PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187}
7,3 781 438
ocen
7,3 10 1 781438
7,4 44
oceny krytyków
Titanic
powrót do forum filmu Titanic

Dla porównania liczba osób, które oceniła poniższe arcydzieła melodramatu:

Przeminęło z wiatrem - 69.020
Casablanca - 58.572
Lecą żurawie - 5.281
Wschód słońca - 1.158
Komedianci - 494

Wszystkie są o niebo lepsze od Titanica, ale niektórzy wolą poraz kolejny oglądać to samo w przekonaniu, że nie ma lepszego filmu w tym gatunku, zamiast obejrzeć któryś z filmów z tej listy.

ocenił(a) film na 9
xtomix

Zdziwiłbym się gdyby było inaczej. Titanic to jedna z najgłośniejszych megaprodukcji wszech czasów wiec nic dziwnego, że zebrał znacznie większa liczbę głosów od filmów powstałych klika dekad wcześniej, które są dla współczesnych widzów są niemal nieosiągalne. Z resztą wyniki Przeminęło z wiatrem i Casablanki i tak są bardzo dobre jak na standardy FW. Swoją drogą sam też widziałem. Dobre filmy, jednak Titanic mimo wszystko lepszy.

ocenił(a) film na 4
xtomix

Wybitny film Fassbindera: Strach zżerać duszę - 529
Nawet słynne Vertigo Hitchcocka ma dość niewiele - 15.725, a wielki Barry Lyndon Kubricka jedynie - 8.179.

użytkownik usunięty
xtomix

Oczywiście, że te tytuły są o niebo lepsze od Titanica!!! :) Wszystkie te filmy mają o niebo lepsze historie, wątki i wiele innych rzeczy!!! W ogóle ten cały "Titanic" jest przereklamowany!!!

ocenił(a) film na 5

2 to przegięcie w drugą stronę, aż tak zły ten film nie jest.

użytkownik usunięty
xtomix

Dam jednak 3/10. Mam nadzieję że to słuszniejsza ocena :)

ocenił(a) film na 5

:)

Jesteś pewny, że obejrzałeś te filmy? Wszystkie wymienione tytuły?

xtomix

Titanic to megaprodukcja, bardzo skomercjalizowana, na marketing poszły niebagatelne sumy. Dodatkowo w przypadku Polski, Drodzy Forumowicze, nie wiem czy pamiętacie, ale telewizja Polsat serwowała ową propozycję nawet kilka razy w roku. Film ten stał się powszechnie znany i lubiany, nawet zaryzykuję stwierdzenie, że nazbyt często nasze społeczeństwo miało sposobność go oglądać. Stąd myślę, od nadmiaru, pojawiło się wiele uwag i krytyki. Początki, zaraz po premierze, film Titanic miał rewelacyjne i słusznie. Uwielbiam ten film, jest jednym z moich ulubionych i chociaż o gustach się nie dyskutuje, aż trudno mi uwierzyć, że ktoś może ocenić ten film na mniej niż 5.

Wild_Roses

Zgadzam się, że częsta obecność danego filmu w programie TV może mieć negatywny wpływ na ocenę widzów. Dla mnie takim filmem jest np. "Jak rozpętałem II wojnę światową" - dlatego jeszcze go nie oceniłam. Polskie główne stacje telewizyjne bardzo lubią raczyć widzów odgrzewanymi kotletami wielokrotnie w ciągu roku, jak w/w.
Wracając do tematu: bardzo lubię ten film, biorąc pod uwagę grę aktorską, samą realizację i koszty produkcji myślę, że było warto i całość wypada świetnie.

martusia_468

Film rewelacyjnie oddaje klimat tamtych wydarzeń, opowiada zarazem piękną historię o miłości, łamiącą społeczne konwenanse, jak i historię katastroficzną opartą przecież na faktach. Dla mnie to absolutna perełka. Wydaje mi się, że niektórzy tracą obiektywizm sugerując się tym tylko, że film jest komercyjny, masowy. A jak wiadomo nie od dzisiaj, ludzie lubią się wyróżniać to zresztą oznaka aspiracji do klas wyższych, dlatego im kino bardziej niszowe lub "stare" tym bardziej ludzie rozpływają się nad ich doskonałością. Pewnie niejednokrotnie jest to słuszne ale czasami krytycyzm wobec kina powszechnego jest również nieuzasadniony.

Co do odgrzewanych kotletów, to nasza wina-widzów. Badania pokazują, że jest większa oglądalność pozycji, które już znamy, a telewizji chodzi o zyski finansowe, komercha i tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones