PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97581}

Trio z Belleville

Les triplettes de Belleville
7,8 22 907
ocen
7,8 10 1 22907
7,9 14
ocen krytyków
Trio z Belleville
powrót do forum filmu Trio z Belleville

cudna kreska

ocenił(a) film na 7

głośna, wielokrotnie nagradzana francuska animacja. przyznam że wizualnie jest to niemała przyjemność - kreska jest tu naprawdę wyśmienita i już samo cieszenie nią oczu przez ponad godzinę jest wystarczającą atrakcją. sama fabuła bowiem nie powaliła mnie specjalnie - dużo tu co prawda pomysłów iście surrealistycznych, nieco groteski, ale sporo też czysto sentymentalnych "świecidełek". na szczęście strona plastyczna potrafi wytworzyć odpowiednią atmosferę i łagodzi akcenty, które mi osobiście nie przypadły do gustu. sam widok i klimat tytułowego Belleville, które jest niczym połączenie Wenecji, Nowego Jorku (co tropem akurat oczywistym) i... Gotham City dowodzi o niebanalnej, bogatej wyobraźni twórców.

ocenił(a) film na 7
Caligula

Idealnie napisane :) Przyznam, że trochę nie rozumiem tych wszystkich zachwytów nad filmem i lawiny "dziesiątek". Kreska - fakt - świetna, oryginalna, kolorystyka oszczędna, stonowana - również tworzy niesamowity klimat. Muzyka w niektórych momentach mogłaby być nieco bardziej zadziorna, z pazurem, np.podczas ucieczki z przechwyconymi porwanymi. Niestety troszkę w senny nastrój wprowadzała tam, gdzie aż prosiło się, żeby z dźwiękiem zadziałać "pod włos". Jednak chyba największym minusem, jak dla mnie, jest długość filmu. Ciągnie się niemiłosiernie, rozwleka, dłuży i nieco nuży. Spokojnie można było zmieścić się w 30.minutach.

Caligula

Caligula, wskaż mi te sentymentalne świecidełka, bo ja ich, przyznaję, nie widzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones