PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=189}

Truman Show

The Truman Show
7,4 512 906
ocen
7,4 10 1 512906
8,2 41
ocen krytyków
Truman Show
powrót do forum filmu Truman Show

jak Truman poszedl do biura podrozy to na tam na biurku byla m.in flaga polski?

paschalina

No to rzeczywiście - powód do dumy narodowej :D

Vaylander

haha :p zawsze jakas promocja (choc w tym przypadku chyba poza Polakami nikt nie wie jaka to flaga:))

paschalina

A ty wiesz, jaka jest flaga Polski?

Vaylander

Nie. To tylko miły akcent.

ocenił(a) film na 8
paschalina

Albo odwrócona Monako ;(

Mixon-

a odwrócona Monako to flaga Polska!!! czyli wychodzi i tak że to flaga Polski!

ocenił(a) film na 8
paschalina

Nie, odwrócona flaga Monako to odwrócona flaga Monako. Czyli jakiś ignorant chciał wywiesić/pokazać flagę Monako ale nawet tego nie umiał dobrze zrobić (jak to ignorant).
Oczywiście zawsze znajdzie się jakaś "blondynka", która uzna, że wychodzi - i tak flaga Polski.

Treh

No jak zwykle, to flaga Polski, no ale to miły akcent.

ocenił(a) film na 9
Zathar

mily akcent rzeczywiscie ale na pewno tylko tylko Polacy to dostrzegli:) btw. swietny film, jeden z moich ulubionych.

ocenił(a) film na 8
Blue_Fairy

Biorąc pod uwagę, iż Truman jest Amerykaninem, jechałby do Polski "jednego z rosyjskich krajów" aby zobaczyć niedźwiedzie polarne, Lenina i infrastrukturę niczym z reymontowskich "Chłopów"...

Treh

To byla flaga Polski!- to raz, a dwa- jesli odwrocimy flage monako to POWSTAJE FLAGA POLSKI!!!

ocenił(a) film na 7
paschalina

czy flaga monako nie jest krótsza przypadkiem?

ocenił(a) film na 8
paschalina

Flaga Polski nie powstaje przez odwrócenie czegokolwiek; jeśli w domu czy w szkole nauczyli Cię inaczej to trudno, już taka pozostań.
Co do rozmiarów to z europejskich państw odbiegają od prostokątnego kształtu chyba tylko szwajcarska i watykańska. Ale faktycznie prostokąt flagi Monako jest taki skrócony.
http://www.flagipanstw.eu/wszystkie-flagi-panstw/

Treh

w takim razie to nie byla zadna odwrocona flaga monaka tylko flaga polski! i na tym koncze swoje wypowiedzi w tym watku bo widze, ze glupszego nie przegadam i za wszelka cene bdziesz chcial mi uowadniac swoje racje, ktore szczerze mowiac mam gleboko gdzies!

Treh

Monako i Indonezja mają taką samą flagę, jeśli chodzi o barwy, więc pewnie z tego powodu Monako ma krótszą flagę.
Tak sobie rozważam...

ocenił(a) film na 8
Treh

O ch*uj Ci chodzi stary? Pierdzielisz farmazony, jak polityk wszędzie widzący zamachy oO Flaga Polski i tyle.

ocenił(a) film na 8
MoDEddie

Głupiś jak but gnojku więc nie wysilaj się bo ci żyłka pęknie.

MoDEddie

No tobie już chyba pękła. Chodzi o same barwy, jeżeli w takim paincie (dla przykładu, nie szczekaj o szczegóły) odwrócimy prostokąt o barwach czerwono-białych, wyjdą barwy Polskiej flagi.

ocenił(a) film na 9
paschalina

Proszę bardzo: http://i40.tinypic.com/66ana8.jpg
Flaga Polski :)

ocenił(a) film na 8
paschalina

czy tylko Polacy szczyca sie i podniecaja jak w jakiejs obcej produkcji wspomni sie o Polsce? Mam wrazenie, ze tak. To takie...infantylne

MeMarie

infantylne...? Być może- ale to raczej komplement.

ocenił(a) film na 9
MeMarie

Masz jakiś problem do narodu? to jak coś, to narodowość można bardzo łatwo zmienić:) MY Polacy, nie tak dawno odzyskaliśmy niepodległość(taką prawdziwą po '89 czyli 23lata), więc budujemy naród od nowa i możemy być jak najbardziej infantylni. Jak wolisz, gdy amerykanie tylko nabijają się z Polski jak z Kazachstanu, to dalej się nie podniecaj tylko szydź, ale to jak na ironię też typowo polskie...

ocenił(a) film na 8
luk11c4

Boli Cię, że USA się nabija z Polski, natomiast popierasz podniecanie się umieszczeniem polskiej flagi w, o ironio, amerykańskim filmie...ok. Niczego nie chcę zmieniać odnośnie swojej narodowości. Myślę jednak, że lepiej byłoby być dumnym z innych rzeczy niż z filmowego detalu. Pozatym niestety w filmach jest raczej więcej cierpkich żartów o Polakach, niż flag...więc hm może w tym świetle jest to jakiś powód do uciechy.
Typowo polskie zachowania mnie nie interesują, bo to tylko głupie stereotypy a szerzenie ich powoduje jedynie samospełniającą się przepowiednię;/

ocenił(a) film na 9
MeMarie

Co do pierwszego zdania - ameryka miesza nas z błotem od zawsze, ale jeśli chociaż w tak małym stopniu przyczyni się do "promocji" Polski, to chwała tym kilku odmieńcom za okazanie nam odrobiny przychylności. Co do ostatniego zdania chyba jeb*aś się z pojęciami:P Bo stereotypem jest że każdy polak kradnie i "tak se myśli jeden amerykan z drógim" - chyba że jestem impertynentem i mam gimnazjalne braki w wiedzy.
A z tym "samospełniającą się przepowiednię;/" to już nie na moją głowę kompletnie. Nie wiem, czy jesteś góralką i jakieś tam przepowiednie znasz o zaklętym wojsku w Tatrach, czy za dużo razy "matriks" oglądałaś, ale dziwnie gadasz, zresztą kolega też obdarowuje mnie takimi ogólnikami-pierdołami i na tym się kończy, więc pewnie nie inaczej będzie teraz:D

ocenił(a) film na 8
luk11c4

Tia, żeby tylko jeszcze obcokrajowcy znali naszą flagę to rzeczywiście możnaby mówić o promocji.
Stereotyp (tak jak uważam) to wg wiki wzorzec zawierający fałszywe przeświadczenie dotyczące zjawisk, w tym grup społecznych. Grupą społeczną są Polacy, ktorych wg Ciebie cechą narodową jest szydzenie. Dla mnie jest to myślenie stereotypowe. Jasne już?
Samospełniająca się przepowiednia to takie wyrażenie, którego nie chce mi się już nawet tłumaczyć. Zresztą za duży offtop się zrobi.
Ok, szukacie więcej tych flag w innych filmach...powodzenia.

ocenił(a) film na 9
MeMarie

tylko że ty ujęłaś wcześniej stereotyp jako zachowanie/działanie, a to jest myślenie o kimś w złym świetle;p powodzenia z przywracaniem ludzi[Polaków] na ziemię i robieniem z nich dzieci. Pozdro

luk11c4

W biurze podróży jak chyba pamiętacie były na ścianach obrazki mające zniechęcić Trumana do podróży, opisujące choroby, czy pokazjuące plakat z samolotem uderzonym przez piorun. Może więc flaga Polski była umieszczona tam specjalnie, żeby Truman pomyślał sobie - "Nie no dobra, to ja już wolę tu zostać niż tam jechać" - SPISEK! :P

ocenił(a) film na 8
bartekmir88

hahaha a to ciekawa interpretacja :D flaga jako taki demotywator :D

ocenił(a) film na 9
bartekmir88

Ty, rzeczywiście... Czyli jednak dalej jeb4li z nas jak zwykle:( a jednak, amerykanie to szm4ty;)
Ale koło Polskiej flagi jest włoska, czyli jednak nie wiadomo jak jest.

ocenił(a) film na 4
MeMarie

Podpisuję się pod tym, Polacy zawsze bardzo się podniecają każdym polskim akcentem zagranicą, z tym że nie wiem, czy to rzeczywiście polska cecha, czy może inne mniejsze kraje też tak przeżywają :P.

ocenił(a) film na 8
CellarDweller

no w koncu jakis glos rozsadku. Dokladnie tak -podniecaja sie tym, ze ktos wie o ich istnieniu :x.....lol.
...No moze to rzeczywiscie nie jest jakas typowa cecha polska, trudno stwierdzic bo jak na razie zyje i zylam tylko w PL.

ocenił(a) film na 8
MeMarie

aha i chcialam jeszcze dodac zjawisko podniecania sie na YT. gdzie jest pelno komentarzy typu "Kto Polak, lapka w gore; kto z Polski lapka w gore"...nigdzie nie widzialam Hiszpanow, Rosjan, Amerykanow....tylko Polacy ekscytuja sie, ze nie sa sami w Internecie. Ża-ło-sne.

MeMarie

Dokładnie, to co wyprawiają Polacy na YT to normalnie brak słów :) Sporo komentarzy z dużą ilością "łapek" jest pod teledyskami właśnie od rodaków typu "Przejmujemy ten film!", "Pokażmy ile nas jest!". Na początku mnie to śmieszyło, ale im bardziej to się rozprzestrzenia robi się żałosne. Tym bardziej, że obcokrajowcy dziwią się dlaczego jest tak dużo komentarzy od Polaków pod anglojęzycznymi filmikami.

ocenił(a) film na 9
CellarDweller

Moja kolezanka z Islandii też się podnieca jak jakies smaczki islandzkie w filmach znajdzie więc nie jest to tylko polska cecha. Swoją drogą to raczej sympatyczne i nie wiem co w tym infantylnego. Co do YT to jest to dosc buraczane akurat ale co innego jak ktos zauwazy polski akcent w amerykanskim filmie i podzieli się nim na forum a co innego debilne komentarze pod filmikami.

ocenił(a) film na 10
Kaleval

Odnośnie polskich akcentów polecam film Rok Smoka z Mickey Rourke, który gra weterana wojny w wietnamie polskiego pochodzenia, cały film jest istnym hołdem skierowanym w naszą stronę, ot taki smaczek xD.

MeMarie

Tak myślisz? Mnie się wydaje, ze mogą być inne powody.

MeMarie

Ale Ty głupia jesteś! I co z tego, że ktoś zauważył naszą flarę?

ocenił(a) film na 9
paschalina

A może obecność polskiej flagi w biurze podróży wynika z faktu iż w NJ (a chyba w tym stanie, albo w jego pobliżu znajdowała się wyspa na której mieszkał Truman skoro chciał jechać do Atlantic City) mieszkało dość dużo Polaków, podobnie zresztą jak i Włochów? Oczywiście nie były to liczby porównywalne z ludnością Greenpointu czy Jackowa, ale wciąż były to znaczące wartości.

tycek85

akcja filmu ( cale fikcyjne miasto ) dzieje sie w Hollywood w L.A. w Kalifornii
tam Polakow za wiele raczej nie ma; co do flagi to widocznie takie mieli pod reka i ich uzyli

ocenił(a) film na 8
paschalina

Mnie ciekawi jedna rzecz: dlaczego tam właściwie znalazła się flaga Polski? Zauważmy, że obok były flagi: Hiszpanii i Włoch. Czy to scenarzysta/reżyser uznał te kraje za warte zwiedzenia? Czy to tylko przypadek?
Przychodzi mi do głowy jeszcze jedno wyjaśnienie: możliwe, że wg przeciętnego Amerykanina, Polska jest małym, nieciekawym kraikiem i umieszczenie jej flagi w towarzystwie flag, jakby nie było, bardziej popularnych państw, miało symbolizować niewiedzę Trumana o realnym świecie i jego izolację od rzeczywistości. Ale może nadinterpretuję.

ocenił(a) film na 7
paschalina

Tak, też zwróciłam na to uwagę :>

ocenił(a) film na 8
paschalina

Piękny post, taki patriotyczny ;')
37 odpowiedzi, rozmaitych zdań, dywagacji, polemik i dyskusów, niesamowite postacie, niezwykłe zdarzenia, alegorie, symbole, konwencje, aluzje literackie.. Tylko na filmwebie w dziale 'Truman show".
Przydatne na maturę: "Motyw polskości i Polaków w 'Truman show' kluczem do analizy i interpretacji całego dzieła filmowego. Odwołaj się do kontekstów literackich, zwróć uwagę na środki wyrazu i czasy, w których ten film powstawał".

TAK, wię. Suchar.

paschalina

Pewnie miała odstraszać od odlotu, jak pozostałe plakaty.

ocenił(a) film na 10
paschalina

Albo odwrócona Monako lub Indonezji... są takie same.

ocenił(a) film na 9
paschalina

nawet dwie ;D

ocenił(a) film na 9
paschalina

Pewnie ma to jakiś ukryty sens lub ukryty przekaz. Wszystkie te trzy państwa mają opinie, przynajmniej z zewnątrz - ultrakatolickich, ale nie wiem jaki ma to sens.

ocenił(a) film na 10
paschalina

Przypomina to trochę:
'Do Polski przyjeżdża słynna gwiazda kina... Ale w całej tej historii mamy też polski akcent! Dobry przyjaciel kuzyna brata ciotecznego od strony matki ów gwiazdy często jada w polskiej restauracji na Greenpoincie' ;]

ocenił(a) film na 8
paschalina

Myślę, że dając tam tą flagę i tak nie wiedziali jakiego jest kraju. Amerykanie to ignoranci.

paschalina

Ja nie zauważyłem. Podziwiam Twoją spostrzegawczosc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones