PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11173}

Tramwaj zwany pożądaniem

A Streetcar Named Desire
7,7 41 869
ocen
7,7 10 1 41869
7,8 26
ocen krytyków
Tramwaj zwany pożądaniem
powrót do forum filmu Tramwaj zwany pożądaniem

Film opisany jest jako melodramat. Jeśli to jest melodramat, to ja jestem księdzem... Toż to dramat, dramat przez duże D!!!

ocenił(a) film na 10
gdytanczenaddrzewami

Tez uważam że to błąd tymbardziej że film powstał na podstawie sztuki-dramatu, z melodramatem ma mało współnego..

ocenił(a) film na 9
gdytanczenaddrzewami

Melodramat kojarzy mi się z tym, że to dramat z ciągle przygrywającą muzyką, Tramwaj takim filmem jest.

ocenił(a) film na 7
RustyRyan

w melodramacie kluczową sprawą jest wątek miłosny a nie muzyka

ocenił(a) film na 9
gdytanczenaddrzewami

No to są wątki miłosne Stelli i Stanleya, Blanche i Mitcha :-). Tak na poważnie to "Melo" pochodzi od melodia chyba, więc to raczej z muzyką związane. (mogę się mylić)

ocenił(a) film na 10
RustyRyan

Melodramat – gatunek literacki lub filmowy o sensacyjnej fabule, nasyconej patetyczno-sentymentalnymi efektami oraz wątkiem miłosnym. Początki melodramatu sięgają XVIII wieku, kiedy był to utwór dramatyczny opatrzony muzyką, kończący się pozytywnie dla protagonistów, a źle – dla czarnych charakterów. Gatunek ten przeniknął także powieść (np. Angielski pacjent, Pożegnanie z bronią, Rozważna i romantyczna), a od początku XX wieku – także film.

ocenił(a) film na 8
gdytanczenaddrzewami

Dokładnie ten sam temat chciałem otworzyć. Ja bym opisał film jako dramat obyczajowo-psychologiczny. Mnie Filmweb wprowadził niestety w błąd.

ocenił(a) film na 8
gdytanczenaddrzewami

Dramat psychologiczny :) na imbd jest opisany jak sam Dramat

ocenił(a) film na 6
gdytanczenaddrzewami

To nic w porównaniu z opisem z TNT. Tam napisali, że kolesiówa wprowadza się do domu swojej siostry i zakochuje w jej mężu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones