PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670682}

Transcendencja

Transcendence
6,5 116 115
ocen
6,5 10 1 116115
3,9 13
ocen krytyków
Transcendencja
powrót do forum filmu Transcendencja

Owszem, zaraz zaczną się jęki o tym, że każdy powinien miec wolną wolę do końca itd ale czy
ciągle człowiek swoim zachowaniem nie pokazuje, że nie powinien jej mieć?
Świat byłby doskonały, zdrowy, bez wojen i zanieczyszczeń, bez gwałtów na dzieciach i
morderstwach za 20 zł w portfelu. W dodatku z medycyną i technologią na takim poziome, iz
stalibyśmy się.. nieśmiertelni. Częściowy brak wolnej woli byłby dla ludzkości wręcz
wybawieniem.

Owszem to jest maszyna, nigdy nie będzie miała do konca ludzkich uczuć i to w niej doskonałe,
nigdy nie będzie miała w sobie chorej ideologii (patrzcie ISIS chociażby),zazdrości, gdyby istaniał
taki "Will" to oddałabym się z ochotą w jego "macki". Mogłabym byc sobą, kochac, uczyć się ,
mieć rodzinę, a gdyby mnie "Will" potrzebował, robiłabym co do mnie nalezy będąc wtedy "nim".
"Will" nikogo nie zabił, nikogo nie chciał unieszczęśliwić,chciał naprawic swiat, to że metoda
naprawienia świata była kontrowersyjna to był tylko problem zadufanych, chcących byc panami
świata ludzi (i innych ludzi także).

Właśnie dlatego na świecie nigdy nie będzie pokoju i zrozumienia, wspólnoty i równości.
Ludzie zapominają, że aby coś zyskać trzeba coś poświęcić. Nie można miec wszystkiego za nic,
pokoju za przemoc i chęć władzy.

Co do samego filmu, bardzo dobry, jestem pewna że gdyby tak nagle nie było prądu zupełnie to
byłby piękny bajzel na świecie, już widzę te rozruby, morderstwa i jeden wielki burdel i szambo.
Uważam, że lepiej być w połowie swojej woli zniewolonym jak i wolnym w drugiej połowie i żyć w
dobrym świecie niż aktualnie. Oczywiście maszyna musiałaby być taka jak w filmie. Naturalnie, to
wszystko fikcja, ale jakże piękna.

ocenił(a) film na 2
Magdalena_42

<<Owszem to jest maszyna, nigdy nie będzie miała do konca ludzkich uczuć>>
Skąd ta pewność? Nieustanna ewolucja istoty ukazanej w filmie każe przypuszczać, że doznawałaby ona życia na każdym poziomie, od mikroorganizmu przez człowieka po postczłowieka. Taka maszyna odczuwałaby nie tylko uczucia, ale także nad-uczucia, czyli jeszcze coś wyższego, czego oczywiście w żaden sposób nie potrafię scharakteryzować.

ocenił(a) film na 7
Amerrozzo

Wiem o co ci chodzi i masz rację po części, ale odczuwanie takich nad-uczuć, jak np. wzrost rośliny czy dotyk chmury nie jest ludzkie, więc ta maszyna znałaby piękno planety w sposób najlepszy. Ludzkie uczucia i zmysły są dosyć (moim zdaniem) płytkie. Ach, naprawdę taki "Will" by się światu przydał.

ocenił(a) film na 8
Amerrozzo

Dokładnie.

ocenił(a) film na 4
Magdalena_42

Podstawowym błędem w myśleniu człowieka jest to, iż uważa on, że należy korzystać z tego, co daje planeta, zapominając jednak, że to samo oznacza dla niego pewną zgubę (w bardziej, lub mniej odległej przyszłości). Ludzie posiadając wolną wolę dążą do samozniszczenia, Sztuczna inteligencja przedstawiona w filmie (tak zresztą wyobrażam sobie A.I. - racjonalną, logiczną, zdolną do oceny skutków swoich działań) posiada wolną wolę, tyle, że jednocześnie wykrywa i próbuje zniwelować błędy w rozumowaniu ludzi. Zgadzam się, że dla Ziemi i dla dobra samej ludzkości powinno się stworzyć coś takiego. Przy tak rozwiniętym skomputeryzowaniu świata A.I. byłaby w stanie "prześwietlić" każdego z osobna, więc nie wszyscy ulegli by odmienieniu (podłączeniu), lub eliminacji. Wielu powiedziałoby, że tylko bóg ma prawo by dokonać takiej zmiany, ale to właśnie byłby ten bóg (przynajmniej taki, który faktycznie istnieje i coś robi).

ocenił(a) film na 8
Robert_Sawyer

Niestety zabobonny kościół, kurczowo trzymający się władzy i pieniędzy (co zwłaszcza u nas w Polsce widać wyraźnie), nigdy by na to nie pozwolił. Taka A.I. byłaby cudem, niczym niektórzy mogliby powiedzieć "Jezus Chrystus".

Osobom którym spodobał się ten film bardzo polecałbym serię Mass Effect (zwłaszcza 2 i 3 część).

ocenił(a) film na 5
Darth Revan

W niemal każdym wątku, gdzie pojawiają się Twoje posty jest fraza 'zabobonny kościół'. Ja oczywiście rozumiem i przyjmuję wszystkie zarzuty formułowane w jego stronę, ale nie przesadzasz trochę? Naprawdę nie rozumiem, co akurat w przypadku tej dyskusji (i w sumie tego filmu) ma to cokolwiek do rzeczy.

I nie jestem osoba wierzącą, żebyś mnie zaraz nie bombardował.

ocenił(a) film na 8
Magdalena_42

Całkowicie się z tobą zgadzam w tym temacie.

ocenił(a) film na 7
Magdalena_42

A nie zauważyłaś, że maszyna, które przybrała postać Willa chciała się rozprzestrzeniać w coraz szybszym tempie? Moim zdaniem na tym cały idealizm "Willa" się kończy - można by rzec, że niesie światu pokój po drodze niszcząc wrogów i nie biorąc jeńców ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones