PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571114}

To

It
6,7 161 678
ocen
6,7 10 1 161678
6,8 36
ocen krytyków
To
powrót do forum filmu To
ocenił(a) film na 6
LukaszJarosz25

Czytałem ją po raz pierwszy rok temu i do tej pory powróciłem do niej ze 30 razy. Nadal smakuje wyśmienicie...

ocenił(a) film na 4
Skandal

Trzydzieści razy wróciłeś? Do książki mającej ponad tysiąc stron? Chyba fragmentami...

ocenił(a) film na 6
LukaszJarosz25

Nie, nie mam problemów z czytaniem tak grubych "cegieł", pod warunkiem, że nie jest to jedna ze szkolnych lektur...

ocenił(a) film na 4
Skandal

Ale serio trzydzieści razy czytałeś od roku? Pojąłeś jakąś sztukę teleportacji czy co?

ocenił(a) film na 6
LukaszJarosz25

Nie, jeśli książka jest dobra to szybko się ją czyta...

ocenił(a) film na 7
Skandal

Przypuścmy, że 1100 stron jesteś w stanie przeczytać przez 4 dni. 4 x 30 = 120, więc przez rok poświęciłeś lącznie 120 dni na czytanie "Tego". Czyli wychodzi na to, że kończysz książkę, robisz sobie kilka dni przerwy i zaczynasz ją czytać na nowo.

Nie znudziło Ci się jeszcze?

ocenił(a) film na 6
Nawrocki

Taki już jestem, że lubię powracać do ukochanych książek, miasteczko Derry nie jest tu odosobnionym przypadkiem...

ocenił(a) film na 4
Skandal

Chodzi nam tylko o to, że próbujemy pojąć, jak w ciągu roku przeczytałeś trzydzieści razy tak grubą książkę? Bo dalej tak twierdzisz... Jestem bardzo ciekaw. Ja np. czytałem To prawie dwa miesiące i to w czasie kiedy mogłem 4-5 dni w tygodniu poświęcić 1h-2h na czytanie. Teraz strach mi pomyśleć, ile bym czytał. Pewnie z pół roku.

ocenił(a) film na 6
LukaszJarosz25

Jak już wspomniałem, jeśli książka jest dobra to i czas poświęcony na lekturze mija bardzo szybko. Ostatnio czytałem inną pozycję S. Kinga "Bastion" i męczyłem się z nią przez ponad pół roku...

użytkownik usunięty
LukaszJarosz25

Pierwszy got ma ponad tysiąc stron, a ja go przeczytałam w dwa tygodnie. To kwestia " wchłaniania" i sztuki szybkiego czytania oczywiście ze zrozumieniem... zanim mi ktoś napisze, że nic nie zrozumiałam przez takie tempo.
To, że jesteś książowiczem nie znaczy, że czytasz szybko, to raczej kwestia rozwoju osobistego.

użytkownik usunięty

Książkowiczem*

LukaszJarosz25

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

ocenił(a) film na 3
LukaszJarosz25

Zgadzam się w 100%.... Film nie dorasta tej książce do pięt. Aż się dziwię, że King był tym filmem zachwycony.....

ocenił(a) film na 4
agnieszka532

To znaczy ja filmu nie oglądałem, ale napisałem do ludzi na FW apel, aby przeczytali książkę, bo warto. Filmu obejrzeć nie zamierzam. Dlaczego? Raz, że raczej wybieram albo książka, albo film, dwa, najważniejsze - nie potrafię pojąć rozumem, że jakikolwiek film byłby w stanie przebić poziom tej .książki

ocenił(a) film na 10
LukaszJarosz25

Dziwne podejście, jeśli mnie zainteresuje jakieś medium np. książka i potem okazuje się, że zrobili na jej podstawie film to chętnie oglądne. A, że kinowy It się udał i to bardzo to tym bardziej. Książki nie czytałem, dla mnie za grube tomisko ale może kiedyś się skuszę

ocenił(a) film na 7
gieszu

Warto, oj warto przeczytać, przy niej film wyda ci się mizerny (jeśli chodzi o treść). Osobiście film mi się podobał, tylko mam tego pecha że wcześniej przeczytałem książkę, i chciało by się zobaczyć w filmie więcej i więcej

ocenił(a) film na 4
gieszu

Dziwne, ale tak mam.

ocenił(a) film na 7
LukaszJarosz25

Wedlug mnie ksiazka dobra ale jednak za duzo opisow miasteczka Derry itp. Wiadomo trzeba przedstawic miasteczko, mieszkancow, to jak zyja, co lubia ale jezeli to sie dzieje w ponad 1000 stronnicowej ksiazce to ciezko mi sie czyta. Jest wiele waznych fragmentow ale wiele tez jak dla mnie zbednych zbyt rozwleczonych. Choc sama fabula ciekawa i ta sila przyjazni to dla mnie najwieksze zalety i mimo wad lubie te ksiazke. No ale na co dzien wole jednak ksiazki 300-500 stron, bo i tak autorzy zazwyczaj zdaza umiescic to co wazne i jest wiecej czasu na kolejne ksiazki. No ale jak juz jest film na podstawie ksiazki to chetnie obejrzalam i mi sie podobal. Nie jest jakis bardzo straszny zreszta ksiazka tez bardzo nie jest ale mogliby w filmie wprowadzic wiecej niepokoju a mniej efektow typu trzesacy sie klaun. Reszta dobra gra aktorska przedstawienie charakterow postaci fabuly.

agnieszka532

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

ocenił(a) film na 6
LukaszJarosz25

Czy w książce było napisane co stało się z zaginionymi dziećmi? Czekałam na wyjaśnienie do końca filmu, niestety się nie doczekałam

ocenił(a) film na 4
Agata_933

Cholera, nie pamiętam. Czytałem w 2015 roku. A po tym milion innych, także niektóre szczegóły znikają mi z pamięci.

LukaszJarosz25

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

LukaszJarosz25

Hej ludziska. Mam pytanie, jaka część książki jest zekranizowana w tym filmie? Jestem w trakcie czytania i chciałbym obejrzeć film nie psując sobie książki. Wiecie ile rozdziałów?

iromek

szczerze mówiąc to myślę, że książka ma mało wspólnego z filmem

ocenił(a) film na 1
iromek

King skacze z dzieciństwa w dorosłości i znowu w dzieciństwo i znowu w dorosłość bohaterów. Od biedy musiałbyś skończyć po około 1000 stronach.

Shiloh

Dzięki odpowiedź. w takim razie najpierw książka :)

Shiloh

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

LukaszJarosz25

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones