PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1160}
7,7 46 966
ocen
7,7 10 1 46966
7,1 27
ocen krytyków
Trzy kolory: Biały
powrót do forum filmu Trzy kolory: Biały

Cudowny film o miłości, który w pewnym momencie tragicznie się kończy, znakomita rola Binoche, którą baaardzo lubię:)), niesamowity obraz i cudowna muzyka:))). To mój ulubiony film.

Nie piszę oczywiście o "Białym" :))))

Biały to ogromne rozczarowanie i jak powiedział mój Przyjaciel, to chyba nie Kieślowski był reżyserem :P

Moim zdaniem tylko muzyka Preisnera uratowała film, można słuchac jej z zamknietymi oczami podczas oglądania;). Sama historia jest kiepskiej jakości, naciągana do granic nieakceptowalnych, a Zamachowski po prostu beznadziejny :((( Oprócz kilku zabawnych scen m.in. z Pazurą- rola udawana i żenująca aktorsko.
Najgorsza z "Trzech kolorów".
Tak to odbieram.


ocenił(a) film na 9
aga_16

Nie zgadzam się, że "Biały" jest najgorszy. Każda cześć Kolorów opowiada o czymś innym. W tym filmie najwięcej widać "polskości" i to wielu przeszkadza. To opowiadanie o równości rozumianej jako zaprzeczenie, tak to rozumiał sam Kieślowski. Wydaje mi się, że jest to niesamowicie optymistyczny, w pewnym sensie komediowy film. Moim zdaniem, nie można zanegować żadnej części Kolorów

użytkownik usunięty
aga_16

a ja się niestety całkowicie zgadzam
nie jestem fanem Kieslowskiego, ale z reguły był to kawałek dobrego kina
tu scenariusz jest wydumany i jak dla mnie całkowicie nieprzekonujacy
no i faktycznie beznadziejny Zamachowski...
dla mnie film niewiadomo o czym i niewiadomo po co
ocena 2/10

ocenił(a) film na 6

Całkowicie się zgadzam. Ten scenariusz jest całkowicie oderwany od rzeczywistości!

użytkownik usunięty
aga_16

"Zamachowski po prostu beznadziejny" - brak mi slow...

użytkownik usunięty

jak przedmówca. Zamachowski zagrał przekonująco. Trzeba ogladać bezuczuciowo, by mysleć inaczej..

ocenił(a) film na 10
aga_16

Oj Aga takie prostackie wnioski z tak doskonałego filmu.Zawodzisz na całej linii...

aga_16

Doskonale cię rozumiem.Mnie również "Biały" podobał się najmniej.Historia jakoś specjalnie nie przypadła mi do gustu i w ogóle ta część tryptyku nie posiada tego specyficznego klimatu,które mają pozostałe części.Mnie najbardziej podobał się "Czerwony".Po prostu piękny film !

aga_16

Niee... ja sie nie zgadzam... mnie sie podobal bialy. Moze nie byl tak naszpikowany ta symbolika ktora charakteryzowala filmy Kieslowskiego ale z pewnoscia stanowil pewne rozluznienie atmosfery w Trzech kolorach. Jesli sie chce go krytykowac to trzeba najpierw pomyslec o czym on tak naprawde jest. Biały = równość. Pokazuje polską "równość". Tym ktorym sie ten film nie podoba moze przeszkadza wizerunek polski, w ktorej mozna osiagnac sukces finansowy, jako kraju rozwijajacego sie. Ale Polska taka jest tylko nie zawsze potrafimy to dostrzegać. I to właśnie ten polski akcent mnie się najbardziej podoba - dopiero w kraju aktor odzyskuje potencje i sens życia. Trochę smuci fakt że jego celem staje się zemsta. Rola Zamachowskiego była z pewnością trudna do zagrania, ale myślę, że dobrze się z niej wywiązał. Film ten jednak niesie ważne przesłanie: wszyscy ludzie są równi wobec siebie ale zawsze jeśli jest okazja chcą być "równiejsi" od innych. Fajnie też że Kieślowski pomyślał o filmie, w którym jest optymizm, nawet jeśli zrodzony z pesymizmu. jak dla mnie 8/10

ocenił(a) film na 8
aga_16

Chociaż dla mne Czerwony jest najlepszy to Białego też cenię. Ma trochę inny klimat, ael nadal czu tu Kieslowskiego. Nie zgadzam się z Tobą, ze jest słaby. Zerknij cochiażby na ostatnią scenę spojrzenia Zamachowskiego na swoją zonę w wiezieniu... Po prostu piekne...

ocenił(a) film na 10
fidelio

Osobiście uważam że "Biały" był znakomity. Faktycznie był filmem najlżejszym i najuboższym w symbole, jeżeli porównać go z "Czerwonym" i "Niebieskim". Nie oznacza to jednak, że był gorszy.

Osobiście nie lubię Zamachowskiego, ale w "Białym" był dość przekonujący. To jego najlepsza rola ze wszystkich które widziałem.

Ogólnie film był rewelacyjny. jeden z moich ulubionych filmów

użytkownik usunięty
aga_16

Zgadzam się.Może nie tyle pomyłka,co po prostu rozczarowanie.W zasadzie nie ma porównania z ''Czerwonym'' i ''Niebieskim''.

aga_16

W pełni się nie zgadzam. Każdy fillm ma swój charakter. Kązdy ma na calu ukazanie czegoś innego (symbolika kolorów) i nie można ich ze sobą porównywać. W tryptykach panuje inna zasada. Tu reżyser może dowolnie zwiększać 'napięcie. I właśnie ów spadek tegoż 'napięcia' mamy w "Białym". W każdym filmie zostało zawarte inne przesłanie. I wypowiedzi w stylu 'kiepska gra Zamachowskiego' również wydają mi się bez sensu. Dostał taką rolę, tak ją zagrał. Wydaje mi się, że nie można oceniać tego, jak bardzo wcielił się w swoją rolę, skoro nie wiadomo, jaki ten człowiek jest w rzeczywistości.

ocenił(a) film na 10
aga_16

Nie tylko nie najgorszy ale nawet bym powiedział, że najlepszy z całego tryptyku (aczkolwiek takie stopniowanie i porównywanie jest co najmniej głupie bo jak tu zestawiać rzeczywistość polską z tą znad Tamizy?). Może po prostu masz awersję do wszystkiego co zbyt polskie i dlatego ci się ten obraz nie spodobał?

ocenił(a) film na 8
aga_16

A dla mnie w przeciwienstwie do wielu tutaj przeciwnikow tego filmu byl to jeden z najlepszych polskich filmow jakie ogladalem, a moze nawet i najlepszy.
Jak czytam: fabula naciagana, slabe aktorstwo to mi sie smiac chce. Popatrzcie na wiekszosc hollywodzkich produkcji i nie uswiadczycie w nich nic ambitnego co najwyzej sredniej jakosci aktorstwo i mala skomplikowana fabule, a juz napewno nie maja one w sobie tyle glebi co kino Kieslowskiego. Jedeynym wyrozniajacym ich elementem jest to ze sa bardzo wysoko notowane.
Naprawde nie rozumiem

ocenił(a) film na 3
ReDevil_2

Aha. Czyli fakt, ze są gorsze filmy ma podnieść ocenę tego gniota. No logika porażająca. To najgorszy film Kieślowskiego, a Zamachowski gra ŹLE.

ocenił(a) film na 3
aga_16

zgadzam się i podpisuje pod zdaniem ze BIAłY to pomyłka w tworczosci Kieślowskiego. NIEBIESKI a zaraz po nim CZERWONY. scenariusz jest smieszny, histroia bez sensu i o niczym, a Zamachowski szkoda gadać..

ocenił(a) film na 8
aga_16

fakt. niebieski był lepszy, ale... jak można nie cenić scenariusza za to, że jest oderwany od rzeczywistości?! czy sztuka ma zawsze być realistyczna? a filmy science-fiction... kto je krytykuje za brak realizmu? nikt. dlaczego? bo mają być nierealne. kto powiedział, że film Kieślowskiego ma być realistyczny? sztuką jest pokazanie nierealistycznego scenariusza w sposób niepretensjonalny. i o to, moim zdaniem, tutaj chodzi. Wiele bardziej wolę "Niebieski", ale "Biały" też jest dobry, choć jakiś niedosyt mam po nim, ale na pewno nie można mówić, że nierealistyczny scenariusz, bo to może być plus. nie minus.

aga_16

mi tez sie Biały podobał... gra aktorska bardzo dobra... to ze scenariusz jest nierealistyczny to dla mnie debilny argument... akurat mi sie bardziej podobal niz Niebieski... takie emo ludzie (blue) niektorych nawet wkurzaja... :)

R4Zi3L

lol... pomylka... Blanc mi sie bardziej podobal od Blue...

ocenił(a) film na 8
R4Zi3L

a co do emo to taka nagonka dzieci internetu teraz jest. jeszcze rok temu nikt nic nie miał do emo, a ja nawet nie wiedziałem o ich istnieniu. teraz wielkie mi co... fakt tacy ludzie troche wkurzają, ale w "Niebieskim" nie tyle chodziło o "emowatość" Julie, co o pojęcie Wolności

page_up

A ja mowie BIALY jest SWIETNY. To jeden z moich ulubionych polskich filmow. Trudno jest porownywac go z pozostalymi, jest inny, dlatego ja bym powiedzial ze lepiej rozpatrywac go jako uzupelnienie.
Podoba mi sie:
- motyw jak Zamachowski odzyskuje sprawnosc po powrocie do Polski (czy to nie chodzi o patriotyzm)
- jak slizgaja sie z Gajosem na lodzie w pelni radosci zycia i przyjazni (czyz nie prawdziwie dziecieca)
- jak bezwarunkowo kochal Zamachowski (wiele pisze sie o zemscie, ale nie bylo tam nienawisci z jego strony, raczej zawod. A caly czas milosc - przyklad ostatnie spojrzenie.)
- ukazanie jak zona Zamachowskiego (jako kobieta) potrafi definiowac wartosc mezczyzny i jak bezwzglednie potrafi postepowac
- przedstawienie polskich akcentow (m.in. zaradnosci, przywar, kompleksow, romantyzmu) i do tego czesto w sposob przystepny tj humorystyczny

Film uwazam za niezwykle udany, Zamachowski zagral bardzo dobrze, a do tego gra Gajos, moj ulubiony aktor, ktorego uwielbiam, za klase wielkiego formatu, jego dobrotliwosc i role typu Szczesliwego Nowego Yorku - daleka od konsumpcjonizmu.

m-99

ocenił(a) film na 8
aga_16

Film rewelacyjny, poza zachwytami nad Gajosem i Zamachowskim dodam jeszcze, że Stuhr... brak słów. Dla mnie najlepszy polski aktor.
Może mi się wydawało, ale na salę gdzie toczy się sprawa rozwodowa zagląda Juliette Binoche. Wcale by mnie to u Kieślowskiego nie zdziwiło. Tu wszystko się splata i przeplata...

ocenił(a) film na 8
masoch77

Tak, to prawda. W "Niebieskim" ta scena w sądzie też ma miejsce, tylko że inne jest ujęcie kamery.

Stranger

Nie tylko w sądzie... Scena ze staruszką wyrzucającą butelkę też jest ta sama w obu filmach ale inne ujęcia kamery. Zauważyłem tylko te dwie wspólne sceny. Może zauważył ktoś inne sceny łączące oba filmy?

ocenił(a) film na 9
aga_16

Moim zdaniem czerwony wypadł dużo słabiej niż biały (niebieskiego nie widziałem). Bialy to wciagajace kino, z swietnymi kreacjami aktorskimi, natomiast na czerwonym sie wynudziłem.

użytkownik usunięty
cleese

,,Na czerwonym się wynudziłem,,

Od razu widać , że go nie zrozumiałeś , ,,Czerwony,, to najlepszy z trzech kolorów , nie rozumiem jak można się na nim wynudzić ? , no tak ale jak się nie rozumie pojęcia ''Dramat psychologiczny'' #

użytkownik usunięty
aga_16

Przed chwilą skończyłam oglądać. No, strasznie mi się niepodobało... Prawie wszystko :(. Parę dni temu obejrzałam ,,Niebieski'', któremu wystawiłam 10/10. Historia z ,,Białego'' w ogóle mi nie podeszła. Dla mnie najgorszy film Kieślowskiego.

ocenił(a) film na 7

@5URre4l8
wydaje mi sie ze tylko scena w sądzie jest dokladnie tą samą sceną co w 'niebieskim'; staruszka wrzucajaca butelczyne do kubła na smieci w 'niebieskim' rozgrywala sie w dzien i z innej strony (nie kamery) niz w 'bialym' - tutaj akcja toczyla sie w nocy; oczywiscie niewatpliwie sa one podobne, ale to nie to samo co wspomniany fragment z przesluchania Karola Karola:-)
Pozdrawiam

j_a_r_o

W dwóch częściach jest ta sama scena ze staruszką wrzucającą butelkę w dzień tylko że z innych ujęć kamery. W innej części natomiast jest staruszka wrzucająca butelkę o zmroku... Staruszka pojawia sie trzy razy a nie tylko dwa..
pozdro

ocenił(a) film na 1
5URre4l8

O cholerka. Staruszka pojawia się w filmie aż trzy razy... To naprawdę niebywałe. Ciekawe co symbolizuje? Może umysłową demencje reżysera podczas kręcenia tego filmu? I jeszcze ta wyrzucana butelka. Na dodatek o różnej porze dnia. Hmm... To chyba oznacza, że zawsze znajdzie się dyletant, który będzie zachwycał się byle pierdołą.

aga_16

Już miałam pytać gdzie Ty widzialas Binoche; )

aga_16

Ha. Wpis sprzed niemal 11 lat :)
Moim zdaniem całą seria mimo, że nawiązuje do haseł Rewolucji Francuskiej, to jednak pozostaje bardzo polska w sensie artystycznym i moralnym. Nie wiem, czy zauważyliście, że Pan Kieślowski robi sobie z widzów polskich pewnego rodzaju żart. Mianowicie tworzy trzy bardzo różne filmy. Tak różne, że budzą skrajne emocje. To bardzo polskie, słowiańskie postrzeganie rzeczywistości. Skrajności. Najbardziej dosadnie widać je właśnie w Białym. Poza tym biały jest swoistym tłem, kontrastem do pozostałych dwóch części. Można jeszcze spojrzeć na ten film pod innym kontem. Otóż "równość" przyjmuje bardzo polskie oblicze. Nikt nie może się wybić, bo nie będzie równy. Równość rodzi zawiść. Zawiść gniew i zemstę. I tak główny bohater mimo, ze kocha, to dąży przede wszystkim do wyrównania szans, krzywd, rachunków. Główny bohater zaszczepia polską "równość" na grunt francuski i żona ostatecznie ląduje w kryminale.

ocenił(a) film na 6
aga_16

Najsłabszy z Trzech. Nawet nie polemizujcie. Poważny film przeplatany banałami. Scenariusz wymyślony na siłę (Chyba napisany na kolanie). Gdyby nie reżyseria, świetna muzyka to by wyszła dopiero papka. Moja ocena 6,00

ocenił(a) film na 6
alpinos

Obejrzałem jedynie Biały i jestem mocno rozczarowany. Pewnie pozostałe też obejrzę i może jako część z całości inaczej spojrzę na ten film. Tak dużo się mówi o tej trylogii i wyłącznie słyszę zachwalanie więc spodziewałem się arcydzieła a tutaj owszem momentami dobry film i przyjemnie się ogląda Gajosa ale momentami jest też bardzo słabo ;-/ tak jak alpinos napisał to poważny film przeplatany banałami. Wysoka ocena 7,8 wynika chyba z tego ,że zwyczajnie wypada tak oceniać i wszyscy się boją wychylić :P spokojnie jeśli kogoś moja opinia uraziła to proszę się nią nie przejmować ja się na kinie znam słabo więc mogę się mylić.

ocenił(a) film na 10
aga_16

Pani chyba po Wojaku pisała ten komentarz. Irytujący, infantylny styl i idiotyczne używanie emotikon, aż boli.

ocenił(a) film na 10
Piotrov_2

100% podpisze

ocenił(a) film na 3
aga_16

Tez tak myślę, ten film to zgrzyt w tej trylogii

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones