PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11165}
7,3 30 620
ocen
7,3 10 1 30620
7,1 10
ocen krytyków
Traffic
powrót do forum filmu Traffic

A i ten oscar dla Benicio jekby naciągany. Pozostałe 3 oscary pozostawiam nawet bez komentarza. Film dostał je chyba w celach promocyjnych, żeby rozpowszechniać durną propagandę, że z narkotykami powinno się walczyć na poziomie karteli, mafii i biegających panów z pistoletami. Choć w pewnych momentach film jakby dryfował w stronę sensownych wniosków, niestety skończyło się na zwyczajowym "drugs are bad" i "stay in school."

ocenił(a) film na 10
goskos1

Jak juz piszesz czyjes nazwisko, a zwlaszcza tak dobrego aktora jak BENICIO DEL TORO to na litosc, staraj sie to robic poprawnie EL GOSKOS1... I nie zanizaj oceny bo nie wiesz skad te Oscary... Nie ty je "rozdajesz". A co do filmu jest naprawde swietny... Benicio jak zwykle stanal na wysokosci zadania i swietnie zagral. W sumie to najlepsza rola w calym filmie... Niestety niektorzy cos ogladaja, nie rozumieja i pozniej tak jest, ze swietne filmy maja taki a nie inny ranking/ocene... Jak sie czyta opis filmu, to sie powinno wiedziec, z czym sie bedzie mialo do czynienia. Niestety skoro ty uwazasz serial Sponge Bob za arcydzielo, to o czym tu wgl dyskutowac?...

ocenił(a) film na 7
malaindianeczka

"wgl" to nie musisz ze mną dyskutować, przymusu nie ma, jednak widzę ze nie mogłaś się za nic powstrzymać ze swoim wkurzającym, bufonowatym, nadętym "NIESTETY NIEKTÓRZY" w domyśle "CI TACY GŁUPI CO NIE ROZUMIEJĄ" a w praktyce "CI KTÓRYM NIE MOGĘ WYBACZYĆ, ŻE NIE PODOBA IM SIĘ TEN FILM CO MNIE ZATEM ICH PRZYTROLUJĘ I SPRÓBUJĘ PONIŻYĆ SUGESTIĄ, ŻE SĄ GŁUPSI ODE MNIE"
Rany skąd wam się to ludzie bierze, to trolowanie każdego komu nie podoba się ten film co wam. Za kogo ty się w ogóle uważasz, ty niedzielny krytyku filmowy za pięć groszy, za posiadacza najlepszego gustu filmowego na świecie? I tak, Benicio Del Toro, a nie EL Toro, błożesz ty mój, może świat filmu jednak się nie zawali od mojej literówki, ale co ja tam wiem. I Spongebob Squarepants mi się podoba, to już w ogóle straszne, ale może przyjdzie ci to do jaśnie oświeconej główki, że być może kreskówki ocenia się według innych kryteriów niż dramaty psychologiczne, a horrory według innych niż komedie romantyczne, i akurat głupawość i satyra w SpongeBobie jest jak najbardziej na miejscu i mile widziana? Według ciebie dobre jest tylko to co jest poważne i ciężkie jak dupa z żeliwa? Jeśli tak uważasz to po prostu GRATULUJĘ poczucia humoru, znajomi muszą za tobą wręcz przepadać.
Cóż za nadętą mendą trzeba być, aby odczuwać potrzebę do takich zachowań - komuś nie podoba się ten film co mi więc DAWAJ PONIŻAĆ GO ILE WLEZIEEE!!!! I jad jej się leje, i z jadu kałuża

malaindianeczka

szumiący borze, najgorsza argumentacja jaką mogłaś wymyślić. 'to jest super film, ty jesteś za głupi żeby zrozumieć, ty się nie znasz, nie twój poziom intelektualny'. no i oczywiście nieważne, że niewiele w filmie było do zrozumienia (żadnego ukrytego głęboko sensu i takich tam) a sam autor komentarza kieruje się opinią innych, ilością nagród i oceną, bo skoro film jest tak znany, dochodowy i ma oskary to musi być super ekstra.

ocenił(a) film na 8
goskos1

jakie wydumane? rozwin mysl, czym popierasz , ze jakas z tych postaci jest wydumana? jak dla mnie wlasnie bohaterowie byli bardzo dobrze przedstawieni, sama mialam do czynienia z taka dziewczyna jak tamta 16-latka i dosc rzeczywiscie to bylo ukazane(moze oprocz happy endu, ale jej rodzina przedstawiona tip-rop, szukanie ojca po miescie-z zycia wziete), malo tego, mialam okazje byc w podobnej sytulacji jak kobieta w ciazy i rowniez rozumiem jej postepowanie,choc nie jest godne pochwaly. Dlatego nie pisz, ze to naciagane postacie, bo moze nie masz do czego tego porównac, lub masz inne doswiadczenia

ocenił(a) film na 9
dzikudzina

Pomimo że jestem bardzo zadowolony z filmu, muszę przyznać że niektóre postaci były dość papierowe. scenariusz i reżyseria jednak pierwszorzędne, efekt filtrów kamery doskonały, a co najważniejsze, nikt nikogo nie obwinia, a widz sam musi wyciągnąć wnioski odnośnie całej wojny antynarkotykowej, jej podstaw, celu a nawet racji bytu. happy end? ja go nie dostrzegłem.

ocenił(a) film na 9
xxx.

Zgadza się. No i ścieżka dźwiękowa - rewelacyjna, podkreślająca klimat, gra swoją własną rolę.

ocenił(a) film na 7
jan_niezbedny0

Fakt, dobry film

ocenił(a) film na 9
goskos1

Nie będę dyskutował na temat filmu, bo widzę, że inaczej to widzimy, ale spytam się, jak w takim razie powinno się walczyć z handlem narkotykami ?

ocenił(a) film na 9
chemas

Być może jest zdania, że kartele należy zostawić w spokoju, a może nawet zalegalizować :)

To nie jest film, z którego się wyciąga jakieś proste wnioski, w moralnej szarej strefie znajdują się tu wszyscy - i to jest akurat bardzo bliskie rzeczywistości.

A film zrobiony jest pierwszorzędnie, aktorsko też go nikt nie kładzie.
Wątpliwości można mieć co do kilku szczegółów, zwłaszcza w scenie próby zabójstwa E. Ruiza przed sądem

Po 1 - nie chce mi się wierzyć, żeby z tak ważnym świadkiem psy spacerowały po ulicach w te i we wte jak w niedzielę po mszy.

Po 2 - samochód przewożący tak ważnego świadka parkuje się tak daleko od sądu i NIKT nie zostaje za kółkiem?...

Po 3 - O ile pamiętam killer mający załatwić Ruiza parkuje tak blisko wozu, pod którym sam podłożył bombę, że w momencie eksplozji sam by "podfrunął"

Po 4 - Podchodząc do Ruiza (kiedy numer z ładunkiem się nie udał) musiał doskonale wiedzieć, że właśnie popełnia samobójstwo i to też jest mało wiarygodne.

No i po 5 - Koleś w oknie, który udaremnia zamach. Może ja się na tym nie znam, ale ja na jego miejscu to bym się jednak trochę głębiej w tym pokoju zainstalował, a nie sterczał dobrą chwilę wychylony ze snajperką z DOSKONALE widocznego okna, w sąsiedztwie sądu, gdzie odbywa się przesłuchanie świadka koronnego.

ocenił(a) film na 9
jan_niezbedny0

Zgadza się

goskos1

Oddawaj Oscara Phoenix'owi

PrimalElf1512

Film świetny, rewelacyjny. Aktorstwo pierwszorzędne, nie ma słabego ogniwa, ale Os ar i tak powinien trafić do Phoenixa.

Silver_33

Ja filmu nie widziałem i mam go nawet na płycie także w każdej chwili mogę obejrzeć ale jakoś nie mam chęci ale i tak na starcie mam wątpliwości.

PrimalElf1512

Ja go w kinie a potem na dvd już widziałam.

Silver_33

W kinie? Szacun

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones