PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187}
7,3 781 023
oceny
7,3 10 1 781023
7,3 40
ocen krytyków
Titanic
powrót do forum filmu Titanic

Prawdziwi bohaterowie tej historii to Samuel Morley, wtedy 39 letni właściciel sklepu w Worcester w Anglii i jego 19 letnia ukochana Kate Phillips. Była sprzedawczynią w jego sklepie.
Odkładali każdego pensa, aby móc zostawić wszystko żonie Morleya i rozpocząć nowe życie w Ameryce. To udało się tylko Kate.Uratowała z katastrofy naszyjnik od Morleya i córkę , która została poczęta podczas rejsu. Urodziła ją 9 miesięcy po katastrofie... :) Wiadomość z 1 z artykułów na temat filmu " Titanic" . W Internecie też można znaleźć o nich wzmiankę podrózowali razem w Ameryce chcieli potajemnie wziąć ślub
http://www.encyclopedia-titanica.org/titanic-biography/henry-samuel-morley.html i http://www.encyclopedia-titanica.org/titanic-biography/kate-phillips.html !!!

ocenił(a) film na 8
sarah496

Ciekawe fakty. Jednak wydaje mi sie, że Cameron nie wzorował sie na kimś tworząc historie Jacka i Rose. Na pewno pare historii miłosnych "rozgrywało się" na Titanicu... w końcu byli tam ludzie. Ale wątpie by reżyser sie na kimś wzorował. Jack i Rose powstali by nas "przeprowadzić" przez rejs Titanica bez uczucia filmu dokumantalnego i kontroweryjnego użycia postaci ( co sie udało, no może za wyjątkiem pierwszego oficera) Może ich historia jest lekko ckliwa ale to dzięki tym postaciom widzimy co sie na Titanicu dzieje ( mam wrażenie że już to gdzieś pisałam) Widzimy jak wygląda statek od "Wielkiej Klatki schodowej" zacząwszy, po "kotłownię" kończywszy. ( żeby to normalnie zobaczyć musielibyśmy albo oglądać pare różnych sytuacji z różnymi bohaterami - tak jak np. w Titanicu z 96 albo widzieć cały rejs z perspektywy oficera który do wielu miejść na Titanicu wejść mógł). Mamy pokazane relacje społeczne tamtych czasów. No i zostajemy na statku do samego końca

ocenił(a) film na 10
Venea

Ja też uważam, że Cameron nie wzorował się na żadnej historii miłosnej..., bo tak naprawdę żadnych szczegółów nie znamy... (no może oprócz tej dwójki, którą zaprezentował nam twórca tematu).

ocenił(a) film na 10
sarah496

kocham ten film

użytkownik usunięty
sarah496

Masz racje sprawdziłam to:
Rose to kate Phillips, a Jack to Henry Samuel Morley.
Postać Jacka dlatego się tak nazywa ponieważ w załodze był Joseph Dawson.

sarah496

A czy ktoś wie jak nazywa się ta staruszka występująca w filmie i opowiadająca tę historię?

Nolitka

OK, już wiem, to Gloria Stuart ;]

ocenił(a) film na 4
sarah496

Czego się nie robi, by uniknąć alimentów. Cwany gość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones