PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782776}
6,5 11 355
ocen
6,5 10 1 11355
6,6 20
ocen krytyków
Thelma
powrót do forum filmu Thelma

Zawsze doceniam filmy, które są bogate w symbolikę i dzięki temu podatne na dyskusje i interpretacje. Thelma jest jednym z takich filmów. Moce Thelmy to symboliczne kiełkowanie jej wolnej woli - stłamszonej przez wychowanie i surowe nakazy religijne. Rodzice zawsze patrzą, Bóg zawsze patrzy. A jednak Thelma zaczyna wreszcie dojrzewać, stawać się niezależnym bytem i boleśnie zdaje sobie sprawę, że niezależność i wolna wola to również branie na siebie ciężaru odpowiedzialności za złe uczynki, decyzje, itd. Całe szczęście istnieje też druga strona monety - i to od naszej woli zależy czy wybierzemy drogę strachu czy miłości.
Pełna recenzja i omówienie tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=4rziZ8h5dUw

nynavee

Nikt ani nic może być podatnym na dyskusje i interpretacje. Nie ma czegoś takiego.

Żadna złośliwość. Po prostu uznałem, że skoro startujecie z profesjonalnymi recenzjami to warto je sprawdzać językowo i składniowo wcześniej. Proponuje też zmiane tego psa na koniec intra. Wygląda to słabo. Bardzo amatorsko. Może chociaż wstawić jakieś inne tło wokół tego psa nie wiem cokolwiek z tym zróbcie.

Ta recenzja thelmy wygląda fatalnie. Jako, (domyślam się) że pracujecie nad językiem, sposobem wypowiedzi i montażem, rozumiem, że jest miejsce na nauke i szlif więc o tym nie wspominam.

Dam tylko kilka sugestii, które nie wymagają nakładu pracy a znacząco poprawią wygląd filmów:

- Jako że oboje jesteście rudzi ty lekko blond w każdym razie podobne odcienie to ubrania NIE MOGĄ być w podobnym kolorze. Musi być lekko pstrokato ty czarno on biało, ty czerwona on zielony, ty szara on ciemny niebieski itd. Wiem że np. sfilmowani często mają czarne ubrania i wygląda to spoko ale tam ona ma czerwone włosy na pół kadru i białą twarz on jakieś rudawo kasztanowe i cere kremówkową i przez to nie ma jednolitości w kolorystyce.
Podzielcie sobie jakby prostymi liniami pion i poziom kadr na 4 prostokąty. Kwadraty w lini górny/górny dolny/dolny i górny/dolny nie mogą mieć tych samych kolorów. O ile ubrania zmienią kolorystyke dół/dół i góra/dół o tyle góra/góra macie podobną i to się zlewa w całość. Intensywna czerwona szminka wydaje się dobrym pomysłem, ewentualnie kolorowa biżuteria(zestaw kolczyk plus naszyjnik - tylko jedno to będzie za mało) u niego ewentualnie czapeczka/kaszkiet/beret/apaszka nie wiem w czym tam się czuje dobrze i nie wiem jak to będzie wyglądać - potestujcie sobie.


- Chcecie być traktowani profesjonalnie to musicie tak wyglądać. Niestety. słowa to tylko część przekazu. Ogolony menel ubrany w garniak mówiący przed kamerą: ten film to gówno, gorąco odradzam! będzie traktowany poważniej niż wy w tshirtach i krótkich spodenkach rozważający nad symboliką filmów bergmana. MUSICIE SIE LEPIEJ UBIERAĆ - nie może mieć koleżanka koszulki pumy z krótkim rękawkiem jak w innej recenzji którą u was widziałem. I nie tłumaczcie mi się tylko pieniędzmi bo w lumpeksach można znaleść wszystko po grosze. Nie wiem skąd jesteście ale w każdym większym mieście jest kilka lumpeksów z bogatym wyposażeniem. Zróbcie wycieczka weźcie po 50zł na łeb i kupcie sobie po 3 dobrze wyglądające rzeczy. Koszule/marynarki/sukienki/ - ostatnio kupiłem w lumpeksie w poznaniu świetną marynarke sportową za 12 zł. Komplet t-shirt + marynarka wygląda dobrze na każdą okazje od wyjścia do pubu, przez filmy z recenzjami a i nawet na pogrzeb wiosenną aurą. U kobiety letnia sukienka zawsze wygląda dobrze(o ile nie ma śniegu na dworze). W lumpeksach znajdziesz ich tony do wyboru do koloru po 3 -5zł za sztuke.


- Make up to podstawa! Występujecie przed kamerą musicie mieć make up! OBYDWOJE!!! Nie mogą wam się świecić gęby. On nie może mieć czerwonych krost czy zadrapań na twarzy. Pudruj go obowiązkowo!

Powodzenia z kanałem!

nynavee

- nie patrzcie nie wiadomo gdzie w boki czy gdzieś w ziemie. Może 10% czasu w momencie kiedy podczas mówienia/słuchania jakby zastanawiacie się co powiedzieć to dozwolone jest patrzeć jakby w eter ale 90% czasu musicie albo mówić/patrzeć na siebie albo w obiektyw. Nie kręcicie na żywo. Nie ma pośpiechu. Nagrywajcie duble tak długo aż się oswoicie.

pozdrawiam ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones