PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37311}

Troja

Troy
7,4 344 181
ocen
7,4 10 1 344181
5,8 28
ocen krytyków
Troja
powrót do forum filmu Troja

Świetny Brad Pitt i Eric Bana. Sam film też mi się podobał. Efektowny i wielopłaszczyznowy. Zarówno w wielkiej skali bitwy jak i w micro skali kazdego z bohaterów.

ocenił(a) film na 9
riakoster

Troję obejrzałem zaraz po Gladiatorze i Aleksandrze. Te trzy filmy wypuszczono na przebiegu 2000 - 2004. Najsłabszy jest Aleksander... i to bardzo bardzo daleko w tyle za Gladiatorem i Troją. Lekko opieram te trzy filmy na porównaniu w sensie "czasy starożytności". Gladiator przewyższa Troję pod względem intryg, klimatu i aktorstwa. Bo w Troi świeci tylko Pitt i Cox. Fatalny Bloom psuje mi strasznie ten film. Lecz to i tak świetny film. Gdyby nie Bloom to może i skusiłbym się na 10/10.

Ktoś zna jakieś podobne filmy do Gladiator, Troja i Aleksander?

ocenił(a) film na 9
vertal

Zapomniałem dodać o pojedynku Parysa i Menelaosa. Dla mnie ten pojedynek jest najlepszy ale pod względem komediowym hehe. Czasem na dobrej komedii tak się nie śmieję, jak uśmiałem się przy tym gdy Menelaos rzuca tarczą a Cox grający króla, zanosi się śmiechem i pokazuje palcem hehe xD

ocenił(a) film na 8
vertal

Heh ten moment to juz był w tylu memach i gifach że nie zliczę. A co do podobnych filmów to możesz spróbować "Centurion". Czasy mniej więcej te same jednak kaliber dużo mniejszy niż Troi czy Gladiatorze. No i krwisty jest, bardzo. Powiedziałbym nawet że za bardzo

vertal

Klasykę oglądałeś?: "Ben Hur", "Spartakus"...

ocenił(a) film na 9
MDMAniack89

Pamiętam te filmy "za małolata" ale chętnie do nich wrócę, bo to było dawno temu i szczerze to już nie pamiętam ich.
A jeszcze pytanie: ktoś kojarzy film w którym jest ukazane jak Neron spalił Rzym. Bo wiem, że było coś takiego i pamiętam, że to nie był "słabiak"

ocenił(a) film na 10
vertal

Masz racje vertal, bloom spier...dolil swoja role okropnie... Ale mimo to świetna gra pitt'a ratuje film, ktory jest jednym z lepszych z tego gatunku. Co do gladiatora rowniez wywarł na mnie duze wrazenie ,pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
vertal

Ktoś zna jakieś podobne filmy do Gladiator, Troja i Aleksander?
Między tymi filmami są różnice w jakości
Gladiator imdb 8,5 - 5 oskarów (polecam wersje reż. dłuższą o 16minut -2 godz 50min)
Troja 2004 imdb 7,2 (polecam wersje reż. dłuższą o 33 minuty - 3godz 16 min)
Alexander 2004 imdb 5,5

Już wszystko podaje co jest cenione w tym gatunku :)

Starożytna Grecja:
300 2006 imdb 7,8

Starożytny Rzym:
Ben Hur 1959 imdb 8,1 - 11 oskarów
Spartacus 1969 imdb 7,9 - 4 oskary
Kleopatra 1963 imdb 7,0 - 4 oskary
Serial Rzym 2005-2007 imdb 8,9 - 22 odcinki
Serial Spartacus 2010-2013 imdb 8,6 - 39 odcinków

Średniowiecze:
Krzyżacy 1960
Robin hood - Książę złodziei 1991 imdb 6,9
Królestwo niebieskie 2005 imdb 7,2 ((polecam wersje reż. dłuższą o 50 minuty- 3godz 10min)
Robin Hood 2010 imdb 6,7
Serial Robin of Sherwood 1984-1986 imdb 8,5 -26 odcinków
Serial Vikings 2013-2016 imdb 8,6 - obecnie 29 odcinków, ale będą nowe w 2016 roku
Serial Gra o tron 2011-2018 imdb 9,5- serial fantasy, ale w dużej mierze opiera się na realiach średniowiecza
Obecnie jest 50 odcinków, ale następne w 2016 roku

Feudalna Japonia:
7 samurajów 1954 imdb 8,7
Tron we krwi 1957 imdb 8,1
Ukryta Forteca 1958 imdb 8,1
Straż przyboczna 1961 imdb 8,3
Seppuku 1962 imdb 8,7 (Harakiri)
47 Samurai 1962 imdb 7,8
Bunt 1967 imdb 8,4
Ran 1985 imdb 8,3
Ostatni samuraj 2003 imdb 7,7
Serial Shogun 1980 imdb 8,0 (3, 5 lub 12 odcinków zależy od wersji , całość ok 9 godzin)

Polska:
Pan Wołodyjowski 1969
Potop 1975
Ogniem i mieczem 1999

Stany Zjednoczone:
Ostatni Mohikanin 1992 imdb 7,8
Patriota 2000 imdb 7,1
Chwała 1989 imdb 7,9 - 3 oskary
Gettysburg 1993 imdb 7,7
Serial Północ-południe 1985-1986 imdb 8,1 - 12 odcinków

ocenił(a) film na 10
riakoster

Myślę , że Hektor nie musiał ginąć , bo Parysowi zachciało się Heleny.

ocenił(a) film na 9
WhiteeAngel

Hector zginoł tylko i wyłącznie przez zabicie kuzyna Achillesa.Nikt oprócz Achillesa nie byl w stanie pokonac Hectora,nawet wielki Atlas mu uległ.Achiles ze swoimi mirmidonami mieli juz zaraz odpływac ale jego kuzyn chcial sobie powalczyc i zginoł z reki Hectora który myslał ze walczy z Achilessem bo byl w jego hełmie.Tak by sobie odpłyneli i Hector by żyl.

GeDo84

Hektor to największy przegrany w tym filmie. Spoko ziomek z niego był, a musiał zginąć bo leszczyk Parys chciał zakisić, narobił bałaganu i kiedy była teoretyczna szansa na zakończenie konfliktu (pewnie i tak by się to nie stało bo chciwy Agamemnon raczej by nie odpuścił okazji ataku) to oczywiście Parys stchórzył i zhańbił swój ród. Hektor miał honor i zawalczył z Achillesem do końca. Achilles w sumie też był spoko tylko trochę za bardzo był napalony na walkę. Mimo, że Parys zabił Achillesa to i tak na miejscu Trojan dałbym mu soczysty wpier... po ucieczce z miasta. Zarówno Agamemnon jak i Priam nie popisali się jako królowie. Ten pierwszy to był tak zaślepiony w swoją "wielkość" i głupi, że gdyby mu nie doradzili to od razu by się pożegnał z przygodą na pierwszej potyczce. Król Troji za to za dużo słuchał tego kapłana-cwaniaczka zamiast ogarniętego Hektora. Nawet Parys był mądrzejszy bo przynajmniej od razu chciał spalić konia. Niestety król wolał wierzyć w bajeczki i ostatecznie się na tym przejechał. Tak to jest jak się religię miesza do władzy. Największym wygranym tego filmu to chyba Odyseusz. Wymyślił jak zdobyć Troję, Agamemnon i Achilles zginęli więc pewnie miał okazję powalczyć o władzę i ogromne zasługi dla siebie. Dodatkowo duży plus dla niego bo nie zginął, a grał go Sean Bean.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones