PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650619}

Tylko kochankowie przeżyją

Only Lovers Left Alive
7,2 73 440
ocen
7,2 10 1 73440
7,4 32
oceny krytyków
Tylko kochankowie przeżyją
powrót do forum filmu Tylko kochankowie przeżyją

Jestem, a zarazem nie jestem fanką filmów o wampirach. Jestem, bo uważam, że powstało w tej
tematyce kilka naprawdę dobrych filmów, które ogląda się z zapartym tchem, a temat jest
naprawdę piękny. Nie jestem, ponieważ "kult wampira" - pozwolę sobie nazwać to zjawisko w ten
sposób - spowodował zmianę całego wampirzego wątku w płaskie, tanie i oklepane romansidła
dla nastolatek. Kiedy już ignorowałam 99% produkcji wampirzych po przeczytaniu opisów, bo nie
wierzyłam, że w tym temacie powstanie jeszcze cokolwiek wartościowego, pojawił się ten oto film
- "Tylko kochankowie przeżyją". Owszem, nazwisko Jarmusch sugeruje już, że możemy
spodziewać się czegoś głębszego i wartego obejrzenia, ale przykry jest fakt, że to nie będzie
wampirza produkcja reklamowana na przystankach, w telewizji czy na portalach internetowych.
Uważam jednak, że powinna być. Fakt przykry, ponieważ ten film jest niczym powiew świeżego
powietrza w zatęchłej piwnicy. Jest niezwykle nastrojowy i wysublimowany, wprost emanuje
elegancją. Szczerze polecam wszystkim, którzy są zainteresowani tym gatunkiem, a
jednocześnie poszukują produkcji niebanalnej i ambitnej.

ocenił(a) film na 3
fuckyounick

Dla mnie to jednak kolejne romansidło dla nastolatek. Tylko tym razem nie 12-letnich, a 16-letnich. Film dłuży się w nieskończoność, akcja toczy się ślimaczym tempem. Ode mnie 3/10. Jeśli chodzi o wampiry, to tylko Blade.

ocenił(a) film na 8
FerPlej

Nie będę się sprzeczać, bo ewidentnie mamy inny gust. Ja absolutnie gardzę filmami "Blade". Mam całą trylogię i obejrzałam z wielkim bólem tylko dlatego, że nie miałam internetu i wszystkie pozostałe filmy z moich półek widziałam już min. 3 razy. Bardzo bolało.

ocenił(a) film na 3
fuckyounick

Bolało, ale nie zabiło :) Wiadomo, każdy ma własny gust i nigdy nie będzie filmu, który spodoba się każdej osobie, która go zobaczy. A co do "Tylko kochankowie przeżyją", to moim zdaniem z gatunku powinien zostać sam romans, natomiast zniknąć horror.

ocenił(a) film na 10
FerPlej

Film typowy dla Jarmuscha, czyli piękny i pozbawiony akcji. Ja osobiście obejrzałam go z zapartym tchem i byłam zachwycona, natomiast w 100 % zgadzam się z opinią, że nie powinien być klasyfikowany jako horror, bo nie zawiera nawet najmniejszego pierwiastka grozy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones