PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34745}

Ucieczka gangstera

The Getaway
7,1 8 415
ocen
7,1 10 1 8415
7,5 12
ocen krytyków
Ucieczka gangstera
powrót do forum filmu Ucieczka gangstera

Jakim cudem udało im się tak łatwo przejechać przez granice, mimo, że wcześniej mieli nawet problem ze zjedzeniem posiłku, nie mówiąc o zakupach?

ocenił(a) film na 7
Dragal

To jedna z niewielu rzeczy, których można się czepić. Nie pasowało mi jeszcze jak po napadzie Doc jedzie po wariacku przez pół miasta, bez większego uzasadnienia. Ok, mógł być spanikowany, ale żeby aż taką demolkę robić? Poza tym rewelacja, pomimo prostej fabuły ciągle jest napięcie. Relacje między bohaterami są świetne. Brak durnych strzelanek, wybuchających samochodów, fontann krwi i innych zbędnych FXów. Perełką jak dla mnie jest trójkąt Rudy, Harold i żona Harolda - oskarowa robota. Wątek pościgu za złodziejem torby jest świetny - minusem jest kosmicznie długa utrata przytomności od kilku kuksańców. Motywy ze staruszką i potem z dzieciakami na duży plus. Takich drobiazgów jest więcej - Rudy posilający się obok wiszącego Harolda czy "ekipa interwencyjna" trzymająca kapelusze w kabriolecie. Dodatkowo urzeka mnie śladowa ilość muzyki w filmie. Zdecydowanie wolę oszczędnego Sama niż tryskającego elokwentnego Quentina.

ocenił(a) film na 7
Dragal

A kto tam wie jak to było w latach 70-tych. W takim Meksyku wtedy taka korupcja i bida, że sie pewnie dawało dyche do łapy i każdego przepuszczali. Inaczej by nie było takich motywów w co drugim filmie.

ocenił(a) film na 8
Dragal

To było możliwe, bo amerykańsko-meksykańska granica przełomu lat 60/70-tych kolosalnie różniła się od na przyklad polsko-sowieckiej okresu PRL - o czym często zapominamy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones