PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754841}

Twarz

5,9 25 145
ocen
5,9 10 1 25145
4,6 34
oceny krytyków
Twarz
powrót do forum filmu Twarz

Zawiodłam się

ocenił(a) film na 5

Historia dobra,gra Mateusza świetna i film byłby ok ale...Nie podobał mi się obraz Polski i Polaków.Mam dość jechania na stereotypach polskich pijaków,patologicznych rodzin,wiejskiej ciemnoty i świętoje......Poza tym ciągle w tych wszystkich filmach jest szaroburo,ludzie smutni itd a mamy taki piękny kraj :) Poza tym w pewnym momencie przeklinanie było aż za nadto wyostrzone...jak na kino wysokich lotów to było to rażące. Czekałam na ten film i czuję rozczarowanie.Idąc na film vegi oczekuję rozrywki a od Szumowskiej fajnego kina skłaniającego do refleksji,tym razem czegoś zabrakło.

a_g_85

Przy ostatniej scenie gdy ekran w kinie zrobił się czarny ja już wiedziałem, że
to koniec filmu i zacząłem zbierać się do domu. W międzyczasie gdy wychodziłem
zapaliło się światło i ruszyły napisy końcowe ale ludzie dalej siedzieli w kinie
nie ruszając się jakby czekali na happy end lub jakąś dodatkową scenę po napisach wyjaśniająca, że główny bohater odnalazł spokój.
Wiele osób pewnie myślało, że ten film będzie czymś w stylu "Stronger".
Ktoś ma wypadek życie mu się rozsypuje przeżywa depresję ale na samym końcu wszystko się magicznie składa i koniec.
(Taka niepisana reguła dla ciebie na przyszłość jak polski dramat to nie ma happy endu)

Ten film byłby bardziej refleksyjny dla wielu osób gdyby akcja filmu nie działa się w Polsce tylko
np w Rosji albo Niemczech to by było dobre miejsce. Bo jak akcja dzieje się w Polsce i jest o katolikach
przedstawionych w negatywnym świetle to wielu osobom zaburza to odbiór.

ocenił(a) film na 5
0x90h

Mnie bardziej chodzi o to,ze w innych krajach te filmy maja zawsze inny charakter. Ludzie sa jednoscia,kraj jest piekny i solidarny. A u nas zawsze kazdy kazdemu wilkiem

a_g_85

To dlatego, że my Polacy kochamy konflikt. Wystarczy spojrzeć po postach
na tym forum odnośnie tego filmu. Ktoś rozpoczyna wątek ma jakieś pytanie lub dzieli się jakimś
spostrzeżeniem i po kilku postach niewiadomo w jaki sposób zaczynają wyzywać się od lewaków i pisiorów.
W sumie to się pomyliłem bo był ostatnio w kinach grany dramat biograficzny z happy endem film
nazywa się "Najlepszy" (jak to mówią wyjątek potwierdza regułę). Zobacz sobie myślę, że ci się spodoba.

ocenił(a) film na 5
0x90h

Oglądałam :) Swietna kreacja Gierszała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones