PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34689}

Tylko dla najlepszych

Only the Strong
7,2 4 380
ocen
7,2 10 1 4380
Tylko dla najlepszych
powrót do forum filmu Tylko dla najlepszych

Przyczepić do filmu można się niemalże z każdej strony jeśli chodzi o scenariusz. Ja jednak
mam sentyment do tego filmu choćby dlatego, że jest moim pierwszym i jak na razie ostatnim,
w którym Capoeira to styl przewodni i jedyny. Pamiętam jak dziś gdy pierwszy raz ,dość
przypadkowo spotkałem się z "Tylko dla najlepszych". Mały dzieciak ok 12 lat gorączka i
obowiązkowe leżenie w łóżku (w moich czasach 12 lat to było się dzieckiem). Wyprosiłem
mamę by podeszła mi po jakieś filmy do wypożyczalni najlepiej karate. zaoszczędzone 3 zł
wystarczyło na 2 filmy :).. Jednym z nich był "Miecz Honoru" a drugim powyższy. Najpierw
obejrzałem "Miecz" i był filmem dobrym ale to co działo się podczas seansu drugiego filmu to
zostanie już tylko w tamtych czasach :)... Oczywiście chciałem być jednym z uczniów
"Dacascosa".. Sentyment pozostaje pomimo naiwności kina. Szkoda, że obraz okazał się
klapą kinową bo może byśmy mieli drugą część w tamtych czasach... 8/10

ocenił(a) film na 8

Od tego filmu zaczęła się moja przygoda z capoeirą :)

Tak jak mówisz. Ten film to moja młodość.

użytkownik usunięty
TorcidaTiger

Chciało by się móc choć raz wrócić do czasu gdy za łebka włączyło się film i patrzyło się z takimi emocjami... Teraz nie może już tak być wiek inne patrzenie na filmy doczepianie sie do szczegułów itp... Era VHS mineła bezpowrotnie. Zaoszczędzone pieniądze piątek po szkole obiad i atak na budkę z filmami oglądanie samych pudełek dawało radość, trudne decyzje co wybrać by stracone 5 zł nie poszło na marne (nowości kosztowała 3zł). Co wybrać Nowość i coś starszego czy tańsze 3-4 filmy :)... Było kilka akcji w wypożyczalniach, których nie da się zapomnieć.. Powrót do domu 3 filmy i jeszcze decyzja co pierwsze oglądnąć szybkie oglądnięcie raz jeszcze pudełek i charakterystyczny dźwięk otwierania wyciągnięcie taśmy wsunięcie i zaczynamy najpierw zwiastuny co do dziś było dla mnie idealnym rozwiązanie, zapisanie czegoś ciekawego i oglądanie... Eh ja chce wrócić do tych czasów

Dobrze powiadasz:) Kręciłem się zawsze po wypożyczalni i oglądałem pudełka, jakbym czekał aby powiedziały mi:" Wypożycz mnie, nie zawiedziesz się" albo " NIe, nie, jestem gównianym filmem". :))) Obejrzane zwiastuny do dzisiaj mam przed oczyma.

Film mnie osobiście w tamtych czasach bardzo się podobał.
Do dziś mam go na płytce i czasem oglądam:)Faktycznie z tym stylem walki bardzo mało jest filmów i wtedy też nie było ich praktycznie wcale.
Pamiętam właściwie tylko jeden tytuł gdzie była jedna scena walki w tym stylu.Film nosił nazwe obrońca
http://www.filmweb.pl/film/Obro%C5%84ca-2005-110795 .
W tym filmie też było sporo fajnych scen walk ale z capoeirą tylko jedna...
Może ktoś zna więcej filmów z tym stylem walk?

użytkownik usunięty
dj_sisco

Tylko z lekką dawką tego stylu można zobaczyć obecnie nowy film Falcon Rising z Michael Jay White.. Dwie pełne walki tam znajdziemy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones