Najlepsze filmy o wikingach

ostatnia wypowiedź: TangoAndWaltz
zonk_2 zonk_2
ocena: 10

Wpisujcie jakie znacie fajne filmy o wikingach, wiem że w latach 70 i80 tych powstało kilka ciekawych produkcji o wikingach i piratach i nawet w TV je puszczali kiedy byłem dzieckiem. Teraz już nie robi się takich klimatycznych filmów, a tytułów tych starych niestety nie pamiętam. 13 wojownik to przykład filmu w dobrym starym stylu, nie przeładowany zbędnymi specjalnymi.

• KarolZet KarolZet
    ocena: 8

Szczerze mówiąc, to ciężko mi przypomnieć sobie jakikolwiek poza "Trzynastym wojownikiem".

• kuba910 kuba910

"Wikingowie" z Kirkiem Douglasem, film z lat 50-tych

• idAmaru idAmaru
        ocena: 9

'Trzynasty wojownik' powie szczerze zajebiste kino, mam mega sentyment do tego filmu. A tak to powiem, że zostało postawione dobre pytanie... Filmy o Vikingach ? 'Wikingowie' z Kirkiem Douglasem (jak padło w poprzednim poście po za tym chyba nic więcej... A szkoda :(

• KarolZet KarolZet

Właściwie to teraz przypomniał mi się jeszcze jeden, a mianowicie Eryk Wiking, z Timem Robinsem i paroma gośćmi z cyrku Monty Pythona.

• mariol250 mariol250
            ocena: 6

:)

• Njall Njall

"Beowulf & Grendel", "Saga wikingów", "1066 the battle of middle earth"

Shit taki jak "Outlander" czy "Pathfinder" - serdecznie odradzam.

• attra attra
    ocena: 7

Mi się przypomina tylko Saga o Wikingach :( Tez mam sentyment do tego filmu, podoba mi sie i czasem do niego wracam. Nie mam tam przeładowania efektami specjalnymi, co mi bardzo odpowiada. No a sami Vikingowie... dziś mężczyźni już tak nie wyglądają :)

• Njall Njall

Wystarczy przejechać się w sierpniu na Wolin ;)

• galendae galendae

Slava!!:D

• eltoro10000 eltoro10000

"Mnie", nie "Mi"...

• mcrm mcrm

po co tak kogos poprawiasz baranie

• eltoro10000 eltoro10000

A po co pytasz głąbie?

• ukasz_to ukasz_to

Wow, jakie trzyletnie wykopalisko, tylko po to, żeby kogoś poprawić :)
            PS. przed "głąbie" powinien być przecinek.

• krzysiek0774 krzysiek0774

A mnie marzy się ekranizacja powieści Harrego Harrisona pt.Technicolor Time Machine, rzecz jasna za konkretne pieniądze.Kto czytał zajarzy o co idzie:)

• trendixx trendixx

Mnie się marzy ekranizacja Pana Lodowego Ogrodu. Też nie dostanę :(

• kapral11 kapral11

niedawno zrobiono Valhalla Rising - 2009 filmu niestety nie widziałem. jest jeszcze The Island at the Top of the World z 1974 r.
    Długie łodzie wikingów – film brytyjsko-jugosłowiański z 1963 r.

• milichu milichu

Valhalla Rising to niezły film, tylko z deka ciężkawy. Dużo niejasnych sytuacji i wątków. Nie jest to historia w stylu, świetnego zresztą, 13 wojownika, ale polecam. Świetna charakteryzacja i kostiumy. Trochę mało skomplikowane kadry.

• bider84 bider84

Poczytaj troche o mitologi vikingow a moze doszukasz sie kilku faktow

• milichu milichu

Nie chodzi mi o mitologię i historię wikingów, tak w Polsce pisze się ten wyraz przez "w", tylko o fabułę, która jest momentami niespójna i nieczytelna.

• Seddelich Seddelich

Właśnie już wymieniona Valhalla jest genialnym, choć mrocznym kinem. Niedawno (Tudzież wczoraj leciała na HBO). Znam jeszcze jeden genialny film, chociaż stricte nie o samych wikingach a o Skandynawach z czasów wojny Szwedzko-Ruskiej to Sauna z 2008 dobry mocny horror z historią w tle. Wiadomo, że 13 wojownik i Saga Wikingów jest też boska. W Starej Baśni też się wątek wikingów przeplatał i w Pieśni Nibelungów też oni się pojawili, ale film no cóż dla mnie pozostawił wiele do życzenia (Niemieckie kino nie robi na mnie zbytnio wrażenia). Hmmm... Jak wytresować smoka jest o wikingach z trochę komicznej strony. Beowolf, ale nie pamiętam tytułu tego starego filmu gdyż komputerowo animowanego wole nie wspominać. No i polecałabym Centuriona, ale trochę daleko leży od samych jako takich wikingów.

• sokoleokoo2 sokoleokoo2

Film bardzo fajny mający klimat, mało teraz robi się takich filmów - jedynie co to zwalili koniec (obrzydliwie) zrobili to legowisko tych podziemnych ludzi - reszta barddzo fajna.

• adrian229 adrian229

Centurion nie jest o wikingach tylko o piktach i 9 legionie rzymskim (jego resztkach) wikingowie to dopiero później się pojawią i zdobędą Anglia a potem inni wikingowie im ja odbiją.

• Seddelich Seddelich

Napisałam iż leży daleko od samych wikingów i tylko go polecałam. Proszę czytać ze zrozumieniem. :)

• adrian229 adrian229

Ale tu mamy wymienić filmy o wikingach a nie o ludzie który podbiją za kilka set laty. Bądź co bądź Anglia jest krajem germańskim ale to nie kwalifikuje dzikusów angielskich jako wikingów.

• kotlet87 kotlet87

Tropiciel - całkiem fajna opowiastka o Wikingach

• LostDafidos LostDafidos

A z poza filmów, to wyszedł fajny serial (dopiero 1 sezon) Vikings. Chyba najlepszy serial jaki dotąd oglądałem nie licząc Lost'a

• miotacz plomieni miotaczplomieni

"Valhalla Rising" (ale słabizna, jak dla mnie).

• miotacz plomieni miotaczplomieni

Miał powstać też polski film o Wikingach i Słowianach. Ale co z tego wyszło, to nie wiem:
    http://www.filmweb.pl/film/Raiders%3A+The+Raven+and+the+Cros...
    http://www.mmszczecin.pl/227613/2009/8/5/szczecin-powstaje-f...

• mariol250 mariol250

Tropiciel (2007) Pathfinder - ciekawy film , ładnie zrobiony

• Nowak512 Nowak512

dla mnie jeden z lepszych filmów jakie oglądałem ogólnie :D

• Corey666 Corey666
    ocena: 9

pamiętam kiedyś w tv leciał film właśnie o wikingach stary chyba lata 70/80 właśnie pamiętam ze chodziło o jakiegoś chłopca że miał zostać królem kojarzy ktoś tytuł może ?

• TangoAndWaltz TangoAndWaltz
    brak oceny

'Asterix i Wikingowie'. Oczywiście z przymrużeniem oka temat, jak to w Asteriksach, niemniej jednak...

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true