PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11228}

Trzy kobiety

3 Women
7,5 5 846
ocen
7,5 10 1 5846
8,2 11
ocen krytyków
Trzy kobiety
powrót do forum filmu Trzy kobiety

Interesują mnie te ciąge przeplatające się w filmie obrazy malowane przez 3 z kobiet - -były straszne, jakby demony, upiory... Poejrzewam, że ma to jakieś znaczenie tylko zastanawiam sie jakie. Czy to symbol zniewolenia, obawy, czajacego się niebezpieczenstwa, zagrożenia ze strony kogo????? męŻczyzn, świata????

melpomene_fw

Wątpię aby reżyser chciał nadać im jakieś jedno lub konkretne znaczenie...moim zdaniem bardziej zależało mu na wywołaniu różnych skojarzeń i pobudzeniu naszej wyobraźni, oddaniu pewnej aury tajemniczości...sztuka to coś więcej niż prosta symbolika; prawdziwy artyzm pozostawia interpretację odbiorcy; nie narzuca jednoznacznej interpretacji...Jeśli odniesiemy te obrazy do tematu filmu: zrozumienia kobiecej (ludzkiej) psychiki i poszukiwania własnej tożsamości, sensu okaże się że nie sposób udzielić tu prostej odpowiedzi bo nie dość, że każdy z nas jest inny to jeszcze każdy jest tajemnicą, którą trudno przeniknąć. Gdybym miał się jednak pokusić o własną interpretację to powiedziałbym, że wskazówką może być towarzysząca tym obrazom muzyka, która jest tajemnicza i niepokojąca oraz same postacie, które pozornie ludzkie to jednak nie do końca ludzi przypominają; mają pewne zwierzęce cechy (ogony)...być może są drzemiącymi w nas upiorami lub, jak kto woli, najgłębszymi pokładami naszej podświadomości...

ocenił(a) film na 7
Mr_mokrego_pampersa

Dość bliska jest mi powyższa interpretacja owych fresków. Są niepokojące, z jednej strony podkreślają oniryczny charakter całości. Podobno w ogóle główny zamysł filmu został wywiedziony ze snu reżysera. Z drugiej zaś strony w intrygujący sposób komentują wydarzenia w filmie. Odniosłem też wrażenie, że dzięki temu, ten kolejny improwizowany film Altmana, zyskuje pewien rygor formalny.
Inną intrygującą, świadomie używam tego przymiotnika po raz wtóry, warstwą jest użyta muzyka wzmacniająca aurę tajemnicy. Zaś sama opowieść o trzech kobietach stawia przede mną bariery intelektualne, bo nie wiem czy trzecia kobieta to Willie czy może jednak Pinky po przebudzeniu(sic!), czy to bardziej opowieść o bezkrytycznym pochłanianiu wzorców kulturowych czy też jednak o przenikaniu a nawet zawłaszczaniu tożsamości drugiej osoby...
Dość powszechne uznawanie tego właśnie filmu Altmana za arcydzieło pozostaje dla mnie zagadkowe, nie umiem się do niego przekonać. Wolę te, w których obserwuje związki kilkunastu postaci i wciąga widza w tę obserwację skłaniając go penetrowania własnego ego. Good night and good luck, esforty.

ocenił(a) film na 10
melpomene_fw

Upiory to nic innego jak postaci z filmu. Przeciez to nie są zbyt pozytywne postaci. Są smutne, ale i zarazem prawie szalone i złe. Te obrazy to prawie tyle samo co te postaci 3 kobiet.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Dlaczego ? Każda postać celowała z pistola do tarczy, więc znała się na fachu zabijania. Teraz mamy końcówkę bez dosłownego pokazania innego wszystkie 3 są więc upiorami.

ocenił(a) film na 10
melpomene_fw

Nie wiem jak ze wszystkimi ale te ostatnie malowidło (te na napisach końcowych) to przedstawienie finału (i po części sensu całego filmu) jedna z tych postaci jest w ciąży, dwie obok to kobiety a ta krzyczącą na nie to mężczyzna. Wszystkie 3 kobiety miały związek z jednym mężczyzną i u każdej z nich odegrał negatywną rolę, wiec wszystko się zgadza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones