PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=540602}
7,4 38
ocen
7,4 10 1 38

Truth in 24
powrót do forum filmu Truth in 24

Byłem bardzo napalony na ten film i nawet mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać. Niestety dokument okazał się potwornie rozczarowujący - poziom stronniczości, wybiórczego pokazywania akcji, taniej sensacyjności i tandetnej muzyki całkowicie mnie zraziły.

Najgorsze było, że tak to ujmę - obsr*wanie się marką Audi, jej wspaniałością, rodzinnością nie wiadomo czym czego inne zespoły nie mają - co więcej, główny rywal Peugeot został przedstawiony jako czarny charakter. Serio! To jak oni zmontowali materiały i wypowiedzi było po prostu niesmaczne. Aż dziwne że nikomu nie wyrwało się, że zawodnicy Peugeota są po prostu źli i należy ich nienawidzić.

Chociaż w sumie to zdanie pod koniec filmu, że "wygraliśmy" (to nie spoiler, to oczywiste że wygrali) "ponieważ mieliśmy przewagę ludzkiego czynnika. Uważam, że to była walka ludzi z maszynami, oni mieli dobrze przygotowane samochody, ale nie mieli tego co my - ludzkiego pierwiastka" - to zdanie mówi idealnie jak żenującą reklamą był ten film. A potem oczywiście łzy, uśmiechy, szampan i radość. No i to że uważali się za "startujących z przegranej pozycji". Jasne, k**wa Audi, które wygrało nie wiadomo ile razy i jest niepokonane od dekady startuje z przegranej pozycji (we were underdogs)....


Oceniam na 4/10 bo mimo wszystko miło było popatrzeć na fragmenty wyścigu

zombiecamel

Oglądałem drugą część, też będącą wyjątkowo stronniczą na korzyść Audi... ale jakoś mnie to nie irytowało. Znaczy jasne, przez pierwsze minuty, gdy się o tym przekonałem to było takie WTF jakie Ty wyraziłeś w komentarzu, ale potem sobie odpuściłem, bo to po prostu dokument na zadzie "ich" historii, aniżeli o LeMans ogólnie. Przyjemnie się oglądało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones