PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571889}

Trzy metry nad niebem

Tres metros sobre el cielo
7,2 137 023
oceny
7,2 10 1 137023
3,7 3
oceny krytyków
Trzy metry nad niebem
powrót do forum filmu Trzy metry nad niebem

o moj boze. swietny film... szkoda ze tak smutno sie skonczyl. w sumie wiedzialam ze to dramat ale w glebi serca myslalam ze jednak beda razem:( a on jest po prostu boski:)

nati881221

A oglądałaś włoską wersję?

ocenił(a) film na 10
Metropholis

wloska? nie rozumiem...

nati881221

No bo w tej chwili piszemy na forum tego filmu, ale to hiszpański remake. W 2004 r. nakręcono ten film po raz pierwszy we Włoszech na podstawie książki (książę polecam). Jest jeszcze kontynuacja pt. "Tylko Ciebie chcę" ale do włoskiej wersji:-)

http://www.filmweb.pl/film/Trzy+metry+nad+niebem-2004-142755 <---- 3 m nad niebem
http://www.filmweb.pl/film/Tylko+ciebie+chc%C4%99-2007-406755 <---- Tylko Ciebie chcę

PS. Muszę przyznać, że ja znam tylko te włoskie pierwozory. Nie ogladałam hiszp. przeróbki, więc nie umiem ocenić, co lepsze.

ocenił(a) film na 10
Metropholis

aha rozumiem. musze obejrzec skoro polecasz:)

nati881221

Jak obejrzysz włoską wersję, to proszę, napisz, co lepsze i co Ci się bardziej podobało. Bardzo jestem ciekawa, bo po obejrzeniu włoskich "Trzech metrów nad niebem" uznałam, że to jeden z moich ulubionych filmów o miłości, pozbawiony tego czegoś, co widzę w niemal każdym amerykańskim melodramacie, ale nie umiem określić, co to. Po prostu to europejski film i chyba dlatego tak go lubię :-)

ocenił(a) film na 10
Metropholis

obejrzałam włoskie obie części i hiszpańską pierwszą i zdecydowanie wolę wersję hiszpańską :) aktorzy dobrani dużo lepiej i przede wszystkim fantastycznie zagrali. We włoskiej części aktorzy strasznie "sztywni" i mimo ze włoska wersja bardziej trzyma się książki to hiszpańska mocniej rozbudowała wątki, które w książce były tylko wspomniane to wyszło o trzy metry lepiej ;p
Polecam oglądać wersję z napisami, wersja z lektorem to jest po prostu przetłumaczona książka i w niektórych scenach w ogóle nie oddaje sensu :( za to z napisami są niesamowicie wyczuwalne emocje i dialogi mają zupełnie inne znaczenie widać to najmocniej w wersji hiszpańskiej z napisami=super i w tej samej wersji ale z lektorem=masakra) jednak czy z lektorem czy bez i tak za każdym razem ryczę :(( nie ukrywam, ze jest to prosta historia miłosna ale zakończenie robi swoje i jak dla mnie mistrzowsko zagrane emocje przez bohaterów i jak ktoś wyżej wspomniał po prostu kino europejskie i oby nie powstała wersja amerykańska :(

jusitnb

Ma ktoś napisy do wersji hiszpańskiej?

avosette

a nie,poprawka,ściągnęłam zła wersję to i napisów nie ma:]

ocenił(a) film na 10
Metropholis

na pewno dam Ci znac co mi sie bardziej podobalo... nie ogladalam jeszcze wersji wloskiej ale na pewno obejrze... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones