The Getaway

Po kilku latach odsiadki, dzięki staraniom swojej żony Doc McCoy wychodzi z więzienia, jednak za cennę wolności musi obrobić bank na sumę ... czytaj dalej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły. Możesz go dodać.

pokaż:
 oceń grę aktorską:
Steve McQueen Steve McQueenjako:Doc McCoy
Steve McQueen jako Doc McCoy
Ali MacGraw Ali MacGrawjako:Carol McCoy
Al Lettieri Al Lettierijako:Rudy
Sally Struthers Sally Struthersjako:Fran Clinton
Slim Pickens Slim Pickensjako:Cowboy
Richard Bright Richard Brightjako:Złodziej z pociągu
Dub Taylor Dub Taylorjako:Laughlin
Bo Hopkins Bo Hopkinsjako:Frank Jackson
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Ali MacGraw jako Carol McCoy
Ali MacGraw jako Carol McCoy
9,5 2 głosy
Steve McQueen jako Doc McCoy
Steve McQueen jako Doc McCoy
8,0 6 głosów

Po kilku latach odsiadki, dzięki staraniom swojej żony Doc McCoy wychodzi z więzienia, jednak za cennę wolności musi obrobić bank na sumę 750 tys dolarów. Do tego zadania zostaje mu przydzielonych dwóch partnerów z czego nie jest zadowolony. Napad jednak nie udaje sie do końca, gdyż ginie jeden ze strażników. Nagle wszystko bierze w łeb, jeden ze wspólników próbuje go zabić, a zleceniodawca również nie zamierza wywiazać się z umowy. Teraz McCoy musi wraz z żona i walizką pełną pieniędzy uciekać aż do Meksyku przed mafią, policją i rządnym zemsty wspólnikiem, a to jeszcze nie koniec ich kłopotów. Film był nominowany do Złotego Globu za najlepszą muzykę. Wersja druga :) Popięciu latach odsiadki za napad na bank Doc McCoy zostaje wyciągniety z więzienia przez Jack'a Benyon'a. Jednak musi odpracować swoją wolność, dostaje zlecenie obrabowania banku, a do zadania zostaje przydzielonych mu dwóch partnerów. Jednak starannie opracowany plan napadu bierze w łeb, gdy jeden z nich zabija strażnika, poczym sam traci życie z rąk drugiego złodzieja Rudiego, który nie zamierza skończyć na tym i próbuje zabić również McCoy'a lecz nieudaje mu się to a sam zostaje ciężko ranny. Jakby tego było mało zleceniodawca głównego bohater, również próbuje odesłać go do drugiego świata, ale i jemu ta próba również nie wychodzi. Poza tym Doc dowiaduje się, że odzyskał wolność dzięki romansowi swojej żony z Benyon'em. Teraz mając na karku mafię, policję i mściwego wspólnika, próbuję uciec do Meksyku i pogodzić się ze zdradą Carol. Film był nominowany do Złotego Globu za najlepszą muzykę.

pozostałe informacje

muzyka:
zdjęcia:
na podstawie:
boxoffice:
 • $36 734 619 w USA
budżet:
$3 352 254
dystrybucja:
Warner Home Video
studio:
 • First Artists (
  • przedstawia
  )
 • Foster-Brower Productions
 • Solar Productions
inne tytuły:
(więcej...)
 • Muzykę do filmu skomponował Jerry Fielding, jednak tuż przed wejściem filmu na ekrany, zastąpiono ją kompozycjami Quincy Jonesa. Jest to zasługa Steve'a McQueena, który nalegał na jazzowy klimat ścieżki dźwiękowej.
 • Pisarz Jim Thompson został pierwotnie zatrudniony do zaadaptowania własnej powieści na potrzeby filmu. Nad scenariuszem pracował 4 miesiące. Jego scenariusz zawierał zgodne z książkowym pierwowzorem surrealistyczne zakończenie mające miejsce na granicy USA-Meksyk. Steve McQueen miał jednak obiekcje co do tak depresyjnego zakończenia. Thompson został więc zmieniony przez obiecującego scenarzystę Waltera Hilla.
 • Sam Peckinpah początkowo chciał, aby to Jack Palance zagrał Rudy'ego Butlera, ale wynagrodzenie, którego ten oczekiwał, było zbyt wysokie.

forum (33)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o