam,bo czytają komentarze osoby,które filmu nie oglądały) dziejące się już od paru ładnych lat nie ma wpływu na psychikę chłopaka i nie widać w jego zachowaniu zmian.
A tak teraz pomyślałem-może nie trzeba było poświęcić tyle czasu na nijaki proces,a może trzeba było wyroku skazującego i ciekawe co zdarzyłoby się dalej-matka i pan adwokat mają ogromny problem moralny.
A tak Keanu broni chłopaka bez żadnych szans,ba nie widzę nawet sensu takiej obrony,bo widzimy,że chłopak rękę macza w ranie i na rękojeści noża.Swoją drogą wbić tak prosto nóż,to ciekawa opcja,bo nawet próbując na sucho uderza się pod kątem.
Ogólnie zachowanie matki mnie trochę rozśmieszyło-uwierzyć komuś,a obaj wiemy komu na słowo,że wybroni syna przy takich dowodach i przy oskarżeniu o morderstwo I stopnia,to potrzeba cojones.
Wiadomo Twój gust,a mnie guzik do tego,a co najwyżej możemy podyskutować,bo obstaję przy swoim-,,Zapowiadał się na dobry''...

ChrisKrasz

żartowniś z Ciebie XD

ChrisKrasz

Polecam w takim razie "Primal Fear" z Gerem i Nortonem (nominacja do Oscara, którego niesłusznie wtedy przegrał). Myślę, że przez pryzmat tego filmu oraz tych wymienionych powyżej zauważysz, że "The Whole Truth" jednak "świetnym thrillerem prawniczym" nie jest.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
MarekAntonivsz

dokładnie "Strach pierwotny" był genialny. I tam to dopiero była wolta!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones