PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756188}

Tunel

Teo-neol
6,5 3 359
ocen
6,5 10 1 3359
6,5 4
oceny krytyków
Tunel
powrót do forum filmu Tunel

To kolejna "wirtualna premiera" koreańskiego filmu dystrybuowanego (jakoby) przez Mayfly. Tak już było z "Pociągiem do Pusan". Tamtemu filmowi nadano idiotyczny polski tytuł "Zombie Express". Jakby chciano się upewnić, że tak głupio brzmiącej szmiry nikt nie będzie chciał obejrzeć. Figurował w zapowiedziach Filmwebu aż do daty "premiery". A wtedy... zniknął bez śladu. Nie pojawił się w żadnym warszawskim kinie. Czyżby wyświetlano go wyłącznie w Pcimiu? Na prywatnych, zamkniętych pokazach? Można go wygrzebać w archiwum Filmwebu z wciąż figurującą datą fikcyjnej polskiej "premiery": "20 stycznia 2017". To samo powtarza się teraz z "Tunelem": figuruje w zapowiedziach na 17 listopada, próżno go jednak szukać na stronie repertuaru na ten i następne dni, czy na stronach internetowych warszawskich kin. O co chodzi z tymi seryjnymi "zero-kinowymi nie-premierami" i czym naprawdę zajmuje się firma Mayfly?

ocenił(a) film na 7
2keii

Z braku czasu powiem że grano go w warszawskim kinie studyjnym "Luna". Wiem bo byłem na tym seansie, bilet zatrzymałem jako dowód :)

2keii

Zombie Express był też na Enemefie horrorów w lutym 2017. Może w nowym roku zrobią dołączą Tunel do następnego bo teraz w czasie świątecznych blockbusterów nie ma co liczyć na miejsce w kinie.

2keii

Też tego nie ogarniam. We Wrocławiu również nie leci nigdzie, a mamy tu poza klasycznymi CC, Multikinami i Heliosami dwa kina studyjne, w tym Nowe Horyzonty (wg filmwebowego rankingu kino nr1 w Polsce). Przy takim wyborze można znaleźć dosłownie każdą premierę, ale azjatyckich nie ma nigdzie.

ocenił(a) film na 7
Pauleta

Trzeba szukać w kinach studyjnych, pluję sobie w brodę bo w tym roku leciał na http://warsawnow.pl/warszawski-festiwal-filmow-koreanskich/ . Ale oczywiście zamiast polecieć i obejrzeć go od razu to czekałem na premierę w normalnych kinach i jak widać się nie doczekałem. Odnośnie firmy Mayfly rozumiem że w kinach filmu Zombie Express nie było przynajmniej w normalnej dystrybucji ale na ich stronie powinna być chociaż możliwość zakupu płyt dvd o bluray-ach nie wspomnę. A co można kupić plakat z tego filmu, bez komentarza. O tym że ich strona www też szwankuje mówić chyba nie trzeba.

ocenił(a) film na 7
2keii

Podobnie było z filmem Lament (2016) który obejrzałem na festiwalu pięć smaków. Później był grany w dwóch albo trzech kinach studyjnych w Warszawie grali go na pewno w http://kinoelektronik.pl/2016/10/28/lament/ . Cóż nie pierwszy i nie ostatni to dystrybutor który ma widza tam gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Teraz jedyna nadzieja żeby go obejrzeć w kinie, to kina studyjne.

ocenił(a) film na 7
2keii

A tu bilet na dowód http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=331

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones