PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192}
7,1 72 685
ocen
7,1 10 1 72685
5,7 11
ocen krytyków
U Pana Boga za piecem
powrót do forum filmu U Pana Boga za piecem

w koncu obejrzalam ten film i nie mam zielobego pojecia czym sie tak wszyscy zachwycaja... jak dla mnie nudny i niezbyt smieszny (nie liczac kilu fragmentow), a sielanka w dosc nieudany sposob zostala skontrastowana z brutalna rzeczywisctoscia, drugi raz napewno nie obejrze

madziurka

zgadzam się !!
beznadzieja !!
zacofane polskie prowincje, ludzie prości, że aż strach no i oczywiście ksiądz- brudny, spocony nierób !
4/10 a nawet 2/10

ocenił(a) film na 9
ministerfinansow

Pozdrawiamy zbulwersowanego chama, który całe życie spędza w brudnym mieście i nigdy w życiu nie doświadczył uroków życia na wsi, a na myśl o czymś takim jak beztroska kąpiel w rzece rzyga jak stąd do Boston, Massachusetts.

A no tak, w końcu to Warszawiak...

Verbaclous

cham to jesteś ty, bo to potoczne określenie buraka z wiochy zabitej dechami, który głosuje na samoobrone pasuje bardziej do ciebie !
całego życia w mieście nie spędziłem jeśli już o tym dyskutujemy !
mieszkałem w wielu miejscach w Polsce i za granicą, więc nie wmawiaj mi tutaj, że nie wiem jak wygląda życie na wsi.
mój post był moją oceną tego słabego filmu, który w sposób bardzo realistyczny przedstawia obraz polskiej wsi.
ksiądz to dla was Bóg a lekarz zbawiciel.
jesteście zabobonnymi głupkami, na każdym rogu macie bałwana w kapliczce.jesteście najgorszymi bałwochwalcami jakich znam.w dodatku pijakami bo ot wasza jedyna rozrywka na zadupiu.
zajmujecie się tylko narzekaniem na wasze ciężkie życie a jednocześnie jesteście nie reformowalni.nie potraficie nic zrobić żeby to zmienić.płacicie grosze na Krusy, dostajecie dopłaty z Unii, ale zawsze wam źle.
głupie chłopki roztropki !

ministerfinansow

Tych wiele miejsc w Polsce toś ty chyba widział tylko na filmach, ograniczony chamie. Wieś miałeś przed oczyma chyba tylko oglądając ten film. Dla ciebie wieś to tylko rolnicy i pola, co? To jest dopiero ograniczenie umysłowe. Nie wiem, jak jest w tamtych regionach Polski, bo nigdy tam nie byłem, ale sam mieszkam na wsi, na Śląsku. Ciekawe, że zdążyłeś poznać już wszystkich tych "pijaków, buraków i bałwochwalców", skoro tak ich wszystkich sprowadzasz do jednego poziomu.
Jak widzisz, poza piciem i narzekaniem znajduję gdzieś czas na przeglądanie filmwebu. A tak szczerze, to po twojej wypowiedzi bardziej rysuje się obraz chamskiego i zarozumiałego mieszczucha, niż zacofanego wieśniaka. Na szczęście wiem, że wszędzie znajdą się i chamy, i porządni ludzie, dlatego taki stereotyp jest według mnie absurdalny.
pozdro od 'buraka'

ministerfinansow

To, co napisałeś, bardziej pasuje do Białorusi, a nie polskiej wsi. Mieszkam na wsi od dzieciństwa, w woj. Małopolskim. Pijanego człowieka (tj. zataczającego się na drodze czy Bóg wie gdzie) nie widziałem w tych okolicach nigdy. Kościół jest, owszem. Nikt nie traktuje tutaj księży jako wyroczni, ba - kościół w ogóle nie wchodzi biuciorami w politykę. Lekarza nie traktuje się jako zbawiciela, gdyż każdy ma ukończoną przynajmniej szkołę średnią/zawodówkę. Kapliczka w całej wsi jest jedna, owszem - i co z tego? Przeszkadza Ci to? Dalej: "płacicie grosze na Krusy, dostajecie dopłaty z Unii, ale zawsze wam źle." - czy ty chociaż wiesz, kiedy można składać wnioski o dotację? Wtedy, jak się ma dużo ziemi, a nie kilka grządek ziemniaków i marchewki, a w 99% u mnie ludzie posadzą sobie 2 rządki marchewki i kilka rządek truskawek. To raz. Dwa, to, że się mieszka na wsi, nie upoważnia do ubezpieczania się w Krusie.

użytkownik usunięty
ministerfinansow

Dziwna wypowiedź. Nie wiem, za kogo (co?) uznać jej "twórcę". Podział JA i "wy" Siedzi na polskim forum, pisze po polsku, ale nie jest MY. Nie potrafi nic, oprócz obrzucania błotem ICH ( czyli chyba nas ) I jest jedynym sprawiedliwym i nieomylnym na forum i w Polsce.

Och, rozumiem! Chodzi o te kapliczki, bałwochwalstwo i zabobony. Trzeba zmian!!! W kapliczkach ustawmy bałwany na cześć i chwałę MINISTERFI NANSOW!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8

Ja stawiam na heretyka (czyt. protestanta). Oni mają zboczenie nazywać nasze kapliczki i figury Chrystusa, czy Maryi bałwanami. Ale poczekam na autora, może sam się w końcu przedstawi...

donlemon89

Protestantyzm to herezja ? A to ciekawe.Kto tak powiedział ? Jeden z tych papieży, który pozwalał na palenie ludzi na stosie czy może jeden z tych, którzy mieli nieślubne dzieci...A tak na marginesie.Skąd wiesz jak wyglądał Jezus, żeby tworzyć mu wizerunek ?

użytkownik usunięty
ministerfinansow

Nie rozmawiamy o wierze- jakiejkolwiek - a o sposobie wypowiedzi. Dla ciebie film jest beznadziejny, bo przedstawia prowincję, prostych ludzi i spoconego księdza bez wypasionego, jak u większości z nich BMW z klimą? Twój sposób postrzegania świata i oceny ludzi jest... nie będę się wyrażała o nikim brzydko, nawet o tobie.

madziurka

Nie przejmuj się, że nie rozumiesz. Spróbuj obejrzeć ten film za kilka lat, jak skończysz podstawówkę, wtedy powinien ci się spodobać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones