PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644737}

To już jest koniec

This Is The End
5,5 56 835
ocen
5,5 10 1 56835
6,1 25
ocen krytyków
To już jest koniec
powrót do forum filmu To już jest koniec

...nie potrafią mówić po angielsku. Jest to jedna z NAJLEPSZYCH komedii tego roku i nawet ostatnich lat.

Film jest przezabawny, aktorzy podeszli do niego z ogromną dozą dystansu do samych siebie.

Jednakże, żeby film bawił, trzeba znać angielski na poziomie B2+ i trochę twórczości aktorów w nim występujących.

A po czym wiem, że ocena na filmwebie o tym świadczy?

Filmweb 5,7/10 i wiele negatywnych komentarzy.
Rotten Tomatoes 83% i wiele pozytywnych komentarzy + 75% od użytkowników.

I teraz liczba użytkowników:
Filmweb 12414(5,7/10)
Rotten Tomatoes 150467(75%)


Ale nie martwcie się. To nie film dla osób nie znających języka. Dla was jest Kac Wawa. :)

ocenił(a) film na 6
tomekrzadki2

Dom był bardzo fajny. Ale humor tutaj jest bardzo niskich lotów - na poziomie lamperii. A może lumperii ;)

Wojtulek

Zdecydowanie lumperii. Chociaż sam film jako rozrywka (zwłaszcza w większym gronie) nie był taki najgorszy.

użytkownik usunięty
tomekrzadki2

Nic dodać, nic ująć. `Dom w głebi lasu` to rzecz w swym gatunku znakomita, która jak widac u nas nie cieszy się powodzeniem. A to znakomita, ironiczna gra z konwencją.

ocenił(a) film na 3
burujava

Nawet zdany egzamin Toefla nie pomógł. Po 10 minutach KONIEC.Dziękuję

ocenił(a) film na 7
Kasica_9

Nie wszystkim musi się podobać, co widać na RT. Ale różnica wyników na polskiej i na angielskiej stronie jest widoczna i sugestywna.

burujava

Nie każdego taki humor bawi, nawet jeśli się zna angielski. Rozumiem gry słowne i liczne odniesienia, ale dla mnie są one zbyt ciężkie. Z tym aktorem bardziej podobał mi się "Green Hornet".

Lepsze komedie tego typu moim zdaniem robią Brytyjczycy. Na przykład "The World's End".

ocenił(a) film na 7
Annkoo90

Zdecydowanie. The World's End jest o WIELE lepszą komedią, jeden z moich ulubionych filmów 2013 roku. Ale po drugim seansie okazał się bardzo gorzki i właściwie smutny.

Ale jak już kilka razy już to powtórzyłem - tendencja jest widoczna.

burujava

Podpisuję się pod obydwoma postami. A The World's End pod płaszczykiem surrealistycznych często żartów przykrywa naprawdę smutną ludzką egzystencję. A puszczanie tych dwóch filmów pod takim samym polskim tytułem uważam za kpinę strony dystrybutorów.

ocenił(a) film na 7
_jaross_

Przez to, że zawsze używam oryginalnych tytułów nie zauważyłem tego, ale rzeczywiście. Jaka porażka ze strony dystrybutorów. Ale czy w ogóle te filmy były pokazywane w kinach?

ocenił(a) film na 1
burujava

Nie śmieszy mnie ten rodzaj filmu jak i kompletnie nie trafione żarty sytuacyjne .

ocenił(a) film na 7
Morburg

I ten film zasługuje na ocenę 1/10. No, no, to jakby pan ocenił "The Room" albo "Weekend" albo "Plan 9 from Outer Space"? Czy "To już jest koniec" jest tak słaby jak te filmy?

Naucz się używać skali.

użytkownik usunięty
burujava

nic dodac nic ujac ;) a sam film świetny.

ocenił(a) film na 1

Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię na temat odczuć co do filmu a zgadzać się nie musimy .

ocenił(a) film na 7
burujava

Masz rację film wprost przezabawny!

użytkownik usunięty
burujava

Nie znam angielskiego. No przynajmniej nie na jakimś wysokim poziomie. Jednak uważam, że to była bardzo zabawna komedia o końcu świata. I jak sam to ująłeś zagrany autoironicznie przez aktorów/bohaterów (bo odtwarzane postacie mieszają sie z odtwórcami- lauzje do wcześnejszych filmów). To wystarcza, by dobrze się bawić. Nie trzeba znać wszystkich kontekstów, rozumieć wszystkich aluzji, a nawet języka angielskiego, by docenić ironię i autoironię tego filmu. Nie jest to wybitne dzieło, ale jednak utwór na poziomie. Dobra komedia na poważny temat. A to szczególnie lubię. Nic tak nie bawi, jak obśmianie eschatologicznych problemów.

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się. Nie uważam, że osoba, która nie zna angielskiego nie może się dobrze bawić przy oglądaniu tego filmu. Po prostu, zauważyłem pewną tendencję, gdy po seansie zdziwiony zobaczyłem ocenę na filmwebie i porównałem ją do zagranicznych stron.

Na dodatek, dobrze przetłumaczone napisy wystarczą, żeby się dobrze bawić.

użytkownik usunięty
burujava

Zgadzamy się obaj ze soba, ale jednak "Plan 9 from Outer Space" to genialne dzieło:) sam przyznaj.

ocenił(a) film na 7

No ma swój urok, jak na cult classic przystało. Ale i tak "The Room" go bije na głowę. :)

użytkownik usunięty
burujava

`The Room` nie widziałem. Muszę poszukać zwłaszcza, że bije na glowę "Plan 9 from Outer Space" . To wystarczająca rekomendacja: ).

ocenił(a) film na 4
burujava

Zgadzam sie to powinien być nowy egzamin na advance z ang.kazdy ogląda film jak mu sie podoba to zna angielski a jak nie to nie zna. Genialny pomysł!

ocenił(a) film na 4
burujava

Dobre sobie, ja znam świetnie angielski, nie potrzebuję żadnych napisów, czy innych pierdół do oglądania filmu z oryginalnym dźwiękiem, tak więc podejrzewam, że znam go lepiej od ciebie i jakoś się zbytnio nie ubawiłem oglądając ten film, przeciwnie, przez większość filmu raczej się nudziłem, było kilka śmiesznych momentów, ale za całokształt film zasługuje max na 5, ja dałem 4 po głębszym zastanowieniu. Humor dla gimbusów, obleśny i tylko w paru momentach można się pośmiać. Większość filmu dzieje się w domu, w którym właśnie praktycznie nic się nie dzieje, pod koniec się dopiero rozkręca i zaczyna być nawet śmiesznie, jak zaczynają jakieś diabły i szatany wszędzie wyskakiwać. Gdyby nie to film byłby totalnym dnem.

ocenił(a) film na 4
burujava

Aha, jakbyś był taki mądry za jakiego się uważasz to byś sobie na IMDB wyświetlił najpopularniejsze recenzje użytkowników to byś zobaczył że 90% recenzji to ocena 1/10. Pewnie oni też nie znają angielskiego... dlatego nie pojęli jakże zabawny był ten film.

ocenił(a) film na 5
burujava

To czysta prowokacja...
Nawet nie chcę mi się pisać komentarza do tytułu tego tematu. Najpewniej Jesteś obcokrajowcem, bo kto krytykuje i obraża się publicznie?
Piszę, bo nie mogę się zgodzić z tym:

" Jest to jedna z NAJLEPSZYCH komedii tego roku i nawet ostatnich lat. "

To jest dopiero zabawne stwierdzenie ! Umacnia mnie ono w przekonaniu, że jednak Jesteś obcokrajowcem.
Żeby śmiać się z tego samego w tym filmie co publiczność amerykańska trzeba tam mieszkać.
Większość żartów sytuacyjnych, cały slang i żargon tamtego KLIMATU jest potencjalnemu polskiemu widzowi obcy! Chwilowe trendy i mody, które zazwyczaj są podstawowym elementem w treści komedii często nie mają prawa bytu dla innej publiczności.

Napiszę krótko!
W tej komedii jest przesyt żartów o tematyce homoseksualnej i różnych dewiacjach. To, że ostatnio nastała moda wśród młodzieży lansu na ciotę i bezwstydność to osobny temat. Naprawdę w tym filmie to jest jeden z głównych kierunków trafienia do publiczności.
Fakt, że jest beka z niektórych gagów, ale ten peda.ski klimat to już za dużo. Beka jest z tego, że tam w USA rzeczywiście tak jest, a tragedia, że polska młodzież łaknie i naśladuje co tam.
Pierwsza lepsza komedia z tego roku, która przychodzi mi na myśl ,bije na łeb tą niby najlepszą. To film "Grand Budapest Hotel".
A jak ma to być podobnie odrealniona to "New Kids Turbo", czy "New Kids Nitro" przy tej komedyjce to arcydzieła.

Good luck!

ocenił(a) film na 7
Babis

Miło się czytało. Dziękuję za twoją opinię. Jednakże, nie jestem obcokrajowcem. :)

A co do Grand Budapest Hotel - to film z 2014 roku, a This is the End jest z 2013.

ocenił(a) film na 1
burujava

ponieważ twój komentarz jest pozbawiony klasy, zostaniesz adekwatnie potraktowany:
po prostu masz ch.u.jowy gust

ocenił(a) film na 7
schschfikation

Aż nawet prychnąłem. Jeśli chcesz mnie obrażać przynajmniej nie kropkuj jak jakiś 11-latek. Zresztą, czego można oczekiwać od jakiegoś quazi-artysty hipstera.

burujava

ten film jest beznadziejnie słaby i nie ma tutaj żadnego drugiego dna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones