PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=326488}
6,5 10 285
ocen
6,5 10 1 10285
Transsiberian
powrót do forum filmu Transsiberian

Film lepszy od wielu przereklamowanych hitów. Nie ma obsady typu Denzel Washington czy Nicolas Cage, nie ma tutaj zabójczej akcji i efektów ale jest dobry scenariusz, klimat, muzyka i b. dobra gra aktorska. To kameralne kino bo dużo dzieje się w pociągu ,a jeśli nie tam to albo na bezludziu albo w pomieszczeniach . Początek filmu może niektórych znużyć , ale dla mnie był ciekawy ze względu na grę aktorską i wspomniane powyżej plenery ( niezłe zdjęcia). Intryga rozwija się powoli ale wciąga , końcówka oferuje nieco fajerwerków a sam finał też jest dobry. Nie rozumiem w komentarzach na FW dwóch rzeczy: świętego oburzenia na to że w filmie pojawia się wzmianka o Polakach ( a ileż to razy my mówimy niepochlebnie o innych nacjach ???? stosując schematy...), ; krytykowania filmu za "głupią" gł. bohaterkę tak jakby filmy miały opowiadać tylko o niezwykle mądrych ludziach zachowujących się zawsze tak jak życzyłby sobie tego widz... Ciekawe że w "hitach" z bardziej gwiazdorską obsadą jakoś tego typu szczegóły są wybaczane bo gra tam Depp czy inny Pitt ( obu oczywiście lubię). Wieszanie psów na tym filmie jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

ocenił(a) film na 7
armarange

Film nierowny pierwsza godzina była trudna do przejścia. Pojawił się Kinsleya i zacząłem się bać tego gościa. Swietnie zagrał milicjanta. Atmosfera się zagęszczarka z każdą minutą i ta druga godzina wynagrodzila mi pierwsza część filmu. Klimatyczny film, co może sie stać jeśli wpadniesz w tarapaty w środku Rosji? Gęsią skórka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones