PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=641987}

Turyści

Sightseers
5,3 6 247
ocen
5,3 10 1 6247
5,2 13
ocen krytyków
Turyści
powrót do forum filmu Turyści

Byłam na pokazie przedpremierowym ze znajomymi i świetnie się bawiliśmy, brytyjski humor
wyborny, para głównych bohaterów totalnie abstrakcyjna, a zakończenie zwala z nóg..

ocenił(a) film na 8
Nicki_5

Nieoczekiwane! Zdecydowanie film na plus.. wszystko fajnie się wiąże w jedną całość, za sygnały zakończenia pojawiają się w trakcie projekcji kilka razy, co daje dobrze skonstruowaną fabułę ;)

ocenił(a) film na 9
lotnadkuk

lotnad.. proszę, rozwiń wypowiedź bo ja nie spodziewałam się zakończenia i nie zauważyłam wcześniej sygnałów, pomóż :)

ocenił(a) film na 8
Kurczakblee

Proszę bardzo: bohaterowie w trakcie filmu zamieniają się rolami, przecież to on zabijał, był tym złym bohaterem - ona niewinna, wystawiona na pastwę losu i swojego "złego kochanka" w którymś momencie popełnia taką samą zbrodnie... Miałam wrażenie, że on już nie potrzebuje zabijać - zyskał to co chciał - czyli szacunek społeczeństwa (wizyta w barze i chlańsko ze nowym kumplem, normalna relacja z gościem od namiotu na kółkach), dostał miłość i szacunek - tym samym osiągając stabilizację (jednak popełnione wcześniej zbrodnie ciążyły na jego sumieniu - scena w barze kiedy wchodzi policjant). Teraz moment, kiedy Tina przegląda notatki Chrisa i znajduje w nich bazgroły... wyobrażenie ostatniego punktu podróży przez Chrisa. Stoją oboje na wiadukcie, trzymają się za ręce - między nimi serduszko. Reżyser jasno zaznaczyl kto tak naprawdę jest zły, a kto dobry oraz kogo gryzie sumienie :) Zwiastunek tego, że to jednak Tina przeżyje był różwnież scena - zaraz po zabiciu panny młodej - senne urywki, niby to z przeszłości, niby z przyszłości - ona idąca w kajdankach. Niby dlatego tylko ona? Przecież oboje zabijali, ba! Tina stała się już tak bezwzględna by wybronić się jego kosztem.

ocenił(a) film na 9
lotnadkuk

Akurat tego snu nie zauważyłam, ale skoro tak mówisz to pewnie był. widocznie to przeoczylam / nie zapamiętałam, ale tym większe było moje zaskoczenie . Dzięki za odpowiedź. :)

ocenił(a) film na 8
Nicki_5

To prawda, świetny film! Poziom czarnego humoru wymieszanego z absurdem daje rewelacyjny efekt. Bardzo fajni aktorzy, dobra gra i pomysłowa fabuła z zakończeniem zwalającym z nóg. W pierwszym momencie nie wiedziałem jak zareagować a później wybuchłem śmiechem. :D

ocenił(a) film na 9
ravv_2

Bardzo ciekawe jest coś, co zauwazyl mój chłopak : u nas w kinie z zakończenia śmiali się tylko faceci. kobiety nie. Ja też nie, jakoś mnie zszokowało i próbowałam sobie tłumaczyć to ze nie skoczyła jej strachem. Kurczę, ale ta solidarność jajnikow jednak działa ;)

ocenił(a) film na 8
Kurczakblee

Coś ze mną nie tak? Bo też się śmiałam z zakończenia. Ciężko mi tylko do końca określić dlaczego. Film jak dla mnie bardzo dobry. Nie rewelacyjny, ale bardzo dobry.

Nicki_5

Film zdecydowanie wygrywa dzięki tej abstrakcji. Dla mnie strzał w 10! Troszkę momentami przypomina "Dzień Świra".

Nicki_5

Świetny film, podbijam temat bo za dużo na górze jest negatywnych.

ocenił(a) film na 6
Nicki_5

No 10 to moim zdaniem przesadzona ocena. Ale 6/10 mogę spokojnie dać za konkretną schizę twórcy tego filmu. Abstrakcja totalna :) Ogółem mogę polecić ten film.

Nicki_5

Humor nie jest brytyjski, brytyjski może być jedynie smutek albo próba humoru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones