PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571889}

Trzy metry nad niebem

Tres metros sobre el cielo
7,2 137 018
ocen
7,2 10 1 137018
3,7 3
oceny krytyków
Trzy metry nad niebem
powrót do forum filmu Trzy metry nad niebem

Zwykle tego nie robię, bo przecież każdy ma prawo do własnego zdania, ale tym razem muszę to napisać - jestem przerażona oceną. Jeśli mogę wyrazić własną opinię to sądzę, że film przedstawia niezwykłą historię naiwności, braku rozsądku i rozumu. Przecież toksyczność relacji między Babi a H. wręcz bije po oczach. Naprawdę tyle osób chciałoby przeżyć podobną historię?

Jeśli film miałby uświadamiać bezsens trwania w toksycznych relacjach, naiwność i lekkomyślność to oceniłabym go na 10. Jednak pod względem romantyzmu, jakiegoś przesłania czy (tu pozwolę sobie na małą złośliwość) gry aktorskiej dałabym 1. Postawię 2/10, bo głupota przedstawiona jest świetnie.

A teraz bez żadnych złośliwości zadam pytanie. Może oglądałam jakąś skróconą wersję filmu albo gdzieś się zagapiłam, ale czy mógłby mnie ktoś uświadomić która scena była wzruszająca? Pytam poważnie, bo nie rozumiem, w którym momencie film jest poruszający.

maiahaoo

Zapewne jak Pan H. stwierdził, że wyjeżdża do Londynu. Bardzo mocno się wzruszyłam, ciesząc się że to już koniec filmu :D
Prawie uroniłam łzę.

Melisandre

Hehe... (y)

ocenił(a) film na 2
maiahaoo

Ja tez jestem przerażona ale kunsztem filmowym, denną grą, reżyserią, kompletnym nieporozumieniem jakie ma miejsce na filmwebie. Ocena 7,5 to tylko świadczy o tym jak niemiarodajne sa te oceny i ile gimbazy tu siedzi. To tak jakby nagle na stronie muzycznej "Majteczki w kropeczki" zdobyły wyżyny wysokiej sztuki.

ocenił(a) film na 4
Brumhilda

To nie gimbaza. To wszyscy. Ten film podoba się dziewczynkom, dziewczynom, kobietom... A w sferze męskiej się nie orientuję. Moje koleżanki ze szkoły średniej, które na co dzień są naprawdę dojrzałymi osobami bardzo cenią sobie ten film. Każdy ma swój gust, dlatego zwykle żadnych opinii się nie czepiam, ale w tym przypadku, gdzie widzę toksyczność filmu to aż mnie skręca fakt, że pod oceną 7,5 kryją się tysiące głosów. Być może przesadzam - oburzenie wzięło górę.

ocenił(a) film na 2
maiahaoo

Może dlatego że to taka telenowela brazylijska której nie trzeba się wstydzić ? Nie wiem, film dla mnie był bardzo słaby a słynę z tego że podbijam oceny i zawsze szukam jakiegoś pozytywu, ocen 1-4 mam bardzo mało, tylko wyjątkowe gnioty...

maiahaoo

Czuję się obrażona jako kobieta, bo ten film uważam za TOTALNY GNIOT. A z moimi emocjami jest wszystko w porządku. Podtrzymuję opinię, że to gimbaza szaleje, a jeśli koleżanki w szkole średniej wzruszają się na czymś takim.. cóż, cieszę się że nie mam takich koleżanek.

maiahaoo

dojrzałe kobiety to ma być jakaś kategoria lvl up? haahha

ocenił(a) film na 3
maiahaoo

sferze męskiej się nie podoba - potwierdzone info.

ocenił(a) film na 9
maiahaoo

Różne gusta, różne oceny i tyle :)

ocenił(a) film na 9
maiahaoo

Różne gusta, różne oceny i tyle :)

ocenił(a) film na 2
maiahaoo

Podpisuję się pod tą wypowiedzią rękami i nogami. Nie rozumiem i nie zrozumiem "fenomenu" tego filmu. Jak dla mnie czysta żenada i dobra pozycja na odmóżdżenie podczas babskiego wieczoru. Nie z chłopakiem. Błagam każdą kobietę, by nie robiła tego swojemu facetowi...

Abyssale

jestem facetem, film mi się podobał, pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 2
soundaddict

Może i za mocno to ujęłam, przepraszam. Jak to się mówi- o gustach się nie dyskutuje i każdy ma prawo do własnej opinii :) Również pozdrawiam ;)

maiahaoo

Naprawdę sądzisz, że wysoka ocena wynika z tego, iż oceniająca(y) "chce przeżyć podobną historię"?

ocenił(a) film na 4
Treh

Napisałam, że nie wiem z czego wynika, dlatego poprosiłam o wytłumaczenie.

maiahaoo

Może film ma ukazac właśnie taki rodzaj miłości labo raczej jej złą siostrę blizniaczkę.

maiahaoo

Może ja Ci wytłumaczę. Więc
1- chłopak jest przystojny, uroda nietypowa więc modna - szczególnie w PL, do tego taki buntownik, niegrzeczny, łobuz, pogrywa z nią, droczy się ALE wszystko z sercem na dłoni i do tego ZAKOCHAŁ się w przeciętnej mądrali. Tak się zakochał, że chce się zmienić. No a wiadomo, przecież każda by chciała żeby DLA NIEJ tak też się zmienił. A jakby jeszcze tak wyglądał?
2- motyw jego matki - pomimo pancerza który na siebie przydziewa takie uczucia się tutaj ukazują - też tak lubimy przecież, tak przeżywa i kocha mamę to mnie też będzie kochał i do tego taki wrażliwyyyyy :)
3- klimat filmu idealny na romans, ciepło, oni młodzi, ona taka dobra, on taki zły a jednak....
4- MEZALIANS - ona bogata, on biedny - temat od dawna chwyta za gardło (Kopciuszek, Lalka...)
5- emocje - te krzyki, wyzwiska, piski, machanie rekami, plusk w basenie, wyścigi, dziewczyny się biją, echh emocje, emocje, emocje... czy nie tego szukamy w życiu???
:)
PS no i na finał FOREVER YOUNG. On idzie, ona idzie, wszystko zamiera. Idą dalej. Dotknęli się. Pocałuje go???... No tak, zrobiła to. Nieważne co będzie dalej. Czas stanął. Już nic ich nie rozdzieli.

No prawie nic... ;)

adziaaa81

oceniając Twój komentarz należałoby parafrazować bodajże Szaranowicza komentującego ostatnie strzelanie w biegu biathlonowym: "i już strzela..... 1...2....3....4....5 tak tak!!! proszę państwa co za celność i lekkość, mamy złotooooo".

A tu się ludzie doszukują scenariuszy Lyncza, i reżyserii Kurosawy ;)

ocenił(a) film na 10
Treh

A jak oglądasz np: zielona mile i oceniasz na 10 to tez chciała bys konczyc jak glowny bohater? zenada..

raaaaaar

A, bo Zielona Mila ma w sobie wątek romantyczny i jest bardzo realna, pomyśl chwilę...

raaaaaar

Żenadą jest porównać Zieloną milę do tego ... czegoś... :D
Zielona mila to zupełnie inny gatunek, zupełnie inne przesłanie i zupełnie inny poziom kinematografii ;) Znacznie wyższy.

maiahaoo

totalne dno, ale historie tego typu mają mnóstwo fanek czego nie mogę pojąć, ten film idealnie odzwierciedla jakieś 90% z nich, nauczyłam się omijać kategorie New Adult czy współczesny romans, bo tak to wygląda.. bad boy, motor, tragedie w rodzinie, oczywiście tępa bohaterka. Wszystko to samo w każdej książce.

maiahaoo

Ten film to bajka po prostu... mnie osobiście przeniósł do czasów, kiedy sam przeżyłem podobne zauroczenie :-) Dziecinne to wszystko i naiwne a główny bohaterów jest tak idealny, że przypomina manekina z tektury.
Między nimi nie było widać prawdziwej bliskości a bardziej toksyczność i zauroczenie.

Ale za to, że przeniósł mnie jakieś 5 lat wstecz, do czegoś co bardzo miło wspominam, nie wyleję na niego kubła pomyj. To po prostu taki film baśniowy bardziej i idealistyczny do bólu.

Z jednej strony takie filmy robią ludziom wodę z mózgu... kobiety i faceci szukają w prawdziwym życiu takiej właśnie "wielkiej" namiętności jak w filmie. I jak tego nie ma na pierwszej czy drugiej randce, to skreślają drugą osobę.

Ale jak już człowiek przejdzie przez te etapy to nawet miło cofnąć się wstecz i sobie na taką "prawdziwą miłość" popatrzeć. Tym razem już trochę z przymrużeniem oka i dystansem.

maiahaoo

ogladalem dzisiaj , spodziewalem sie czegos wiecej a to taka produkcja dal gimbazy z gatunku High school musical\Zmierzch

odnosnie ulubionej sceny, ryknalem smiechem jak puscili forever young

ocenił(a) film na 3
maiahaoo

Mnie ocena na filmwebie też przeraża, dałam 3 gwiazdki, bo jednak widziałam gorsze filmy, na których nie udało mi się wytrwać do końca. Nie dość, że związek bohaterów jest toksyczny, to ojciec jeszcze nie ma nic przeciwko.

Margo_9

Kochane, w tym filmie nie chodzi o aktorów, ich urodę tylko o przesłanie filmu, że nic nie zdarza się dwa razy i należy dbać o miłość i ukochaną osobę, bo kazdy zwiazek można zniszczyć w każdym wieku. Nie rozumiem osób, które tak bardzo krytykują tu urodę aktorki...Nie trzeba być idealnym, aby kogoś pociągać, nie trzeba byc pięknym zewnetrznie, aby ktoś nas pokochał.Wazne jest co ma sie w środku, bo uroda przemija i nie jest żadną wartością...Kazdy ma prawo do własnej oceny. Mi podobal sie film, bo mowi o tym jak latwo mozna stracic ludzi, ktorzy kochamy i wielki plus, ze fil mie konczy sie happy endem. Niestety te pierwsze miłości sa birzliwe i mocno sie je przeżywa, ale sa tak piekne jak ukazał to reżyser.Oczywiscie nie każdy z Was musi mieć takie doświadczenia, ale niektórzy mają i pamiętają mimo uplywajacego nieublagalnie czasu...

ocenił(a) film na 8
maiahaoo

znalazły się cnotki nie wydymki co chciałyby grzecznego faceta na białym koniku i żeby jeszcze może uslugiwal ksiezniczka ;D Poza tym to tylko film ... Gimbaza nie jestem bo już swoje lata mam a mimo to ksiazka i film są swietne. Uwazam ze gra aktorska i muzyka również dobrze wypadly. Ale wiadomo, ze nie każdemu przypadnie do gustu ;) BTW - orientuje się ktoś czy w ogole powstanie 3 część książki ? :P

ocenił(a) film na 4
olka19_19

Cnotki niewydymki, co chciałyby grzecznego faceta na białym koniu i żeby jeszcze usługiwał księżniczkom? Troszkę nietrafione. Poza tym sądzę, że komentarz ten jest zbędny, tym bardziej, że zakładając temat nie wpisałam ani jednego złego słowa o fanach filmu. Świetnie, ze Tobie się podobało, ale nie każda osoba o odmiennym zdaniu jest "cnotką niewydymką". III część zapewne powstanie.

użytkownik usunięty
maiahaoo

tak bardzo tak.
może to wynika z tego, że dzisiaj uważa się, że miłość to nie może być taka zwykła, normalna, stabilna, cicha, skromna, z szacunkiem.

tylko muszą to być fajerwerki, orgazmy, wieczne rozstania i powroty, przeżycie namiętne, intensywne, takie coś, co niemal doprowadza do szaleństwa, niemal zabija!
zresztą, ten jakiś taki idiotyczny motyw miłości niebezpiecznej to też w Zmierzchu. te dwa truposze (ona, bo blada, on - no wiadomo, trup) wciąż się kłócą, wciąż ryczą, padają sobie w ramiona, i jeszcze wiecznie im coś zagraża i są ciągle w epicentrum ZBIEGÓW OKOLICZNOŚCI. laski to kręci.
to źle.

ale najgorzej jeśli facetów. ten film to straszny przypał.

ocenił(a) film na 3
maiahaoo

Podpisuję się. Nie rozumiem fenomenu tego filmu.

ocenił(a) film na 10
maiahaoo

To jest melodramat nie romans. Melodramaty nie kończą się happy-endem i zazwyczaj w filmie który podlega pod ten gatunek są kłotnie i łzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones