PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31497}

Tożsamość Bourne'a

The Bourne Identity
7,6 238 794
oceny
7,6 10 1 238794
6,9 21
ocen krytyków
Tożsamość Bourne'a
powrót do forum filmu Tożsamość Bourne'a

Oglądając wczoraj Tożsamość Bournea zauważyłem że w 81 min 44 sek. jest scena z siedziby CIA podczas której agenci majstrują coś przy mapie politycznej Europy. Co rzuciło mi się w oczy? Otóż na mapie NIE MA Ukrainy. To znaczy jest ale zlewa się całkowicie z Rosją kolorem. Nie jest w żaden sposób odróżniona. Zarzucam screencapsami z filmu (usuńcie spacje po słowie 'skróć') :

skroc .pl/e1b0f
skroc .pl/32bcf
skroc .pl/95409

Na ŻADNEJ dostępnej mapie politycznej Europy Ukraina nie jest przedstawiona w ten sposób. Na tej która wisi u mnie w mieszkaniu także jest odróżniona.

Mapy Europy w grafice google(usuń spację po słowie 'skróć') :

skroc .pl/24b90


Oczywiście na mapie z filmu żaden inny kraj nie zlewa się kolorem ze swoim sąsiadem...

Do tego jakieś karteczki z dziwnymi liczbami przyklejone do Krymu...

Może autorzy filmu chcieli nam coś przekazać?

krotki_viceversa

Teraz wystarczy znaleźć powiązania reżysera ze światem masońskim (co trudne nie będzie) i mamy kolejną teorie spiskową, mówiąc poważnie bardzo ciekawe spostrzeżenie. Sprawdzałeś może czy zagraniczni widzowie też to dostrzegli ? Filmu jeszcze nie oglądałem, ale patrząc na to warto by oglądać go bardzo powoli i uważnie, takich niespodzianek może być dużo więcej.

ocenił(a) film na 6
karolius

Sprawdziłem z ciekawości teraz czy na anglojęzycznych forach ktoś już o tym pisał i nic nie znalazłem. Widocznie jestem pierwszy. Postaram się opisać tą sytuacje na jakimś zagranicznym forum dot. tematyki spiskowej. (Może znasz jakieś forum godne polecenia?)

krotki_viceversa

Na początku myślałem, że to mapa z 2015r ale później wrzuciłem Twoje trzecie zdjęcie do programu graficznego ... poruszałem troche histogramem i coś takiego uzyskałem

http://zapodaj.net/images/f37a896c235c9.png

http://zapodaj.net/images/5b5e62ea87c03.png

jak dla mnie na upartego można tam doszukać się Ukraińskiej granicy.

ocenił(a) film na 6
PoPek84

Właśnie nie może być takiej sytuacji na mapie politycznej żeby trzeba było się doszukiwać granicy. Musi być ona WYRAZNIE zarysowana (plus odróżniający się kolor w wypadku państw graniczących ze sobą).

Niestety Twoje linki nie działają.

Poprzednie linki do capsów były z filmu w jakości 720p, teraz dodaję screenshooty z filmu w jeszcze lepszej jakości (wersja filmu Full HD - 1080p):

(usuń spację po słowie 'skróć') :

skroc .pl/32525

skroc .pl/35c87

skroc .pl/1ec5b

krotki_viceversa

Chyba masz problemy z odróżnianiem kolorów. Rosja jest zielona, Ukraina pomarańczowa na tej mapie.

ocenił(a) film na 6
emmilly

Powiedz lepiej ile razy nie otrzymałaś promocji do następnej klasy za pałę z geografii? O tempora o mores.

krotki_viceversa

Widzisz - owszem na tej mapie Rumunia jest pomarańczowa. Owszem - Mołdawia również jest pomarańczowa. I owszem - Ukraina też jest pomarańczowa. Każde w innym odcieniu oranżu. To, ze światło pada tak a nie inaczej i Ukraina wyglada mniej pomarańczowo od Rumuni n ie świadczy o moim braku wiedzy geograficznej.

ocenił(a) film na 9
emmilly

Jak Ty widzisz pomarańczową Rumunię i Ukrainę na tej mapie, to polecam wizytę u specjalisty...
Pomarańczowa jest Mołdawia, Albania albo Estonia, ale Rumunia jest brązowa. Odcień zieleni Ukrainy jest lekko ciemniejszy niż Rosji, ale rzeczywiście na pierwszy rzut oka nie widać różnicy

użytkownik usunięty
emmilly

racja delikatnie się odróżnia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones