PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485468}

Trzej muszkieterowie

The Three Musketeers
6,2 51 784
oceny
6,2 10 1 51784
4,7 6
ocen krytyków
Trzej muszkieterowie
powrót do forum filmu Trzej muszkieterowie

Nie wiedziałem, że Zeppelinami latało się już w XVII w.

ocenił(a) film na 3
adam_1909

No widzisz, a jednak :)

adam_1909

To mnie właśnie wkurza. Ta epoka jest moim głównym obiektem zainteresowań. Równie dobrze mógłby powstać film, w którym III Rzesza wysyła na Wielką Brytanię w 1940 roku armię droidów wspomaganych statkami ala Star Wars.

ocenił(a) film na 7
dawidking2

http://www.filmweb.pl/film/Iron+Sky-2012-472258

vasis

...

ocenił(a) film na 8
dawidking2

Tak zasadniczo to Star wars dzieje sie "LONG TIME AGO in a far away galaxy..." wiec czemu nie ;)

ocenił(a) film na 4
adam_1909

Między innymi dlatego, ale i z innych powodów, film ten mi się nie specjalnie podobał.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
adam_1909

Za sterowce z gondolami kadłubów żaglowców dałem +2 do oceny :) A co tam - twórcy pojechali radośnie po bandzie przerysowanego, radosnego kiczu, więc dodałem jeszcze +1 za obsadę i przyjemne tło do wypicia kilku piw.
Ps. dodatkowo film skłonił mnie do poszukania różnic tłumaczenia między słowami takimi jak: zeppelins, blimps, dirigibles, może coś na przyszłość zostanie.

adam_1909

Właściwie to w XVII w. nie było żadnych zeppelinów a ni balonów pierwsza udokumentowana próba lotu balonu odbyła się dopiero w 1709 roku a zeppeliny to druga połowa XIX wieku, tak że film jest mocno naciągany.

ocenił(a) film na 5
arkadius_4

a wiesz co to ironia?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Shadow_dawnego_ggggggg

Ciekawe co napisałeś. Biedny Dumas nie widział nigdy Aramisa jako członka LGBT.

Alex_Tyler

Czasy się zmieniły: teraz dzielnych LGBTowców wcisną na siłę wszędzie.

ocenił(a) film na 8
adam_1909

Ponoć Napoleon planował taką wersję inwazji na Anglię, więc wątek nie jest tak zupełnie od czapy. Napoleonowi nie wyszło, Andersonowi się udało :)

ocenił(a) film na 5
michal.2907

Po pierwsze - za Napoleona latały co prawda nie sterowce (zeppeliny), ale balony już tak. Po drugie - gadając, że nie jest to od czapy, bo za Napoleona tak było - jest wg mnie nie na miejscu. Napoleon planował to w początkach XIX wieku. Akcja Trzech muszkieterów to początek XVII wieku. Tak więc praktycznie tyle, co od Napoleona do dziś, a zobacz ile się zmieniło. Równie dobrze można dać czołgi w czasach Napoleona, bo to tylko 100 lat różnicy (od I wojny światowej) - mniej niż od Napoleona do 3 muszkieterów.

adam_1909

Obejrzyj jeszcze raz uważnie początek filmu, to będziesz wiedzieć skąd się wzięły zeppeliny. Podpowiedź: chodzi o kradzież pewnych planów, dodaj sobie do tego, że oglądałeś alternatywną wersję Trzech Muszkieterów, a nie film historyczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones