PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191346}

Tropiciel

Pathfinder
6,0 17 296
ocen
6,0 10 1 17296
Tropiciel
powrót do forum filmu Tropiciel

Rozumiem, że to nie jest film historyczny, ale mimo wszytko twórcy mogli się postarać, żeby Wikingowie chociaż trochę przypominali Wikingów, a Indianie Indian. Tymczasem nie przypominają ich w niczym, od zachowania, poprzez ubiór, na uzbrojeniu skończywszy.
Wikingowie to tępe osiłki chodzą w komicznych skórach z wielkimi rogami na głowie, a Indianie to zniewieściałe dzieci lasu biegające półnago zimą po śniegu. Bardziej przypominało to starcie Orków z Elfami niż autentyczne plemiona.
Prawie w każdej scenie w filmie zawiera jakiś błąd logiczny lub historyczny.
Ciężko mi nawet zakwalifikować ten film do konkretnego gatunku, bo ciężko nazwać prawie 2 godziny rzeźni na miecze i topory, filmem przygodowym.
Omijać z daleka, zdecydowanie nie polecam

ocenił(a) film na 8
zonk_2

Ja wręcz przeciwnie :) Polecam.
Może i kolega ma rację odnośnie miksu logiki,prawdy i fikcji, ale nie znajdziecie drugiego filmu o podobnej tematyce i mrocznych klimatach.

zonk_2

a ty zauważyłeś ze ci indianie nie znali zelaza mieli dzidy drewniane i co najwyżej luki a wikingowie mieli nawet zbroje, wiec miazdzaca przewaga wikingow mnie nie dziwi, i skąd ty wiesz jak sie prawdziwi wikingowie zachowywali dziadek ci o nich opowiadal czy co?xd bron ci tez nie pasuje ich no miecze mieli glownie a co mieli miec innego? ja to jeszcze dogladam do konca i cos moze napisze narazie mam pol filmu i jest spoko

ocenił(a) film na 2
zonk_2

Zgadzam się z przedmówcą, film to jakaś masakra... mogli choć trochę się postarać ... Normalnie śmiech wikingowie jak uruk hai z władcy he do tego na koniach no masakra kolczugi na głowach ... no masakra w każdej scenie.

ocenił(a) film na 6
bialymisiek

Jeżeli cenisz sobie rolę klakiera to raczej wcześniej zapoznaj się np. z historią. Wikingowie nie tylko wozili zadki na koniach, ale także rozprzestrzenili po świecie rasy końskie zdolne dla wygodnego dla jeźdźca chodu jednostronnego. Kolczugi a i owszem, w późniejszym czasie. Dobra rada... mniej "uruk hajaów" a więcej książek najlepiej historycznych :)

zonk_2

cóż, byli zgodni z przyjętym "kanonem" tych kultur w kinie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones