PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1181}
7,5 18 054
oceny
7,5 10 1 18054
7,8 25
ocen krytyków
Ucieczka z kina "Wolność"
powrót do forum filmu Ucieczka z kina "Wolność"

Soczysty surrealizm. Luis Bunuel chowa się! Jak na polskie kino, film niesamowity, przesiąknięty wieloma wpływami zachodnimi. Tak właśnie tworzyli m.in. Polański i Żuławski po wyjeździe z kraju, okazuje się, że i w Polsce można było... Czuć tutaj pikanterię absurdów, jaką stosował w swoich dziełach właśnie wywołany w filmie do tablicy Allen. A trzeba dodać że zalatuje tu również późnym Lynchem. Takich filmów w Polsce powinno być więcej, klasa światowa! :D

huo_sanchez

Czy ktoś prócz mnie odniósł wrażenie że momentami nawiązuje do Mistrza i Małgorzaty? Śpiewy, księżyc który prześladuje cenzora. Jakoś nie mogę pozbyć się wrażenia inspiracji książką Bułhakowa.

ocenił(a) film na 8
Wiatrak99

Ależ tutaj jest wiel literackich skojarzeń. Takich jak 'Dziady' Mickiewicza, czy 'Opowieść wigilijna' Dickensa.

huo_sanchez

Zgadza się w 100%, tylko B. nie byłem pewny myśląc że to moja wyobraźnia tylko. :)

ocenił(a) film na 9
Wiatrak99

Gdy w szpitalu do sali cenzora wchodzi były sbek przez balkon, to też nawiązanie do "Mistrza i Małgorzaty".

ocenił(a) film na 8
huo_sanchez

Czy możesz, huo_sanchez, podać mi swój mejl? Napisałabym wiadomość, ale mam marny jeden punkt na koncie.

ocenił(a) film na 8
dissemblance

Zaproś mnie do 'znajomych' i możesz pisać do mnie na priv..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones