PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11202}
7,6 8 067
ocen
7,6 10 1 8067
6,0 4
oceny krytyków
Trójkąt Bermudzki
powrót do forum filmu Trójkąt Bermudzki

i świetny pomysł, ale patrząc na to od czysto praktycznej strony, całość jest mocno naciągana.

1. Kociniak ze zdumiewającą łatwością włamuje się w nocy do aeroklubu, sprawdza plan lotu niewiernej żony kumpla, następnie tak sobie po prostu w biały dzień wrzuca (dosłownie) zdalnie włączany ładunek wybuchowy; ciekawe, że wcale go nie zamontował, a ten nie wypadł podczas lotu. Poza tym przekazanie grypsu do Peszka też jakoś mało przekonujące.

2. Peszek zostaje skazany, bo kochanek żony wyparł się ich spotkania w tym samym czasie, kiedy doszło do wypadku; ale przecież w tej kawiarni czy restauracji było dużo ludzi, chociażby kelner, który obsługiwał Peszka, tak więc Peszek miał alibi.

3. Kramer spuszcza się po linie z dachu do piwnicy, następnie wyciąga jakiś przewód, idzie z nim do pomieszczenia z basenem i gotowe. W tym przypadku jest jeszcze coś: notariusz odczytał, że jeśli kuzyni się nie pogodzą, to majątek otrzyma ten, który będzie żył po uprzedniej NATURALNEJ śmierci drugiego z nich. Utopienie się w basenie młodego, zdrowego mężczyzny jest mocno podejrzane, a przecież sekcja zwłok wykazałaby spalenie tkanek prądem elektrycznym, nawet w tamtych czasach.

Bardzo podobało mi się zestawienie zwyczajów tych mętów, którzy mieli zostać zamordowani, z okolicznościami, w jakich zostali straceni przez trzech przyjaciół; jednak te momenty właśnie rażą swoją niską wiarygodnością.
Przyznałbym 9/10 bo film stoi na najwyższym poziomie niemal pod każdym względem; z powodu tego co napisałem wcześniej jednak daję mocną ósemkę.

ocenił(a) film na 9
guliver_filmweb

A ja się z Tobą nie zgadzam,gdyby wszystko miało by być tak dokładnie wyjaśnione,co ty nazywasz naciąganiem,to reżyserowi wyszedłby chyba dokument,a nie sensacja.Moim zdaniem zbyt mocno się czepiasz,nawet jeśli chodzi o śmierć kuzyna,moim zdaniem (choć nie jestem lekarzem ,a tym bardziej patologiem) przy tego typu porażeniu sekcja wykazała by zawał serca.Uważam,że nie ma co szukać dziury w całym.Podobnie jednak jak Ty,uważam ten film za świetny obraz i daję mu mocną 9.

ocenił(a) film na 8
guliver_filmweb

gala99 ma rację
poza tym jeżeli mamy być dokładni to nie Kramer, tylko Pietraszak
a film rzeczywiście znakomity

ocenił(a) film na 9
nie_zarejestrowany

dla mnie użycie Kramer było super, od razu wiadomo o kogo kaman, a jednocześnie cierpki smaczek

ocenił(a) film na 8
guliver_filmweb

ad 1 - dodałbym jeszcze mały ale istotny szczegół- żona Peszka dzwoni do Kociniaka z domowego telefonu na jego domowy - na podstawie bilingu milicja mogłaby powiązać powiązać tych dwóch zwłaszcza ze mieli wspólną przeszłość a Kociniak nie miał alibi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones