PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11140}

Topaz

6,4 1 392
oceny
6,4 10 1 1392
Topaz
powrót do forum filmu Topaz

Ten film na ogól jest strasznie krytykowany, ale to naprawdę kawał dobrego kina. Przy tym
filmie głównie czepiali się tego, że nie ma w nim gwiazd. Co z tego i tak jest zdecydowanie
lepszy niż Rozdarta Kurtyna.

użytkownik usunięty
Minister Zdrowia

film do łatwych nie należy co nie znaczy, że jest zły. Szkoda, że ma tu tak niską ocenę. Pewnie chodzi o mało 'atrakcyjne' tło filmu - polityka, agenci... Ale to przecież tylko tło a tematem jak zwykle jest natura ludzka ;))

ocenił(a) film na 5

Tło polityczne to jak najbardziej dla mnie atrakcyjne tło do filmu i elastyczne, na które można nałożyć tysiące wątków. Dowodem na to jest chociażby Północ, północny zachód. Topaz w porównaniu z tym dziełem wypada całkiem słabo i całość sprawia wrażenie że Hitchcock już nie jest w takiej formie w jakiej bywał.

Zielinsky

Zapraszam do zagłosowania w mojej ankiecie na najlepszy film Hitchcocka. Głosy można oddać na moim blogu: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog/550926 Z góry dzięki;)

Minister Zdrowia

trochę za bardzo "bondowski"

ocenił(a) film na 7
radek87pl

hahaha Bondowski dobre sobie ja tu nic z Bonda nie widziałem, co do samego filmu to ciekawy był z zainteresowaniem się oglądało.

ocenił(a) film na 7
Minister Zdrowia

Dobry film, polecam :)

ocenił(a) film na 8
wajdzik23

Też mi się podobał, chociaż byłem negatywnie nastawiony przez te oceny i komentarze na FW.
Rzeczywiście jest trochę "bondowski", ale podejrzewam, że nie dla tych, którzy Bonda kojarzą wyłącznie z Craigiem lub Brosnanem. Oglądając "Topaz" ciągle miałem przeczucie, że Roger Moore zaraz pojawi się na ekranie. Swoją drogą spokojnie mógłby zastąpić Strafforda.

ocenił(a) film na 7
Minister Zdrowia

Zgadzam się. Rozdarta kurtyna kiepsko wypada przy Topaz. Newman bardziej pasowałby właśnie tutaj. Pewnie wtedy ocena oscylowałaby w granicach 7.4. No ale cóż począć, film był zły, bo nie zagrała żadna gwiazda. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones