PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11311}

Ucieczka z Sobiboru

Escape from Sobibor
6,8 5 952
oceny
6,8 10 1 5952
Ucieczka z Sobiboru
powrót do forum filmu Ucieczka z Sobiboru

1/10

ocenił(a) film na 1

Za przekręcanie faktów.
1. Więźniów pilnują nie Niemcy a Czesi czy Serbowie (dokładnie nie pamiętam oglądałem dawno)
2. Strażnikami nie dowodzą Niemcy tylko naziści.
3. Polacy to sprzedawczyki i donosiciele.

Przez cały film nie jestem pewien czy padło chociaż raz słowo Niemiec, za to często jest przypominane że obóz jest na terenie Polski.
Do tego jakie urocze przypomnienie na końcu przed napisami że z tych co im się udało uciec to ten został zabity przez polaków, tamten przez nich wydany jeszcze inny podpalony itd....
Jakbym obejrzał jeszcze raz to bym takich smaczków pewnie więcej nałapał.

Patriotą nie jestem, polskość mnie właściwie mierzi, a o większości polakach opinie mam negatywną, na sprawę holocaustu kładę lachę, więc ocenie film a on jest słaby, skrajnie tendencyjny i zakłamany. Na tle tych wszystkich umartwiających się filmikach z tematu ten jest chyba najgorszy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
LordNeo

rzeczywiście dziecko neo, zwykły trol. chwalić się wyższymi studiami, kiedy teraz każdy głąb może bez problemu studiować... co za żałość. wspolczuje ci czlowieku, musisz byc bardzo smutnym i niedowartosciowanym czlowiekiem.
dodam jeszcze, ze wyksztalcenie nie swiadczy jeszcze o wiedzy i madrosci, czego, o ile mowisz prawde, jestes idealnym przykladem.

ocenił(a) film na 1
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
LordNeo

co do drugiego punktu : Nie Niemcy a Naziści - to przypadkiem nie jest to samo, w sumie tak samo idiotyczne zdanie jak to że teraz mówi się że faszyści to faszyści tamto - faszyści byli we Włoszech a w Niemczech był Nazizm, nie mylmy pojęć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones