PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694348}

To właśnie seks

The Little Death
6,5 30 473
oceny
6,5 10 1 30473
6,7 6
ocen krytyków
To właśnie seks
powrót do forum filmu To właśnie seks

Zaczynam myśleć że na filmy z Hollywood szkoda czasu. Co obejrzę film nieamerykański to jestem pod wielkim wrażeniem. Świeżość i zupełnie niezwykłe podejście do tematu. Film to kilka oddzielnych wątków ale pomimo zupełnie innej tematyki przypomina argentyńskie "Dzikie historie". Najfajniejsza ostatnia chociaż na tej z gwałtem też się z żoną uśmialiśmy.

imacon

ktoś fajnie napisał - "ten film jest super, trochę jakby woody allen robił "dzikie historie", już nie pamiętam gdzie to widziałam, ale zgadzam się, film jest super, jedno z największych zaskoczeń ostatnich miesięcy, trzeba zobaczyć

imacon

Dzikie historie - świetne.
Czy to podobny poziom ubawu? Waham się czy iść, bo niestety tytuł mnie odstrasza ... (kojarzy się z pieprzną komedia romantyczną)

clavier

O ile Dzikie historie dla mnie były tylko rozrywką, śmiech na całego i parę gagów wpadających do głowy, to tutaj jest śmiech na całego + głęboka refleksja, to zresztą ciekawe, że film może być jednocześnie smutny i bawiący do łez, polecam naprawdę
Polski tytuł no cóż... z drugiej strony ciężko się dziwić dystrybutorowi, jakoś musiał nazwać ten film, a tłumaczenie Mała śmierć nie wchodziło w grę

danafilm

dla mnie dzikie historie to nie tylko świetna rozrywka, to nietypowa kampania przeciw przemocy. Bardzo aktualna i potrzebna.
Efekt końcowy był tragiczny w każdej historii.
Ale zachęciłaś mnie do obejrzenia "The little death", dzięki. Bez wypowiedzi na forum na pewno pominęłabym ten film.

ocenił(a) film na 8
clavier

Mnie akurat "Dzikie historie nie poraziły swoją "dzikością", humor Dh był wymuszony, umowny, nierealistyczny, natomiast "To właśnie miłość" to komedia na poważnie, coś jak "To właśnie miłość" (tytuły nieprzypadkowo chyba nawiązują do siebie), humor jest tu typowo sytuacyjny, a opisane historie jak najbardziej mogłyby się zdarzyć w życiu (ale na pewno nie na jednej ulicy, jak to został pokazane), fajnie i zgrabnie łączą się w jedną całość. Ostatnia scena z językiem migowym - absolutna rewelacja - śmiech do łez i wzruszenie, po prostu majstersztyk. Polecam gorąco!

ocenił(a) film na 8
Matakorkowa

Nie widziałem jeszcze "Dzikich historii" ale właśnie tak sobie wyobrażałem ten film. Wybraliśmy się wczoraj z dziewczyną do kina i zdecydowanie nie żałujemy, ten film to bardzo pozytywne zaskoczenie! Humor na najwyższym poziomie, szkoda tylko polskiego tytułu filmu, który może odstraszać.
Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją, będę wdzięczny za wszelkie komentarze:
http://czarnadziura.weebly.com/blog/to-wlasnie-seks

Matakorkowa

oczywiście że w Dzikich historiach humor był umowny i przerysowany, takie było zamierzenie, przecież to czarna komedia.
Ale cieszę się, że "The little death" jest niezły. Może z szacunku dla autorów zostanę przy ang. tytule.
Dzięki za informacje ;)

ocenił(a) film na 8
clavier

Mnie "Dzikie historie" tak całościowo nie zachwyciły, parę razy się zaśmiałam, ale na pierwszych trzech historiach, które mi się podobały, potem już mniej mi się te historie podobały. Całościowo dałam 7/10, ale nie zachwyciłam się tak jak myślałam. No, ale ten film mnie zainteresował i Wasze opinie o nim :)

ocenił(a) film na 8
monika220

Nie wiem jak edytować wyżej :P No, ale np Woodyego Allena lubię, więc gdyby on zrobił "Dzikie historie", to kto wie, mogłoby i bardziej mi się podobać. A Almodovara oglądałam na razie też "Skóra w której żyję" no i świetna fabuła, owszem, ale sposób wykonania - no nie podszedł mi coś i np dałam 6/10. Obejrzę jeszcze inne jego filmy, ale kto wie, może po prostu styl tego reżysera mi nie podchodzi.

monika220

ja jestem wielką fanką Almodovara, ale nowsze filmy nie podobają mi się tak bardzo jak starsze. "Skóra" była nieszczególna, ale scenariusz był pisany na podstawie powieści, a Almodovar ma niezwykłą bogatą własną wyobraźnię i pisze świetnie. Moje ukochane filmy to "Porozmawiaj z nią" i "Złe zachowanie", ale bardzo dobre były też np. "Kobiety na skraju załamania nerwowego" i "Wysokie obcasy". Niezły był też jego bardzo wczesny film "Czym sobie na to zasłużyłam" .
Styl rzeczywiście ma bardzo charakterystyczny: mnóstwo emocji i barwne osobowości.

ocenił(a) film na 8
clavier

Aha ok, chętnie obejrzę wymienione przez Ciebie filmy :)

ocenił(a) film na 7
clavier

mam dokładnie tak samo ze współczesną twórczością Almodovara. "Przelotnych kochanków" nie byłam w stanie obejrzeć do końca. "Dzikie historie" obejrzałam m.in. dlatego, że myślałam, że Almodovar nawet jako producent będzie wybierał fajne historie i się przeliczyłam, "Dzikie historie" zawiodły.
chociaż za najlepszy film Almodovara uważam "Wszystko o mojej matce".

ocenił(a) film na 8
clavier

Lepszy niż dzikie historie

ocenił(a) film na 7
imacon

Kolejny? To znaczy że fajne australijskie tego pokroju już widziałaś? Rzuć w takim razie jakimś tytułem, jeśli masz coś w zanadrzu, bo little death mi się bardzo podobało, także ze względu na miły dla ucha akcent ;)

imacon

Daj jakieś inne australijskie ciekawe filmy. Ten to było mistrzostwo i czekam na kolejne ;-) dz

ocenił(a) film na 8
atraxxx

Animal Kingdom i The Proposition te pamiętam choć już mają swoje lata. Szczególną sympatią dażę ich kino SF np The Infinite Man czy Predestination. Wpisz w wyszukiwarkę Best Australian movies i będziesz miał pogląd na ich kinematografię.

ocenił(a) film na 8
atraxxx

Jeszcze 2 świetna komedia Kill Me Three Times i dramat Son of a Gun.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones