PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35455}

Uciekający pociąg

Runaway Train
7,0 14 401
ocen
7,0 10 1 14401
6,6 5
ocen krytyków
Uciekający pociąg
powrót do forum filmu Uciekający pociąg

"Bestia najgorsza, zna nieco litości, lecz ja jej nie znam, więc nie jestem bestią" Wiliam Sheaksper "Richard III" tym cytatem kończy się film o mordercy chyba bardziej ludzkim od jego strażnika. Andrei Konchalovsky stworzył niezwykły, bardzo zimny klimat, jednocześnie postacie są bardzo złożone i rozdarte wewnętrznie, doskonała rola Jon'a Voighta. Bardzo urzekły mnie zdjęcia, te rozpędzone potężne lokomotywy w zimowej scenerii i muzyka, która im towarzyszyła, doskonała. Polecam.

ocenił(a) film na 8
Vimo

...Andrei Konchalovsky stworzył niezwykły, bardzo zimny klimat,... - prawda o tyle, że akcja dzieje się na Alasce.Dla mnie to kino kipiące od emocji. Manny jest tak nieludzki jak tylko to możliwe, to samiec,,alfa", który nie pozwoli sobie na żadne ustępstwo. Jest tak niebezpieczny dla otoczenia jak rozpędzone lokomotywy, którymi ucieka. Nawet zadziorny Buck wie, że nie ma szans... Dialogi silnie podkreślają napięcie pomiędzy uciekinierami. Truizm, że esencją kina jest ruch tu wybrzmiewa perfekcyjnie.
Jakim mógłby być ten film gdyby autorski scenariusz zrealizował Kurosawa, bodaj w 1970 roku, nie dowiemy się. Ale i Konczałowski wywiązał się bez zarzutu. Trzyma tempo, pilnuje aktorów(obaj potrafili przeszarżować). W talii filmów opisujących ucieczki z więzienia i samo więzienie to znacząca figura. Obejrzenie go w kinie zapewne podniosłoby satysfakcję z seansu. Good night, and good luck, esforty
8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones