PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=362598}

To właśnie Anglia

This Is England
7,6 24 195
ocen
7,6 10 1 24195
7,2 8
ocen krytyków
To właśnie Anglia
powrót do forum filmu To właśnie Anglia

tragedia

ocenił(a) film na 2

nie wiem skąd taka wysoka ocena.odradzam wszystkim ogladania tego czegos.spodziewalem sie czegos ciekawego a otrzymalem pomyje.jesli chcecie stracic troche czasu to polecam,jesli nie stanowczo odradzam.jedno z najwiekszych nieporozumien jaka ogladalem.brak slow by wyrazic jakie to jest slabe.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Ovidd

Co konkretnie Cię tak zraziło? Pytam, bo jestem ciekawa argumentów na Twoje odczucia. :)

ocenił(a) film na 9
anjski

Odradzać to sobie możesz jeśli masz ku temu solidne podstawy, albo chociaż potrafisz to podeprzeć argumentami. A tutaj cienko coś.

ocenił(a) film na 2
and3

"Skinheadzi z This is England zastraszyli 3-ech maloletnich arabow grajacych w pilke, obrobili maly sklep, zostawili jednego ze swoich na wiosce bo cos zle powiedzial, popisali sprayem sciany i pobili JEDNEGO murzyna i to byla cala akcja."
Przecietny patol z blokow z miasta ma wieksze osiagniecia przestepcze niz cala banda lysych z tego filmu i to na minus. wg mnie film o zwyklych sfrajerzonych popapranach. nie tylko to mnie razi ,jest tego duzo wiecej, ale ogolnie jako caloksztalt wielkie gowno.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Ovidd

Bo gówno zrozumiałeś. Nie zainteresowany, chociażby tematem skinhead, było nie oglądać. No i jeśli szukałeś "osiągnięć przestępczych" to po co sięgałeś po ten film.

ocenił(a) film na 9
Ovidd

a gdzie jest powiedziane ze to ma byc film gangsterski
te wypociny na temat przestepczosci to chyba prosto z zadu na neta przelewasz
to, ze ty oczekiwales po tym filmie akcji, krwi i potyczek gangow to jeszcze nie znaczy, ze powinny tam byc i, ze to wada, ze ich nie ma...

Ovidd

hihih trochę zbyt rozkminkowy film co?Ale tak an serio jak lubisz zadymy ze strony skinheadów to romperstomper ci podejdzie.Chyba że oglądałeś.

ocenił(a) film na 7
Ovidd

Szukałeś akcji w dramacie? Źle trafiłeś, odpuść sobie ten gatunek bo chyba nie jest dla ciebie.

Ovidd

Pewnie znasz pełno skinów, no nie -,-? Szczególnie używając sformułowania "patol z blokow z miasta ". Może naucz się odróżniać; skinhead to nie dres. Ma ukształtowane swoje poglądy, z którymi różnie bywa (irytuje mnie stereotypowe kojarzenie skinów z nazistami), i bawi się na swój sposób. A te wszystkie akty wandalizmu był pokazane symbolicznie, w rzeczywistości na pewno było ich więcej. Poza tym film w dobry sposób przedstawia tamtejsze czasy i bunt, więc ten cytat "ale ogolnie jako caloksztalt wielkie gowno." musi świadczyć o twojej znajomości historii Anglii i ruchu skinów :3 Poza tym nigdzie nie było powiedziane, że film skupi się na nawalankach- nie ten gatunek.

ocenił(a) film na 2
TrupZszafy

chwwwd nygusy.jak podobalo wam sie to scierwo to polecam jeszcze obejrzec http://www.filmweb.pl/film/Bunt+zmar%C5%82ych-2006-187789

ocenił(a) film na 8
Ovidd

Nieźle przedstawiona akcja filmu w cytacie, tylko szkoda mi, bo przez HALFBRAIN'a. A trzeba nim być, co by nie zrozumieć, że wszystkie te wydarzenia były jedynie tłem dla dramatu, przemian społecznych, obyczajowych, przedstawiały stosunek do wojny i oddziaływanie ideologii na dziecięce umysły, a z tego wszystkiego najważniejszy był tragizm samej postaci Shaun'a i tym jak radzi sobie po śmierci ojca, jakie podejmuje działania by uczcić jego pamięć (choć jego wybory nie były słuszne, ale nie ma co go winić - wszak bachor). Bez ukazania rozbojów film nie miałby sensu, zapewne pojawiłby się jakiś koleś i czytał wykład na temat organizacji nacjonalistycznych w Anglii lat 80.
Ale po cholerę ja się produkuję, skoro ktoś zamiast przyjąć swoją porażkę, woli dodawać linki z odbytu wziętych filmów, nie mających nic wspólnego z tym, o czym gadamy...

ocenił(a) film na 2
stonesi

cienki film i tyle.tez nie mam zamiaru z toba polemizowac, bo i po co. HALFBRAIN'ie

ocenił(a) film na 8
Ovidd

Czekałem na taki koniec i zostałem miło połechtany ;)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
TrupZszafy

"A te wszystkie akty wandalizmu był pokazane symbolicznie, w rzeczywistości na pewno było ich więcej."
w jakiej rzeczywistosci? nie ma rzeczywistosci, jest tylko fikcja, fakt, ze mozesz sobie dokrecic drugie tyle filmu w wyobrazni ale to juz prywatne wycieczki
po za tym, po co mialoby tego byc wiecej?
naprawde wydaje wam sie, ze w tym filmie chodzi o te akty wandalizmu czy przemocy?

obejrzyjcie sobie film szczury, jest glupi jak nieszczescie ale tym co chca akcji i przemocy w kazdym filmie o skinach to pewnie sie spodoba
a z takich lepszych romper stomper, tam znajdziecie znacznie wiecej przemocy

ocenił(a) film na 8
Ovidd

Tego rodzaju komentarzami prowokujesz dyskusje na tym samym poziomie. Jeżeli jak sam piszesz, nie potrafisz napisać nic o tym filmie to po co w ogóle piszesz? Co do oceny, każdy ma prawo oceniać film jak chce, to nie jest twoja sprawa, to że tobie się coś nie podoba i uważasz, że ma się nie podobać innym świadczy tylko o twoim bezdennym egoiźmie..

ocenił(a) film na 2
darkweeder

napinajcie sie dalej xD

użytkownik usunięty
Ovidd

dokładnie, film jest kur#wsko gówniany

ocenił(a) film na 8
Ovidd

A ja kategorycznie odradzam wypowiadania się Tobie na temat kina, na szerszym forum, bo nie masz o nim pojęcia.

ocenił(a) film na 2
Sosino

prosze cie.gowno nie film.

ocenił(a) film na 9
Ovidd

bardzo konstruktywna wypowiedź....

dobra muzyka, dobre aktorstwo, fajnie oddany klimat tych lat, i film nie jest o laniu mord przez skinów, tylko o młodym zagubionym chłopcu stanowiącym podatny grunt dla takich osób jak combo.

a to że leją arabów i kradną ze sklepów to tylko pokazuje ich nieudolność, combo to zakompleksiony nieudacznik. zarzuca czarnym że odbierają miejsca pracy a sam jest pasożytem nieskalanym pracą. film skłania nieco do myślenia, dzięki któremu można zauważyć takie właśnie rzeczy. no ale jak ktoś nastawia się na mordobicie to faktycznie może być zawiedziony.

ocenił(a) film na 7
monisi_sisi

Skoro nadmienił, że 3.5 mln Anglików nie ma pracy, a do tego wyszedł z więzienia to całkiem logiczne, że ma jeszcze większe problemy ze znalezieniem pracy niż reszta. Mało tego, wydaje mi się, że tutaj celowo w scenariuszu nie ma nic o szukaniu przez niego pracy, żeby właśnie podkreślić jego pasożytnictwo, o którym piszesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones