Historia miłości Jacka i Rose oparta na prawdziwej historii

ostatnia wypowiedź: Nolitka
sarah496 sarah496
ocena: 9

Prawdziwi bohaterowie tej historii to Samuel Morley, wtedy 39 letni właściciel sklepu w Worcester w Anglii i jego 19 letnia ukochana Kate Phillips. Była sprzedawczynią w jego sklepie.
Odkładali każdego pensa, aby móc zostawić wszystko żonie Morleya i rozpocząć nowe życie w Ameryce. To udało się tylko Kate.Uratowała z katastrofy naszyjnik od Morleya i córkę , która została poczęta podczas rejsu. Urodziła ją 9 miesięcy po katastrofie... :) Wiadomość z 1 z artykułów na temat filmu " Titanic" . W Internecie też można znaleźć o nich wzmiankę podrózowali razem w Ameryce chcieli potajemnie wziąć ślub
http://www.encyclopedia-titanica.org/titanic-biography/henry... i http://www.encyclopedia-titanica.org/titanic-biography/kate-... !!!

• Venea Venea
    ocena: 8

Ciekawe fakty. Jednak wydaje mi sie, że Cameron nie wzorował sie na kimś tworząc historie Jacka i Rose. Na pewno pare historii miłosnych "rozgrywało się" na Titanicu... w końcu byli tam ludzie. Ale wątpie by reżyser sie na kimś wzorował. Jack i Rose powstali by nas "przeprowadzić" przez rejs Titanica bez uczucia filmu dokumantalnego i kontroweryjnego użycia postaci ( co sie udało, no może za wyjątkiem pierwszego oficera) Może ich historia jest lekko ckliwa ale to dzięki tym postaciom widzimy co sie na Titanicu dzieje ( mam wrażenie że już to gdzieś pisałam) Widzimy jak wygląda statek od "Wielkiej Klatki schodowej" zacząwszy, po "kotłownię" kończywszy. ( żeby to normalnie zobaczyć musielibyśmy albo oglądać pare różnych sytuacji z różnymi bohaterami - tak jak np. w Titanicu z 96 albo widzieć cały rejs z perspektywy oficera który do wielu miejść na Titanicu wejść mógł). Mamy pokazane relacje społeczne tamtych czasów. No i zostajemy na statku do samego końca

• Pinky_Emm Pinky_Emm
      ocena: 10

Ja też uważam, że Cameron nie wzorował się na żadnej historii miłosnej..., bo tak naprawdę żadnych szczegółów nie znamy... (no może oprócz tej dwójki, którą zaprezentował nam twórca tematu).

• Kinomaniaczka_tvd Kinomaniaczka_tvd
    ocena: 10

kocham ten film

• kokoiojuiy6fr65rf6 kokoiojuiy6fr65rf6

Masz racje sprawdziłam to:
    Rose to kate Phillips, a Jack to Henry Samuel Morley.
    Postać Jacka dlatego się tak nazywa ponieważ w załodze był Joseph Dawson.

• Nolitka Nolitka

A czy ktoś wie jak nazywa się ta staruszka występująca w filmie i opowiadająca tę historię?

• Nolitka Nolitka

OK, już wiem, to Gloria Stuart ;]

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: