PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106289}

Tristan i Izolda

Tristan et Iseut
6,0 3 169
ocen
6,0 10 1 3169
Tristan i Izolda
powrót do forum filmu Tristan i Izolda

Byłam zauroczona tym filmem. I jak to dzieciak nie dopuszczałam do siebie myśli że może istnieć jakaś inna wersja tej historii toteż przeżyłam szok czytając książkę i oglądając fabularną ekranizację. Animowany film sam w sobie jest dobry (patrząc oczami dziecka) ale w ostatecznym rozrachunku jest trochę pogwałceniem tej historii. To tak jakby zrobić film "Romeo i Julia" gdzie główni bohaterowie na końcu żyją długo i szczęśliwie. Bez sensu. Rozumiem że dzieciakom pokazywać bajkę, gdzie główni bohaterowie umierają jest nieprzyjęte (co można dostrzec oglądając każdą możliwą animację) ale w takim razie błędem jest ekranizowanie takich powieści jak ta, w formie bajki przeznaczonej dla odbiorców +5.

FanOfFilms

A ja się cieszę, że ta bajka postała. Dzięki temu sięgnęłam o książkę. I zakochałam się w tej historii.

ocenił(a) film na 10
Unda93

Ja też uważam, że bardzo dobrze się stało, iż ta bajka powstała. Poza tym ta bajka pokazuje nam coś w rodzaju "prawdziwej wersji znanej historii". Bobek na początku bajki mówi, że Tristan i Izolda rzekomo skończyli marnie, ale to bzdura i on nam opowie, jak było naprawdę. I to sprawia, że ta bajka jest jeszcze lepsza. Nie tyle zmienia fabułę, co po prostu pokazuje nam optymistyczną wersję, "prawdziwą wersję". Poznałem bajkę jako nastolatek i z miejsca ją pokochałem. Dzięki niej zainteresowałem się prawdziwą historią Tristana i Izoldy. Kocham ją i kochać będę dalej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones